Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bendeniz acemiye spinning tavsileri :)

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Eksebis tarafından paylaşıldı.

1. Eksebis

Eksebis Yeni Üye

Spinninge başlamayı düşünüyorum forumda ve internette yaptığım araştırmalardan sonra acemi olmam ve bütçemin az olması nedeniyle şöyle bir takımda karar kıldım:

FLADEN VANTAGE KARBON KAMIŞ 240cm 20-40gr http://www.spotbalik.com.tr/VANTAGE-KARBON-KAMIS-240cm-20-40gr,PR-26691.html

Catana 4000 FC 2XSSS+1BB Olta Makinesi http://www.spotbalik.com.tr/Catana-4000-FB-2XSSS1-BB,PR-24700.html

Kendo Dyneema İp Misina Yeşil 250mt - 0.16mm 0,165 250M 13lb Green http://www.spotbalik.com.tr/Dyneema-Ip-Misina-Yesil-250mt-016mm,PR-43774.html

Trabzon'da çoğunlukla dereyle denizin birleştiği yerde arada kayalık ve liman içinde nacizane levrek tutmaya çalışacağım.Genelde akşam üstleri ramazanda da gece sahura kadar düşünüyorum.Takım konusunda eksik yanlış bir şey varsa yardımınızı ve Trabzon ya da çevresinde iş gören sahte yem önerilerinizi bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 14 Haziran 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Eksebis bunu beğendi.
  4. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Makinanın kafası küçük 1000 lik makine ile ya LRF yada tatlı su alabalık Kasna avı yaparsın. Makina o fiyata Spro Passion 720 öneririm kullanıyorum çokta iyidir (Lüfer ve levrek için minimal 20 lik kafa 60 cm üstü sarım lazım). Levrek için Okuma seabass Shimano technium spin remikson samurai spin için ideal misinalar. Seçtiğin misina ilgimi çekti deneyeceğim sanırım.
    Sahte yemler bölgede ne kullanılıyorsa bence onu seçin.

Eksebis bunu beğendi.
  5. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    o kamisin ismindeki iluzyona aldanma :) Ben 165cm 2-10 atarlisini derelerde alabalikta kullaniyorum. 0 numara mepps atmak icin cok kullanisli ve hamur gibi yumusak bir kamis ama kesinlikle denizde randiman verecegini dusunmuyorum. Farkli boy ve aksiyondakileri elime alip denedim.

Genel olarak 240cm 10-30gr arasindaki kamislari degerlendirin. Karbon olmasinda fayda var fakat cok pahali olmasi gerekmiyor.
    Makine 30-40 kalibre olabilir.
    Sahte olarak sert baliktan ziyade silikon kullanarak kisitli butceyi zorlamadan uygun urunlere ve cesite sahip olabilirsiniz.

Bu urunleri Sicak Firsatlar bolumunden forum uyelerinin degerlendirmek istedikleri ekipmanlarindan temin edebilirsiniz.
    Simdiden rast gele

Eksebis bunu beğendi.
  6. Eksebis

Eksebis Yeni Üye

Öncelikle teşekkürler.Forumda at çekte hafif makina önerdikleri için makinayı ufak seçtim sanırım fazla ufak oldu Shimano Catana 3000 SFC güzelmiş buda olabilir.İp misinayı işi biraz daha öğrenince almayı düşünmüştüm malum biraz pahalı :)

7. Eksebis

Eksebis Yeni Üye

Teşekkürler

SPRO Boxxer II 10-30 Gr 2.40 M Spin Olta Kamışı, Fiyatı 28,73 TL | SpotBalik.com.tr
    Cormoran Sportline Spin 240 cm Olta Kam (10-30gr) | Cormoran Spin Olta Kamlar
    Discovery Ugly Duck 2,40 mt 10-30 gr Spin Kamış
    Daiwa Mini Spin 240cm 10-40gr Kam | Daiwa | Spin Kamlar | Balk Av Malzemeleri| Olta Kamlar| Spin Kamlar | Av Deposu Av Malzemeleri Kara Av Balk Av Olta Kamp Malzeme

Kamış için bunlardan hangisini tavsiye edersin yada başka varsa tavsiye ettiğin yazarsan sevinirim 100tlye kadar kamış alabilirim

8. KalamA

KalamA Daimi Üye

around deep ve Eksebis bunu beğendi.
  9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

İp misinanın uygun fiyatlı olanları mevcut. Bende ilk spin takımı aldığımda ip mi kullanıcam hiç kullanmadım filan demiştim. Satıcı sen bunu kullan demiş ve orta kalite bir ip sarmıştı. İyikide sarmış.

Eksebis bunu beğendi.
  10. Eksebis

Eksebis Yeni Üye

Peki marka kalınlık renk önerebilir misin zahmet olmazsa.

http://www.vurguncapari.com/asp/product/323/0-18MM-150M-BERKLEY-SOLUTIONS-MISINA mesela ?

11. Eksebis

Eksebis Yeni Üye