Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayram Tatili Gezilerim Ve Balık Avlarımız (Bursa-Çanakkale)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hunter tarafından paylaşıldı.

1. hunter

hunter Daimi Üye

Dost'lar herkese merhaba,
    Sizlere uzun zamandır yapmayı planladığım sadece ve sadece av odaklı bir tatil anımı paylaşmak istiyorum.

Bayram tatili yaklaşmış ve günlerden Cuma olmuştu bile,önceden telefonda konuşup ve karşılığında anında ''Gel abim beklerim''diyen sevgili kardeşim Selahattin Feribot biletimi önceden cebime koymama sebeb olmuştu bile. :)

Cuma işden bir saat'de erken çıkarak çok trafiğe kalmamak amacıyla 17-45 feribotuna binmiştim bile,feribotda telefon ile Selahattin ile planlamalar yapıldı,nerede buluşacağımız kararlaştırıldı bile.
    Avımıza Bursa'dan üyelerimizden sevgili Celal FİLİZ'de katılacağını bildirdi,bende güzel olacak inşallah dedim ve buluşma yerimiz olan avlakda buluştuk.

Hal hatırdan sonra yanlarında getirdikleri balıkcıdan alma yemleri taktık ama hepinizinde bildiğiniz canlı yem faktörü ön plana çıkmıştı bile :) Bunun üzerine sevgili Celal büyük bir fedakarlıkla ve özveriyle selahattin'nin özel çaparisi ile bize bir,iki taze istavrit çekmeye başladı,bu süper güldürmüştü yüzümüzü,oltaları yemlemiştik başlamıştık beklemeye,Selahatin kardeşim ilk balığını almıştı bile,bütün gözler bizim üzerimizde zaten ve neşhemizde yerine gelmişti,üstelik denizin durumunu bir görseniz o kadar dalgalı,o kadar bulanıkkı anlatamam,buna rağmen balık gelmeside güzeldi,,vede bir okadarda soğuktu tabi.

Selahattin oltasını elinden bir an olsun bırakmıyordu,ben ise kamış dayama aparatına oltamı dayadım,ucunu gerdirdim,pür dikkat tıklamasını bekliyorum,ama yok...bir türlü vuruş alamıyorum,oysaki İstanbul Kartal civarı avlarımızda istisnasız hep anlattığım gibi avlanmıştım,enteresan. :) Selahattin ''Abi elinde beklemelisin'' dedi.
    Bende buna ne can dayanır nede bilek dedim :) çünkü o kadar yorgunum,o kadar uykusuzumki buna mecalim yoktu,bir kaç sefer yaptım elbet ve bir kaç seferde yem kestirdim tabi. :) ancak Selahattin bu sabrının mukafatını 9 adet balıkla aldı,biz Celal bey ile balık alamadık makesef,ama olsun bende ara sıra canlı yemde katkım oldu buda yeter :)

Nihayet sabah olmuştu ve hepimiz bitmiştik,ben son bir saat kadar kala avı sonlandırmış arabaya geçmiştim bile,Celal bey ile vedalaşıp sevgili Selahattin kardeşimin meşhur malikhanesine gelmiştik. :)

Hemen yatıp uyuduk,öğlen cıvarı uyandığımızda sevgili İrfan ile telefon konuşması yaptık,akşama takılalım dedi,bizim gözümüz yemedi yorgunlukdan bunun üzerine öyleyse sabah tekneyle uzun olta yapalım dedi,bu haber dahada iyiydi bende çok memnun oldum ve hem dinlenmiş oluruz,hemde yakaladığımız balıkları yer az biraz keyif yaparız dedik. :)

Evde hazırlıklar yapıldı,alış veriş yapıldı,mangal balkona yerleştirildi ve güzel Lüfer'ler mangala yatırılmıştı bile,bunları ağlatmak elbet olmaz dedik ve bir ufak açarak Türk sanat musikisi eşliğinde Dost'larımızıda anarak güzel bir ziyafet yaptık üzerinize afiyet. :)

buradan sevgili kardeşim Selahattin kardeşime sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum,bana o müthiş malikanesini açtığı için,ben geleceğim diye evde yaptığı temizlikler için,sağ ol,var ol canım kardeşim. :)

Sonrasında sevgili Dost'um İrfan'ın daveti ile Pazar sabahı buluşmak için sabah erken saat'e randevulaştık ve buluşma yerimizde elimizde sıcak böreklerle yeni almış olduğu (çok beğendim)Allah nazardan korusun Teknesinde aldık soluğu.

