Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beach Bomb (Turnuva) Kurşun Uygulama Çeşitleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında ambrosia tarafından paylaşıldı.

1. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Tüm dünyada uzak erimlere erişim için Surf Casting de tercih edilen (durgun hava ve deniz durumlarında) beach bomb, turnuva kurşunu gibi birkaç isme sahip bu kurşunun, Amerikan futbol topu şekli ile aerodinamik şekli sayesinde gerek havada ilerleyişi, gerek suya dalması gerek, akıntıyı daha az tutması ve yine çekerken de daha kolay gelmesi ile boğazda gerek at-sar da, gerek çaparide tercih ettiğim bir kurşun.

Son aldığım kalıp 175 gramlık..Aslını ararsanız bu ağırlığı daha çok Boğaz da kullanmak amacı ile aldım. Aerodinamik şekli sayesinde hem dalarken, hem akıntıyı daha az tutmasında hemde çekerken 200 gram ile hemen hemen aynı etkiyi yaratıyor.

Bu tarz kurşun kullanmak ve takımın bedene daha az dolanmasını arzu edenler için uyguladığım bir sistemi paylaşmak istedim. (çok uzun bir köstek ve 3-7 gram ağırlığındaki kandırıcı yemler ile atış yapıldığı için tabi yine de bedene dolandığı oluyor. Kandırıcılar ne hafif ise dolaşma riskide azalıyor.)

Standart çift giriş kulplu beachbomb kurşun.

Tek girişli kulplu beachbomb ve uygulamaları...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. shimano

shimano Daimi Üye

Çok Güzel Kurşuna Benziyor Abi Güle Güle Kullan Sorması Ayıptır Abi Kaça aldın ?

4. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Vural CNC kalıp olduğu için oldukça pahalı. Döküm kalıplar daha uygun ve aynı işi görüyor. Bu uygulamayı hemen hemen her kalıpta yapabilirsiniz.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güzel bir kurşun uygulaması olmuş Buluthan.
    Eline sağlık

6. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Sağolasın Şeref abi, çupra takımından esinlendim...

7. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Buluthan kalıbı nereden kaça aldıgını bildirebilirmisin.

8. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Ürünü İngiltereden aldım . Kalıp CNC olduğu için yaklaşık 300 TL tuttu (ürün fiyatı+vergiler+kargo) Haluk abini açtığı konuda yer alan kalıp ve benim eklediğim ilk fotodaki kalıp daha uygu fiyata mal oluyor. İlk fotodaki kalıp 150 TL civarına mal olmuştu.

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Ellerine sağlık abi, Boğaz merası yorucu malum, çakalı da bol, ben kendimi emekli edeli çok oldu oralardan, sadece istavrite ve sarıkanata yemliye takılırım valla büyük konuşmayayım da, hiç hevesim kalmadı :D

10. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Güzel bir çalışma olmuş.Benim bazı sorularım olacaktı.
    Burada kullandığınız telin herhangi bir özelliği var mı?Kurşunla telin birleştiği noktada kopmalar oluyor mu?

11. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

@Selahattin ; sen gezgin bir balıkçısın. Tam sevdalısın..balık nerede sen orada...

@mahmutignak ; İlk fotoğraftaki hariç diğerleri paslanmaz. Monte edilirken iç kısımda kalan kısımda tıpkı üst kısım gibi kıvrılıyor. Paslanmaz olduğu için kurşun tutmuyor ve bu işlemi yapmazsam kurşun telden ayrıllıyor. ilk fotoğraftaki ise prinç tel, kıvırma imkanım olmadığı için kurşun pirinç teli daha iyi kavrıyor. Son zamanlarda sevdiğim bir dostumun tavsiyesi ile de kopil kullanmaya başladım.