Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

benim hobim se muhabbet kuşu

Konu, 'Hobiler' kısmında akkadi tarafından paylaşıldı.

1. akkadi

akkadi Aktif Üye

arkadaşlar benim hobim çok çeşitli fakat en belirgini akvaryum muhabbet kuşu ve papağan bayılıyorum bu kuşlara ve balıklara en güzeli yavru alabilmek daha yeni bir çiftim var seyretmeye doyamazsınız inşaallah yavru alırım bu papağanı olupta bakamıyorum diyen varsa bilin bırada bir gönüllü var sadece papağan değil muhabbbet kuşuda olabilir aslında karga beslemek istiyotum ama yavrusunu bulamıyorum şimdi diyeceksiniz ne alaka diye bence saygı duyulması gereken bir kuş size alışınca ömür boyu sadık kalabiliyor neyse başınızı ağrıtmayayım unutmayın doğayı ve hayvanları sevmeyen insanlarıda sevemez bence lütfen onlara iyi davranalım unutmayın onlarda bizimgibi bir canlı ve dünyayı bizimle paylaşmaya çalışıyorlar lütfen yardımcı olalım.:harika:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Okan1

Okan1 Yeni Üye

Ben de 1-2 sene akvaryumla uğraştım sonradan anladım ki beni çok uğraştırıyor ben de akvaryumdan vazgeçtim. 4-5 seneleri geçkin de muhabbet kuşu besliyorum. Son 4 aydır da rottweilerım da katıldı aramıza.

Bu arada 2-3 sene önce de msnden konuştuğumuz balıkçı arkadaşın karga beslediğini öğrenmiştim,resimlerini gördüm. Karga sokakta dahi omzundan gitmiyor. :)

4. akkadi

akkadi Aktif Üye

evet çok sadık bir hayvan hani derlerya besle kargayı oysun gözünü hiç te öyle değil bence

5. coredon

coredon Aktif Üye

Mayna karga var ondan bul konuşurdaaa....

6. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Küçükken sokakta bir muhabbet kuşu buldum, baktım sokakta da kimse yok, yol kenarından bir karton kutu bulup, içine koyup eve getirdim. Evde kuş besleyeceğim diye sevindim, şansıma komşumuzda kafes de varmış, onu da ödünç aldım. :)
    Sonra yemiydi, gaga taşıydı v.b. oyuncaklarıydı derken herbirşeyiyle donattım kafesi, kuş da çok kafa bir kuştu, eğlenceliydi, tam "muhabbet" kuşu.

Sonra sahipleri olan iki teyze geldi bize. Yolda kuşu taşırken "Erkan ne var o kutuda?" diye soran bir teyzeye söylemiştim kuş buldum diye. Tabi en büyük istihbarat örgütü olan Teyzeler İstihbarat Teşkilatı, ordan orada bilgili uçura uçura, bana ulaşmış gerçek sahipleri.:D

Sonra mecburen verdim kuşu, sinir de oldum tabi ama ne yaparsın. O kuşu oradan almasam bir kedi yerdi eminim, zaten sahibinin evi de başka bir mahalledeymiş, ta oradan nerelere gelmiş kuş.

O vakittir, evde kuş besleme hevesim falan yok, hiç de sevmiyorum renkli kuşları:D :D Sadece serçe ve güvercin gibi kuşları severek besliyorum, tıka basa doyuncaya kadar.

7. yeknet

yeknet Aktif Üye

Muhabbet kuşu bizde de var. Çocuklar için aldım. Daha önceki muhabbet kuşumuz 8 yıl yaşamıştı. 1 aylık erkek yavru aldım kasım ayında. fakat eve gelince bizim canavarlar kuşu korkuttu ve ele alışmadı. bunun üzerine yanına dişi kuş aldım aynı kuşçudan. tesadüf denk mi geldi bilmiyorum bunlar acayip birbirine alıştı. sürekli yanyana birbirlerini kaşıyorlar. fakat öteki faaliyetleri henüz göremedim. ;Acaba bunlar yavru verir mi? ne zaman yuva almak lazım. şu anda ikisi de yaklaşık 6 aylık falan.

8. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Bizde de bir tane Muhabbet kuşu var. Ama ele alıştırmadık daha :)

9. mustafaonur

mustafaonur Aktif Üye

hocam iyi geceler farum başlığınızı görünce gözlerim açıldı inanın.
    şu sıralar annem ingiliz kırması iri cins muhabbet kuşu istiyor fakat çanakkalede bulamıyoruz sırf kuş için istanbula gelmeyi düşünüyorum.tavsiye edebileceginiz bir yer varsa sevinirim.

zamanında 70 çift muhabbetimiz vardı üretim yaptık epey.
    akvaryum deseniz ona keza ev akvaryum dolu :) anlıyorum halinizi.
    karga olayına ben bile sıcak baktım inanın :)

10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bizde de var kafaya alıştı ama ele alışmıyor lakin elden elma yiyiyor :D

Ondan önceki peşimizden ayrılmazdı...:)

11. frontoza

frontoza Üye

Arkadaşlar bendede muhabbet kuşu vardı, yavru almıştım tam 10 yıl yaşadı bizimle, ailenin bir bireyi oldu, bazen akşamlar misafirliğe giderdik geldiğimizde trip atıyordu konuşuyordu bize çok alışmıştı bizde ona ama 10 yılın sonunda öldü ve çok üzülmüştük, daha sonrada almadım,