Bir komşusu ölüde olsa 3-5 zargana verdi,vira bismillah diyerek açıldık maviliklere,İlk balığımızı ölüde olsa zargana ile uzun oltayla aldık,İrfan işi garantiye bağlamak adına haydin canlı zargana arayalım biraz dedik ve yaklaşık bir,birbuçuk saat'de 6 adet zargana yakaladık.

Başladık uzun olta dolaşmaya,İrfan'ın tekne komutasında yol almaya başladık,ancak ne varki herkes kendi malıyla ancak bu kadar bütünleşir,dümeni aldığında çok rahat bir şekilde çocuğun oyuncağı ile oynadığı gibi idare etmesi bizim elimize geçtiğinde adeta kumanda etmekde mücadele vermemiz dikkatimi çekti. :)

Çok güzel balıklar almaya başladık,üç kişi olduğumuzdan ve etrafımızda da fazla tekne olması sebebiyle tek uzun olta yaptık ve balıkları sırayla aldık tekneye,ben iki adet balık kestirdim,canlı ve iri zarganalarımız nasıl yarım ve hala canlı,canlı geliyor şaşırırsınız,bu yem kestirme durumu hepimize oldu elbet ancak Lüfer asilliğini ve hırsıyla hepimizlede dalgasını geçti. :)

Sevgili Dost'um İrfan,
    Bütün kalbimle ve samimi duygularımla mubala etmeden bu yazılarımda bir kez daha söylüyorum.Kalbi,Gönlü,Yüreği kocaman bir insan olduğunu gösterdin gine,telefonla geleceğimi öğrendiğinde ''Abi mutlaka görüşelim ve balığa çıkalım''dedi.

Sağ ol,var ol sevgili Dost'um,Allah seninde gönlüne göre versin.

Bursa'da çok güzel geçirdiğim iki günden sonra avım devam edecekti,Balıkesir'e doğru yola çıkacaktım,orada İstanbul'dan arkadaşımız,ayrıca sitemizinde üyesi sevgili Eray ÖZ ile buluşacaktık,Balıkesir'deki arkadaşımızla istenmeden iletişimde aksaklık olunca Eray'ı arayarak ben Bursa'dan çıktım dedim,kendiside tatil amaçlı Çanakkale'deydi zaten,sende oradan çık kafamıza göre bir yerlere gderiz dedim,kendiside bana ''Abi istersen buraya gel burada va yapalım''dedi,bende tamam ozaman diyerek yönümü Çanakkale'ye çevirdim,kafam rahat,amacım belli,sadece ve sadece Balık amaçlı çıktığım tatilime odaklanıp tadını çıkartıyordum.

Yağmurlar,Güneşler arasında Çanakkale'ye gelmiştim bile,Bursa'da yakaladığımız Lüferleri Sevgili Dost'larım İrfan ve Selahattin haklarını kibarca bana vermeleri ayrıca kendilerine bir teşekkürü hakettiklerini bildirmek istiyorum,adamsınız vesselam. :D

Yolda gelirken Eray'a yemek yemeyin Lüfer getiriyorum demiştim,onlarda deniz kenarında çok güzel kendin pişir kendin ye bir mekan ayarlamışlardı bile.Balıkları akşam üstü bir güzel ağlatmadan geleneksel içeceğimiz ile afiyetle götürdük. :)

Sonrasında iki günde Çanakklale'de avlanmak amaçlı kaldım ve Çanakkale boğazında rapala ile avlanma şansı bulduk,Bursa gibi çok verimli olmasada balık kandırmayı başardık.sonrasında karar değiştirerek Gelibolu'ya geçelim dedik ve Feribot'a binerek Eceabat'a geçmeye karar verdik.

