Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bende mi Bürütüs ? :)

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında sabora tarafından paylaşıldı.

1. sabora

sabora Daimi Üye

Son zamanlarda bu başlık altında bir çok konu açıldı. Spin takım tavsiyeleri verildi, alındı. Çeşit çeşit öneriler yapıldı, çeşit çeşit takımlar toplandı. Ben de tüm bunlar ağzımın suyu akarak seyrettim tabiri caizse. Hani tüm arkadaşları yeni çıkan bir oyuncaktan almış, onları kenardan izleyen bir çocuk gibi. Biz amatör oltacıların bu çocuk yönü çok ağır zaten. Nihayetinde ben de mütevazi bir takım toplamaya karar verdim. (laf aramızda başta düşündüğüm takım pek de mütevazi değildi, ama kendimi bazı tecrübeli arkadaşlarımızın da yardımı ile zor da olsa frenledim) Takımda kullandığım malzemelerin resimlerini aşağıya ekliyorum. Ve gelelim asıl kısmına bu vesile ile forumda okuduğum bir çok konuda yorumları olan ve özelden mesajlaştığım tüm arkadaşlara paylaşımlarından dolayı çok çok çok teşekkür ediyorum.

Kamış okuma v-system 2.70 10-40

Kamış orjinalinde bazuka ve kadife kılıfı ile geliyor, masraftran kaçılmamış :)

Makine Abu Garcia Stamino 2000, (Emektar makinem yenisini alana kadar kamıştaki boşluğu dolduracak.)

Misina Berkley Wiplash 0.12 mm.

Ve pek tabii artık işten vakit buldukça kıyı kıyı gezeceğiz paşaları bulana kadar.

Son olarak ara ara sahteler alınacak. Ama o zamana kadar elimdeki bir kaç ucuz sahte ve rouglularımla idare edeceğim. Tabii sizlerden gelecek levrek için bunu mutlaka bulundur diyeceğiniz tavsiyelerinize açığım.

Bir de sorum var tecrübeli arkadaşlarımıza; Rouglu ya da silikonları, elimdeki 15-25 gr.lık sbirlinoları kullanarak spin kamışla kullanabilirmiyim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Güle güle kullan bol avların olur inşallah.Eğer karadenizi düşünürsen rover128 olmadan gitme derim.Hoşcakal

4. Guru

Guru Üye

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın çok güzel ürünler ancak neden 20lik makina tercih ettiğinizi anlayamadım. okuma kamış, çantasıyla her ne kadar cazip dursa da 20 lira daha ekleyip shimano yasei alınabilirdi. sonuçta çanta değil kamış alıyoruz. ne kadar kalite o kadar iyi..

bir de ne kadar tuttu hepsi merak ettim özel değilse tabi..

5. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Sebahattin merhaba.
    Körfezde derin avlaklarda raglou kadar pahalı olmayan oldukça uygun fiyatlı silikonlarla sıyırtma kurşunu ile levreği kandırabilirsin.
    10,5 ve 12 cm boyunda zargana imitasyonu silikonlar kullanabilirsin.
    Dalan kandırıcılardan her zaman daha etkili bir kandırıcıdır silikonlar.
    Sıyırtma kurşunu meranın derinliğine göre 30-40-50-60 gr ağırlığında olabilir.
    Kurşundan sonra kamışının uzunluğuna göre iki kulaç misina ekler,bu misinanın ucuna da silikon kandırıcıyı monte edersin.Kamışının 3,5 metre uzunluğunda olması çalışmanı kolaylaştıracaktır.Spin kamışla zor olabilir.
    Yeni takımın hayırlı olsun.

6. sabora

sabora Daimi Üye

Eyvallah Adem Abi, Cide'ye gitmeden bir tane edinceğim hemen. Seni de beklerim Cide'ye bu arada. Gideros'ta bir çay içeriz. :)

7. sabora

sabora Daimi Üye

Aslında yazını içinde vardı neden bu makineyi kullandığım. Ama yine de tekrarlıyayım. Makine bende zaten mevcut olan bir makine ve şu an fazla bir bütçe ayıramıyordum spin için. O yüzden bir süre bu makineyi kullanacağım. İleride shimanonun güzel bir makinesini almak niyetindeyim. Kamış seçininze saygı duyarım. Ancak uzun araştırmalarım sonucu en çok bu kamış sindi içime. Sıcak geldi bana.(Tüm klavuzları ve makina yuvası fuji) Fiyat olarak da oldukça cazipti 112 TL ye aldım bu kamışı. Son olarak ipi de 100 TL'ye aldım. Yani toplam maliyetim 212 TL.

8. sabora

sabora Daimi Üye

Yardımların ve yorumların için teşekkürler Emre. Dediğin sistemi mutlaka deneyeceğim. Ama şimdi bu kamışı almışken onu kullanmak niyetindeyim biraz.:D merakımı gidermeliyim. Artık çalışacağız biraz at çekti aksiyondu. Yolunuz buralara düşerse (arada Darıca'ya geliyordunuz galiba) sizinle mutlaka yüz yüze görüşmek muhabbet etmek ve hatta mümkünse müsait bir deniz kıyısında uygulamalı bilgi almak isterim.

9. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Sabahattin,en iyi uygulama çalışmak,çalışmak,çalışmaktır.
    Çok çalışmaktır.
    Levrek çalışkan avcıyı sever.
    Geçen hafta Darıca'ya uğradım.Balık için gitmemiştim;ancak iş bitince ekipman da bagajda hazır olduğu için gece birkaç olta salladım.
    Henüz erken.
    Birkaç hafta içinde güzel balıklar çıkacak.
    Tuzla,Darıca,Bayramoğlu,Eskihisar hatta Hereke'ye uğrarım müsait olunca.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güle güle kullan Sabahattin.
    Benim de emektar makinam ABU Garcia nın 3000 lik bir modelidir.
    Çok kahrımı çekti, dağıldı ama toplattım. Hala sapasağlam iş görmekte.

İp kaç metrelik? 110 mu 270 mi?

Spin kamışla sibirilunoluveya kurşunlu silikon takım kullanmak işlevsel olmaz.
    Silikon kullanacaksan Emre'nin tavsiyesini dinlemelisin.

Sahteler içinse çok yazılan önerilem maxraplerden edinebilirsin

Rastgelsin

11. Guru

Guru Üye

abi yanlış anlama ben kamış kötü demiyorum. aynısını bir arkadaşım da kullanıyor geçen beraber ava çıkıp deneme fırsatı buldum. o arkadaş da bendeki kamışı kullandı. ben pek alışamadım değiştirmek istedim ama arkadaş av sonuna kadar vermedi bizim kamışı..

v system pek çok kişi tarafından kullanılan ve takdir edilen bir kamış şüphesiz.. ama bu kamışı almayı düşünen herkese alternetif olarak yasei red sea bass modelini bakıp incelemelerini tavsiye ederim ben.

eğer shimanonun makinesinden alacaksanız; görüşüm alt segment makinelerden almamanız yönünde... ben aernos 3000 sfa aldım ama pişmanım. birdaha seçme şansım olsaydı 2 tane aernos parası verip 1 tane iyi makine alırdım. her shimano da ultra kalite değilmiş bunu anladım :)

güle güle kullanın tekrar