Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayram Raporu Lüfer(ler)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mrshadow tarafından paylaşıldı.

1. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Geldi gelecek derken bitirdik bile dokuz günlük tatili. Bitti ama güzel anıları kaldı geriye. Gidebildiğimiz her meraya koştuk at-çek, yemli, uzun olta deneyebildiğimiz tüm yöntemleri denedik. Hem güzel hoş sohbet hemde güzel avlar yaptık. Bu güzel av serüveninde birlikte olta salladığımız yersel1907, Melih ve Senihcan'a ayrıca teşekkür ediyorum.

Biraz da avlarımızdan bahsedeyim.

1. 10.10.2013 - Küçükyalı da dişli denemesi yaptık ancak sonuç alamadık. Cumartesi at-çek yapmak için plan yaptık.

2. 12.10.2013 - sabah 04:00 de Ekip Şile yollarına düştü at-çek ve yemli denemesi yine sonuç vermedi bir bahtsızlık vardı ama nedendir bilinmez. Baktık böyle kıyıdan olmayacak bu sefer uzun olta için karar aldık.

3. 14.10.2013 - Şileden aldığımız zarganalarla başladık kartal açıklarında uzun olta çekmeye yaklaşık 5 saat dolaştık sadece resimde gördüğünüz yakışıklıyı kandırabildik 35 cm

4. 17.10.2013 - Artık bayram ziyaretlerinin sonlarına yaklaşmıştık saat 22:00 civarında Muammer(yersel1907) aradı haber geldi kulelide güzel balık yapıyormuş... İçime bir ateş düştü misafirlikteyiz hanım çocuklar yanımda ne yapsak etsek diye düşünmeye başladım. İlk sınavım misafirlik olayını bitirmekti kolay oldu ee bayram ziyareti kısa olur kabilinden vakitte geç oldu kalkalım artık :). Zor olan hanımı nasıl ikna edicez. Önce çocukları babaanneye bıraktık sonra hadi gel şöyle bi boğaz havası alalım biraz dolaşırız cümleleriyle bir baktım boğaz yolundayız. Ama yem yok. Yaapcak bir şey yok spin deneyeceğiz. Kuleliye vardım ama kalabalık o biçim. Baktım olacak gibi değil başka bir yer bakalım dedim doğru çubuklu tarafına. ortam sessiz hava güzel olta atan bir kişi var. başladım at-çek yapmaya 15-20 dk tık yok. Sonra olta atan adam toplanmaya başladı, toplandığını görünce usulca yanaşıp abicim varsa fazladan bir iki istavrit versen. Hop kaptım 3 ad. istavriti böylece yem sorunu da çözülmüş oldu. Hemen yemli denemesi başladı attım ve aradan 3 dk geçmeden ilk sarıkanat geldi, heyecan dorukta balık var ama sadece 5 atımlık daha yem var. İkinci yemi taktım biraz bekledikten sonra kamış bir U yaptı 2-3 tur sardım ve çelik takımı kesti gitti ah vah derken yeni takım bağlandı atıldı ama sonraki yemleri hep kestirdim eee cephanede tükenince düştük evin yoluna.

5. 18.10.2013 - Bu av tam 16 saat sürdü sırasıyla Kadıköy-Çubuklu-Galata-Kadıköy her mereda yaklaşık 4 saat geçirdik, Ekip 5 kişi yersel1907, Melih, M.Ali, Ben ve benim yeğen. 3 ad lüfer ben aldım 1 er tane Melih ve Muamer aldı M.Ali 3 ad çinekop aldı. en verimli avımız bu oldu ama 16 saatin sonunda hiç birimizde konuşmaya dahi dermanımız kalmamıştı.

6. 20.10.2013 - En son 16 saatlik maratondan sonra ava çıkmaya kimse ikna olmadı bende tek tabanca lüferleri kandırdığım yere tekrar pusuya yattım yaklaşık 3 saat olta attım ama nafile kapanışı elim boş dönerek yaptım.

Bendeki resimleri ekliyorum Diğer arkadaşlarda elindeki resimlerle bu rapora katkıda bulunacaklardır.

Kalın sağlıcakla iğneniz keskin avınız bereketli olsun.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Murat
    Tam bir lüfer maratonu yapmışsınız.
    Sonuçta birkaç tanesi de sizinle eve dönmüş.. :)
    Her zaman rast gelsin

4. Melih

Melih Aktif Üye

Benim İçin Keyifli Bir O Kadar da Yorucu Bir Operasyon Olmasına Rağmen :) İnanılmaz Zevk Aldım Balık Avında Yalnız Bırakmayan Arkadaşlara Canı Gönülden Teşekkür Ederim. :)

5. zzgenc

zzgenc Yeni Üye

Tebrikler Murat, gerçekten de güzel av olmuş. Keşke bende olsaydım dedim :).
    Şansın hep açık olsun.

6. balıkchı

balıkchı Yeni Üye

Ben bu 6 günlük maceranın 2 gününe katılabildim sadece. Aynı meraya, aynı yem, aynı olta ile savurduk kamışları, herkesin nasibine Lüfer, benimkine de Çinekop geldi :)

Bu kadar uğraş ve sonucunda 5-6 balık almak akıl karı değil bence :) Farklı yöntemler aramak lazım...

7. radopit

radopit Aktif Üye

Maşallah süper maraton süper av tebrikler.

8. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

Çarşamba akşamı bir aksilik olmazsa çıkmayı düşünüyoruz, keşke yi telafi edebiliriz :)

9. mrshadow

mrshadow Aktif Üye

Senin izin kağıtları problemli dostum, ondan öyle küçük balıklar seni ziyaret ediyor.. :)

10. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Tam anlamıyla lüfer maratonu olmuş.Afiyet olsun

11. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tüm ekibi kutlarım :) Ben de sizin bir parçanızım dostlar biliyorsunuz :) Çarşamba günü görüşmek dileyiğle hepimize rastgele :)