Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayram Şekerleri - Levrek ve Minekop avımız 9.11.2011

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında YaşaR tarafından paylaşıldı.

1. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Sevgili dostlar merhaba,

Bayramın birinci ve ikinci günü görevlerimizi yerine getirdikten sonra ince ince balık planları yapmaya başladım. Değişik seçeneklerim vardı; boğazda tekne ile lüfer veya palamut, saroz taraflarında levrek, şile taraflarında kalkan balığı. Telefonu aldım elime Hamdi'ye hazırlan balığa çıkalım dedim bu arada saat 20:15 civarı Hamdi pek istekli değildi. Plan değiştirip şehirden kaçayım düşüncesi ile Musa Kaptanı aradım Musa kaptanım gelin bakalım kısmetimizi arayalım sabah 04.30 da suda olacağız şeklinde hazırlığınızı yapın dedi. Bunun üzerine İrfan kardeşimi aradım Musa kaptandan onay aldım balığı gidelim dedim. İrfan Hamdiyi arayıp gazı vermiş, bildiğiniz gibi bütün balıkçılar tüplüdür, gazı verdiniz mi yerlerinde duramazlar. İrfanın şimdi çıkın gelin sohbet muhabbet eder sonra suya açılırız teklifine karşılık saat 21.45 gibi Hamdi ve oğlu Çağatay'la birlikte Bursa yolunu tuttuk.

Saat 02:00 civarında suya açıldık. Hava buz gibi soğuktu. Meramıza vardığımızda sessiz sessiz iyi şanlar dileyerek oltalarımızı suya saldık. Gecenin ilk şanlısı olarak ilk minekopumu yakaladım ve ardından ekip olara 1 minekop ve 3 Levrek daha yakaladı. Sabah saat 08.30 civerında avı sonlandırdık.

Bu arada teknede fazla kişi olmamızda kaynaklı tekne livarından taşan su tekneyi dolduruyormuş farkedince bayağı bir uğraş sonucu suyu tahliye ettik. Livarın taşmasındaki sebep baş tarafa 2 kişinin oturmasıydı. Ucuz atlattık diyelim.

Başta Musa kaptanıma bayram olmasına rağmen bizi kırmadığı için, İrfan kardeşime gülen yüzü ve misafirperverliği için ve Hamdi kardeşime beni yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum. Bu ekiple balık tutmaktan çok büyük keyif alıyorum, umarım daha güzel nice avlara imza atacağız.

Musa kaptanıma "Marmara'dan Selamlar yolluyorum"

Yem olarak canlı teke kullandık, olta düzeneği dip yemlisi şeklinde ve tekne kamışları ile avlandık.

Fotoğraflar;

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Yaşar arkadaşım olayın akışını güzelce özetlemiş. :)

Hiç balığa çıkma imaknım yoktu malum bayram gelen giden oluyordu :p

Ama yoğun baskı altında kaldığım için gitme kararı aldım :D

Çağatay'ın ilk levrek denemesi olacaktı, normalde tekneye sığmıyorduk. Ama sözümüz vardı bir kere götürerek gönlünü almayı ve sözümüzü tutmak istedik. Az daha batıyorduk :p

İrfan, Çağatay'ın ilk levreği yakalamasına yardımcı oldu, hayatı boyunca artık unutmayacaktır :)

Buradan av partnerim Yaşar'a, canım ciğerim İrfan kardeşime, Musa kaptana çok teşekkür ederim. Güzel bir bayram hediyesi oldu.

Kısmetiniz açık olsun rastgele.

4. hunter

hunter Daimi Üye

Ekibi kutlarım,güzel av gerçekleştirmiş özlem gidermişsiniz aynı zamanda.
    Bursa'dan selamlar. :)

5. sadi

sadi Aktif Üye

Güzel bir bayram avı olmuş ;)
    Tüm ekibi kutlarım,ellerinize sağlık :)
    Bereketli avlar dilerim..!

6. m1976k

m1976k Aktif Üye

tebrikler güzel bir rapor helede arkada kendini fotoğraf karesine almaya çalışan abinin çabalarıda takdire şayan:)

7. Burak Karadeniz

Burak Karadeniz Aktif Üye

Sevgili Yaşar bayram tatilini çok güzel değerlendirerek güzel balıklar yakalamışsınız.Seni ve ekipteki dostları can-ı gönülden kutlarım.Selam ve sevgiler.

8. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

Valla ozenilcek av olmuş tebrikler.

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Tüm ekibi tebrik ederim, Güzel bir buluşma olmuş, bu sezon güney marmara balık açısından çok verimli geçecek, inşalah:) kısmetinizi almanıza inanın çok sevindim:) Herdaim rastgelsin, Selamlar...

10. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Tebrik ederim sevgili dostum.
    Ekip te av da harika..
    Orda olmak isterdim.
    Sevgiyle.

11. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Çok güzel.. tebrikler bu güzel avınız için ..
    Levrekler çok güzel, minekoplar onlardanda güzel bence :)
    Hiç tekneyle gece avlanmadım. bir kere bi abimle cıktık botla 4 kg kadar çupra ve burada hırhır denilen balıktan tuttuk ve tadı damagımda kaldı açıkcası..
    Aslında canlı yemle (mamun, teke, karides) skor yapılabilecek av şekli neden üzerine düşünmedimki diye soruyorum kendime şimdi :)
    Neyse yakında tekne alıyorum nasipse o zaman sıklıkla deneriz tabi jigten hal derman kalırsa..
    Avda bulunan herkese tebrikler ve teşekkürler tekrar..
    not:
    Çağataya da genç yaşta aşıyı verdiğiniz için mutlumusunuz Hamdi bey :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Kasım 2011