Gece yarrısı 01-00 gibi Gelibolu'ya geçtik,ancak hava öylesine patlamaya hazırlanıyorduki,fırtına,şimşekler,Yağmur başlamıştı bile,Eski bir avlağımız olan Orkonos ve Torik aldığımız bir yer vardı oraya gitmek istedik,sevgili Eray çok istiyordu oraya gitmeyi ve zor şartlarda da olsa gidebildik,ancak öylesine gök gürültüsü,öylesine yağmur ve fırtına varki insan adeta ürperiyor,av yerinde sabah olmasını bekliyoruz,gün ışımasını bekleyelim ve yatalım dedik ama arabamız bile fena sallanıyor fırtınadan.

Neyseki sabah olmuştu,yağmur hiç durmuyor,benim gözümü korkutan yağmurun yağması değildi elbet,buna hazırlığımız var,ancak yıldırım ve fırtına çok kötüydü,durulması saat 08-30 u bulmuştu,sabah suyuna tam yetişemesekde çok şey kaçırmayız diye düşünüm,keza burada 09-00 10-00 arası balık almıştık,yaklaşık üç saat at-çek yapmamıza rağmen en ufak oynak ve takip malesef alamadık,bizde hazırlanıp aracımızın yanına geldik,üzerimizi değüştirirdik oranın yerel balıkçıları daha önceden bırakmış oldukları ağı toplamışlar biz toparlanırken kıyıya geldiler,yanlarına gittiğimizde ağlarında ne var diye baktığımızda 1 adet Torik,2 adet el kadar Akya(çok yazık)malesef ağda ölmüşlerdi,kefaller ve bolcada Lüfer çıktı,bir kaç resimlerini çektik aşağıya ekliyorum.

Bu güzel avımda bana yoldaşlık yapan sevgili Eray kardeşime ve sevgili Ramazan'ada sonsuz teşekkürlerimi ediyorum.Her şey için sağolun.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Ekim 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Mustafa Abi, güzel tatil, güzel avlar ve muhabbetler olmuş. Allah tüm balık sevdalılarına böyle tatiller nasip etsin.

4. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler bu güzel ve sade organizasyona imrenmedim desem yalan olur ;sana yinede sözüm söz her ne kadar denizdeki balığa pazarlık olmaz ama yeter artık levrek yakalamak istemiyorum diyene kadar( limitler dahilinde)yapacağımız bu tatilin müjdesini yeğenlerim bayram süresince 11 adet yakalayarak verdiler.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mustafa
    Harika bir bayram tatili olmuş.

6. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler Mustafa harika kareler devamlarını dilerim.

7. tutarfatih

tutarfatih Aktif Üye

Abi varya balığın dibine vurmuşsun. Tatilini daha önce bana anlatmış olmana rağmen raoprunu nefes almadan bir çırpıda okudum. Böyle bir balık turunu beraber de yapalım ağzımın suyu aktı resmen:) Diğer arkadaşlarla beraber seni bu mükemmel avlar için çok ama çok tebrik ediyorum. Tatil dediğin işte tam da böyle olur. Harikasın, harikasınız...

8. hunter

hunter Daimi Üye

Teşekkürler Sebahattin,benim için ruhumu dinlendirme tatili oldu bu kaçamak. :)

9. hunter

hunter Daimi Üye

Teşekkürler sevgili Adem,
    Elbet biliyorum üst üste geliyor bazan aksilikler,seninle planlamalarımız tutmadı amcak bunda da bir hayır vardır derler ya. :)

Güzel dileklerin için çok teşekkür ediyorum,biliyorumki sende beraber olmayı çok arzulardın,bir dahaki avımız beraber olacak inşallah. :)
    Selamlar.

10. hunter

hunter Daimi Üye

Çok teşekkürler sevgili Şeref,
    Güzel bir kaçamak oldu,uzun zamandır planlıyordum,daha uzun kolları olacaktı bu planın ancak ufak değişiklikler planda bu kadarına izin verdi. :)

11. hunter

hunter Daimi Üye

Eyvallah Fatih'im.
    Çok teşekkür ederim güzel sözlerin için,ilk etapda yanıma av partneri aramıştım ancak sonrasında yalnız çıkıp,sonradan Çanakkale'de arkadaşım refakat etti sağolsun.

Tatilimi planlarken kendime dedimki ''Kafa nereye ben oraya'' :)
    Umarım seninlede böyle bir anıya imza atarız.