Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Belki Sıkıldınız Ama Yine Tekne Tavsiyesi için........

Fishman07

Üye
Adı
Fevzi ÖZTÜRKMEN
Herkese selamlar,
Bu sorudan belki sıkıldınız biliyorum ama her tekne alma hevesinde olan bizim gibi amatörlerin en kolay ulaşabileceği araç olan internetten formlara girip kendi kafasında oluşturmaya çalıştığı tekne modeli hakkında (-) yada (+) fikirleri öğrenmek varsa yeni model ve markaları öğrenmek istiyor.
Benim oluşturduğum fikir öyle uçuk kaçık bir fikir değil.
İlk resim Enma 4.90 boyunda 2m eninde ve 320 kg

İkinci resim Ege Tekne 4.95 boyunda 185 eninde ve 400 kg

üçüncü resim Safter 4.80 boyunda 1.80 cm eninde ve 280 kg

dördüncü resim Yerliyurt Marin 460 boyunda 1.77 cm eninde 265 kg

Tekne sıralamasında özel bir neden yok yani en kolay hangisi geldiyse ondan başladım.
Benim tekne almaktaki amacım amatör olarak dip balıkçılığı (mercan,barbun v.s.)
ilerde derin su balıkçılığı ve olta ile ilgili her türü yapmak istiyorum ( amatör anlamda)
Seçeceğim yada yukarıda olan tekneleri seçme sebebim 4.99 sınırını aşmamak. yani kısaca 4.50 ve 4,99 arası modeller.
Uzunca bir süredir araştırma yapıyorum tabiki internet üzerinden ve denizci tabir edilen modellerden en geniş ve en uzun olanlarını seçtim. (tercin sebebim olan boyutun)
Bu teknelerin kullanıcıları varsa yorumlarını yada eskiden kullanan varsa yorumlarını merak ediyorum. enma ve ege tekne hakkında internetten pek bir yorum bulamadım. Safter ve yerliyurt hakkında çok yorum okudum. Ama bu modeller hakkında okumadım belki yeni modeller o yüzdendir.
Ayrıca ilginç bir sorum olacak tabii bilen vardır umarım.
http://www.yerliyurtmarin.com/480.html
bu modeli sıfır olarak almak istesem. Ancak Konsolsuz dıştan takma motorla kullanmamı tavsiye edermisiniz? yada firma bu tür değişiklik yaparak satıyor mu modelini ?
Motor seçeneği olarak ADB mevcut belki bir gün lazım olur diye çoook önceleri almıştım.;)
O yüzden motor seçeneğim çok kısıtlı değil maddi yönden de teknenin hak ettiği motoru kullanmayı tercih ediyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum..... Şimdiden teşekkür ediyorum

Fishman07

Üye
Adı
Fevzi ÖZTÜRKMEN
Bu gün burda Yerliyurt marka fiber tekne satılan yere gidip bire bir inceledim. :( ama 430 vardı tek örnek o yüzden izlenim falan oluşmadı kafamda. Sizlerin yorumları benim için daha önemli.

emreersoz

Aktif Üye
Adı
Emre Ersöz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
4.60 yerli yurt kesinlikle doğru karar olur.

Fishman07

Üye
Adı
Fevzi ÖZTÜRKMEN
Furkan ve emre bey, teşekkür ediyorum. 4.60 cm, aslında arzu ettiğim bir boy değil ama kalite ve yorumlar bunu gösteriyor gibi. Anıl marin' in teknelerini inceledim çok güzel tekneler ancak ortadaki livar kısmı bana açıkçası pek hoş gelmiyor. Birde bir sorum olacak anıl marinin 460 modelinde ortada bulunan dolap veya livar ( resimleri pek yok o yüzden bilemedim) tek göz geniş bir bölmemi ?

Rapalacı

Daimi Üye
Adı
FURKAN ®
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Furkan ve emre bey, teşekkür ediyorum. 4.60 cm, aslında arzu ettiğim bir boy değil ama kalite ve yorumlar bunu gösteriyor gibi. Anıl marin' in teknelerini inceledim çok güzel tekneler ancak ortadaki livar kısmı bana açıkçası pek hoş gelmiyor. Birde bir sorum olacak anıl marinin 460 modelinde ortada bulunan dolap veya livar ( resimleri pek yok o yüzden bilemedim) tek göz geniş bir bölmemi ?

Tek göz evet livar olarak kullanılıyor. Kalıp olarak çok yüksektir içinde oldukça güvenli yolculuk ediliyor.
Safter ve yerliyurt bana göre aynı kalıp alt omurga salmaları değişik genel olarak aynılar. Anıl marini tek geçerim sattığımıza çok pişmanız.

Fishman07

Üye
Adı
Fevzi ÖZTÜRKMEN
Eğer 4.60 diyorsanız Anıl Marin'i kesinlikle tavsiye ederim.
4.60 yerli yurt kesinlikle doğru karar olur.
Tek göz evet livar olarak kullanılıyor. Kalıp olarak çok yüksektir içinde oldukça güvenli yolculuk ediliyor.
Safter ve yerliyurt bana göre aynı kalıp alt omurga salmaları değişik genel olarak aynılar. Anıl marini tek geçerim sattığımıza çok pişmanız.
:rolleyes: Desenize listeye bir tane daha eklendi :( şimdi gel işin içinden çık....:confused:

Fishman07

Üye
Adı
Fevzi ÖZTÜRKMEN
Bu günde Safter 4.80 e baktım motor için olan ayna kısmı biraz sorunlu gibiydi :( teşhir ürünü gerçi belki nakliyede sorun olmuştur ama hepsi böyleyse ;( seçenekler git gide azalıyor.
Diger teknelerle ilgili hiç yorum bile bulamadım. yok mu hiç kullanan duyan gören ?

Fishman07

Üye
Adı
Fevzi ÖZTÜRKMEN
Sanırım boyut yüzünden ve tercih şansım ( pek yorum bulamadığım ve bire bir göremediğimden dolayı ) safter 4.80 olacak. Biraz önce aradım ve kdv ve ötv dahil fiyatı 6.400 tl. Bir sorunumda balık bulucu aynası. imalatta gövdeye montaj yaptırsam römorkta taşırken zararı olurmu ?

oguzsen

Aktif Üye
Koç tekneye baktınızmı? Bir bakın öyle karar verin derim.