Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bayramda abanta gideceğim Nasıl balık tutabılırım ?

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında plusman1560 tarafından paylaşıldı.

1. plusman1560

plusman1560 Yeni Üye

Merhaba bayramda 3gun boyunca abantta balık tutacağım kaçlık iğne misine ve netür yemler götüreyim fikirlrinizi bekliyorum özellikle yaşı büyük abilerimiz fikir verirse çok memnun kalırım. Arabayla gideceğim tüm malzemeleri götürebilirim.
    Bana yem ve diğer fikirleri verirseniz çok memnun kalırım saygılarımla.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Yaşım büyük sayilmaz ama xmaster kasiklari tavsiye edebilirim rahatlikla ;)
    Açıklara çalisin.

4. plusman1560

plusman1560 Yeni Üye

xmaster kaşık dıyorsun yanı yemle çekemezmıyız ? yoksa hem yem hem kaşıkmı sallayım ?

5. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Valla orda canli yemle avlanmak yasak diye biliyorum.kemik kurdu falan yasak yani kesin olarak. Yem olarak altrnatif ne olur bilemem. Ben suni yemler ile avlaniyorum orada.

6. plusman1560

plusman1560 Yeni Üye

sunı sınek falan doğrumudur ? sen bana neyı onerıırsın 5 olta gıdıcez mısırda gotureyım takayım dıyorum ? gece de orada olcaz geç saatte kurt falan mısır takmayı duşunuorum ? ayrıca kaşık ta 3 tane goturcem toplamda 5 olta olcak 3 elle 2 yem eldekılere kasık takarım dıye dusunuyorum ?

7. plusman1560

plusman1560 Yeni Üye

bıde kaşıgın resmı varsa koyarmısın

8. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Abantta canlı ya da canlılardan mamul yem kullanımı yasaktır. Olta başına belli bir ücret ödemeniz gerekir, yanılmıyorsam 15 tl idi bu rakam. En fazla 2 olta kullanma hakkınız var kişi başı ve gece avı kesinlikle yasak. Az buz da olsa denetim yapılan bir yer ve cezayla karşılaşabilirsiniz. Yemle avlanacağım diyorsanız Berkley'in solucan sahteleri var, kokulu. Kırmızısını oradakiler sıkça kullanır. Bunun dışında castmaster kaşıklarla at-çek yapabilirsiniz. Alabalık hamurları da denenebilir.

9. plusman1560

plusman1560 Yeni Üye

gece mangal yapcaz zaten geceye kadar takılcaz 11-12 gıbı 3 kışı 5 olta goturecez ozaman sunı solucan yem alabılırım. dediklerinizi dikkate alıcam ayrıca olta olarak sorf oltamı yoksa nomral olta yeterlimi? misina kaçlık olmalı bu konudad bılgı verirmisiniz.

10. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Ne kadar ince kamış götürebilirseniz o kadar iyi ve hassas olur. 3 metre üzeri yeterli olacaktır. 55 santim üstü bireyler de çıkabilir ama nadir. 0.25 iyi bir misina beden için fazlasıyla yeterli olur. Köstekler için 0.18'i kesinlikle geçmeyin. Yavru balık yakalarsanız kerevite de atabilirsiniz, ne kadar azalırlarsa o kadar iyi.

11. plusman1560

plusman1560 Yeni Üye

kaşık sallıcam ayrıca bıde sahte solucan yem bırakcam