Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

benim de bir hobim var :D elektronik

Konu, 'Hobiler' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

bende kışın çetin soğuklarında havyam ile ısınıyorum :D küçük işlerle uzun zamanlar geçirmek en küçük detaya çokça kafa yormak monoton geçen günlerde rahatça uyumamı sağlıyor :D daha çok ses devreleri ve hoparlör yapımı amplifilikatörler le ilgileniyorum dıy işine hastayım kendim yaptığım her şey çok kaliteli bana göre :D tabii referans setlerle kıyaslamak pek mümkün değil ama iddialı olan çalışmalarımda var :!

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabora

sabora Daimi Üye

Bende eski bir elektronikçiyim Hızır, zaman zaman paslaşabiliriz. Artık Elektrikçi oldum sayılır ama yine de bulabiliriz birşeyler.

4. hızır şeref gültekin

eyvallah sağolasın abi :D

5. poyrazoruc

poyrazoruc Yeni Üye

:D Kendimce bende boş vakitlerimi değerlendiriyorum devreler ile :D 1989 da mezun oldum Teknik Eleketronikten hala kopamadım:)

Ağırlıklı olarak ses sistemleri ( deck amp özellikle - oto amp. ) ile ilgileniyorum.Bir süre sonra merakım uzaklaşmasına rağmen tam gaz yeniden kendimi kaptırıyorum.:D
    Son 1 senedir daha ziyade pcb disagn-montaj-çalıştır aşamalarını bıarakarak sadece şemaları incelemeye verdim kendimi.Zira evde bir dünya anfi oldu yeter artık dedim kendime:eek:
    Bu arada IR2153 ve-veya ac-dc smps işine sarmak üzereyim :p

6. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Mali durumlardan dolayı 2 seneden beri kopmak zorunda olduğum ama her gördüğümde fırsat bulduğumda takip etmeye çalıştığım bir hobi. Özellikle çok uçuk fiyatlar olmasına rağmen ilerde mutlaka almak istediğim 2 adet mono lambali amfi'yi Allah kısmet ederse alacağım.

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bende aslında Elektronik Teknisyeniyim, zamanında bir çok şey yapmıştım zevkliydi ama şimdi yapmıyorum :)

8. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Zevkli bir uğraş selanik pasajında çok zaman geçirdim,hobi devreleriyle bayağı bir haşır neşirdim sadece hobi amaçlı olsada benim için dinlendirici bir zevkti.

9. hızır şeref gültekin

yok abi yok kopulmuyor :D yıllar sonra bile yine debreşebiliyor geçen kış iyi vaktim oldu hobi için bayağı amfi koruma vs sistemler yaptım hepside kalbur üstü devrelerdi hala zevkle kullanıyorum bir tek güzel kutulama işim kaldı ondan teşir etmedim :D ama çok tatlı tınısı var :D

10. hızır şeref gültekin

lambalı tanında hayat dilerim abi kısmetin açık olsun ben de a class a meraklıyım daha başlamadım ama çok elektrik yiyor veredler ondan uzak duruyorum aslında kışları için pc nin altına bir 10 w lık olsa çok güzel ayak ısıtıcı olurdu ama :D

11. hızır şeref gültekin

selanik pasajına burdan kalkıp gittim abi ama isteklerimi tatmin edemedim :) çok dinlendirici ama uyduruk serii üretim malzemeler yüzünden tansiyon çıkartıyor :D