Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ben yaparım diyenler, bende yaptım diyenler...

Konu, 'Kendin Yap, Keşfet, El Becerini Geliştir Köşemiz' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Gezinirken videolar içinde, bu ilginç ve çoğumuzunda, ki özellikle ben yaparım diyecek çoğumuzun, dikkatini çekecek ve deneyeceğinden emin olduğum, biraz sabır ve ekipmanla hallolacak bir proje videosu buldum ve paylaşayım dedim, bu konu hepimizin hoşuna gideceği için paylaşımımın silinme yada "altın makasa" gelme ihtimalide yok sanırım...Bu arada bu adamlar bunları uğraşmış yapmış, tabiki bizde yapabiliriz, ama öncelikle bu adamların refah seviyesine ermemiz gerekir, insani yaşam için gerekli, hakların bizde olması gerekir, küçükte olsa o malzemeleri alacak kadar bir yaşam lüksümüz olması gerekir, özetle "ipimizle kuşağımız" tam değilsede birazdan fazla denk olmalıdır..;)

Bu videoyla birlikte yine mantardan şamandıra yapımı, göllerdeki saz kamışlardan şamandıra yapımı, günümüz modası, LRF için silikon yapımı videolarıda mevcut izleyelim ve ben yaparım diyip hayata geçirecek olanları görelim.....
    Özellikle spin kamışlarımız için harika bir mantar sap modifiyesi olur bence...

Buda şişe mantarından basit bir torna tezgahı yaparak üretebileceğimiz şamandralarımız...

Bu yöntemle üretebileceğimiz şamandralara fikir verecek sanat eseri ürünler.

Göldeki saz kamışlardan üretebileceğimiz harika şamandıralar.

LRF için üretebileceğimiz silikonlar.

anıt35, sabora, TekAdam ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kullandıkları tezgah ve aletlerin çok para tutacağını düşünmüyorum.
    Parasal kısmını bir kenara bıraksak bile ciddi bir zaman ve yetenek gerektirdiği aşikar.

Yurt dışında ham kamış malzemesi satan yerler de mevcut. Kendi kamışını ve diğer tüm takımları yapıp avlanmanın keyfi üst düzey olsa gerek... :)

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

bende şamandıralar için ekipman var uyarlamam gerek, tezgahı kurmam yeter diye düşünüyorum, bu işler emekli işi ve ben emekli olalı 2 sene oldu, ama "müebbet grafiker" olunca işin geri kalanı, yani projeyi hayata geçirmek hayal oluyor...:(:(

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Emekli maaşınla geçinmek mümkün olsa neden olmasın Nejat..
    Geriye bir tek lotarya kalıyor.
    Bol şans.. :)

6. barisgirgin

barisgirgin Aktif Üye

Bu tarz işler için tesbih yapımında kullanılan mini torna tezgahları var,matkapa filan gerek kalmaz ve daha rahat çalışmanıza olanak veren bir alettir..fiyatları ise 400-500 e çok rahat bulabilirsiniz ;)