Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bende mi Bürütüs ? :)

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
berkley örgü misinalarındaki değerler yanlış yazılmış diye duymuştum. sanırım 0,08 lik misina 0,19 mm'ye denk geliyordu..
Yanlış yazılma değilde birim farkı olabilir. Bu marka ölçülerini bildiğimiz MKS (mertre-kilo-santim) sisteminde vermiyor genelde. Mesela uzunluğu yard olarak veriyorlar. Kalınlık için de üzerinde mm yazmıyorsa muhtemelen inç'dir. Yani 0,08 için 0.08 x 2,54 = 0,203 gibi bir şey olur ki sizin verdiğinize yakın.

Mert Yılmaz

Daimi Üye
Adı
Mert Yılmaz
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kardeşim öncelikle hayırlı olsun.Misinan da :)
Bildiğin gibi bende aynı kamışı TRİO s 40 la kullanıyorum.
Ne aksiyonunda nede kullanımında bir problem yaşamadım.Zaten bu yüzden de bu onuyla ilgili bir raporum yok.:(.Ama kamış ve makinanın da bunda bir suçu yok spine çıkmadı.. :)
Bence ilk raporu bu işin üstüne düşüp beraberce yayınlamamız lazım.Teklifim ise malüm yerde kullanalım artık diyorum.

Adı
Murat BAŞKAYA
Selam Hemşerim.

Ben de Kastamonu Bozkurtluyum.
Adem Bey ile aranızda kalıyorum ortada buluşmaya her daim beklerim. Bayram seyran tatillerde ben de memlekette olmaya çalışıyorum.

V sistem 10-40 benimde sahip olduğum bir kamış. Belirli ağırlıktaki sahteler ile zevkle kullanıyorum. Benim tercihim daha sert kamışlardan yana olduğu için ağır sahtelerle kullanımda bence fazla esnek kalıyor. Bu birazda benim kullanım alışkanlığım ile alakalı olabilir.:) H yada en kötü MH aksiyon benim tercihim olur.
Kamışın hafifliği kullanılan malzemeler ve çantası beni de cezbeden yanları olmuştu zaten çantanın muadillerinin fiyatını kamışın maliyetinden düşersen bu kalitedeki bir kamış neredeyse bedavaya gelmiş oluyor. Çantasının da taşıma esnasında özellikle memlekete gidiş gelişlerde çok faydasını göreceksin. Hatta birden fazla kamış sığdırma şansın da var :)

Tekra hayırlı olsun iyi günlerde bereketli avlarda kullan.

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Selam Hemşerim.

Ben de Kastamonu Bozkurtluyum.
Adem Bey ile aranızda kalıyorum ortada buluşmaya her daim beklerim. Bayram seyran tatillerde ben de memlekette olmaya çalışıyorum.

V sistem 10-40 benimde sahip olduğum bir kamış. Belirli ağırlıktaki sahteler ile zevkle kullanıyorum. Benim tercihim daha sert kamışlardan yana olduğu için ağır sahtelerle kullanımda bence fazla esnek kalıyor. Bu birazda benim kullanım alışkanlığım ile alakalı olabilir.:) H yada en kötü MH aksiyon benim tercihim olur.
Kamışın hafifliği kullanılan malzemeler ve çantası beni de cezbeden yanları olmuştu zaten çantanın muadillerinin fiyatını kamışın maliyetinden düşersen bu kalitedeki bir kamış neredeyse bedavaya gelmiş oluyor. Çantasının da taşıma esnasında özellikle memlekete gidiş gelişlerde çok faydasını göreceksin. Hatta birden fazla kamış sığdırma şansın da var :)

Tekra hayırlı olsun iyi günlerde bereketli avlarda kullan.
Teşekkürler Murat. Yolumuz düşerse içeriz bir çayını inşallah. Biz de sizi bekleriz Cide'de yada Gebze'de .:) İyi dileklerinizi için teşekkürler. Sizlere de rastgele.