Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Berkley mi Spiderwire mı

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında bartıntrakonyası tarafından paylaşıldı.

1. bartıntrakonyası

bartıntrakonyası Üye

forumlarda en çok tavsiye edilen örgü misinalar Berkley ve spiderwire sanırım kalite yönünden
    Berkley in Berkley Fireline ı veya Berkley Whiplash Crystal i, Spiderwire ın Spiderwire Ultracast Invisi Braid si en iyi tercihtir deniliyor forumlarda...

bi kritik yaparsak sizce hangisi ya da hangileri daha iyidir. dışardan bunlara ekleyebileceğimiz başka var mı. önce 3ünü birbiriyle kritik yaparsak sonrada varsa diğerleriyle...
    çok teşekkürler.. :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Haziran 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tunc68

tunc68 Üye

Günaydın,
    Aynı sorunu bir müddet önce bende yaşadım. Kalınlıkları, çekerleri, renkleri bir mikrometre alarak çaplarını ölçtüm
    Berkley söylediği çap ile arasında çok fark var 0,24 yazan 0,38-0,40 çıktı (sanırım ölçüm sırasında üstünde ki kaplamayı değil içteki dyneemayı esas alıyorlar)
    Spiderwire verdiği değerlere yakın çıkıyor (rakamlar aklımda değil)
    Ama en sonunda American braid Line aldım 0,30 yazan 0,32 çıktı

mikrometre ile değil balıkla yapılan testler daha yararlı olacaktır :)

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Fireline cyrstal kullanmıştım ve memnn kalmıştım.
    Spiderwire kullanmadığım için yorum yapmak istemem.Ama hangisini alırsan al
    pişman olmassın.Spiderwire invisibraid'in muadili Cyrstal'dir,aklında olsun.
    Daha az görünürlük özelliği katılmış halleridir. Yani FC ile Örgüyü birleştirmiş şeklidir.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bir de bu listeye gönül rahatlığıyla PowerPro'yu ekleyebilirsin.
    Sipin makinamda 0,15 kalınlığındaki versiyonunu kullanıyorum.
    Tuzlu suda kullanmama rağmen hiçbir dezavantajıyla karşılaşmadım. (Düğüm, çitişme, birbirine yapışma vs)

6. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Bu örgülerin içinde en son teknoloji olanı Fireline Braid'dir. Yuvarlak bir yapısı vardır ve diğerlerinden daha incedir.
    Henüz denemedim ama sezonda büyük ihtimal 0.15 liğini makineme sarıp kullanacağım.
    Deneyip memnun kaldığım ve tavsiye edeceğim diğer bir örgüde Berkley Fireline Crystal dir. 0.15-0.17 mm. arası uzak atışlara gayet uygun ve başarılıdır.
    Yukarıdaki 3 örgüde gayet kalitelidir. Hepsinden memnun kalırsınız.
    Son resmi biyerden hatırlıyorum ama neyse :)

7. bartıntrakonyası

bartıntrakonyası Üye

hocam değerli büyüklerime ve yaşıtıma(32) katkılarınız için çok teşekkürler...
    spiderwire ağırlık kazanıyor bende, powerpro da kafama yattı bi araştırmada buna gerekiyor... neden spiderwire çünkü Berkley Wihplash verilen değerinden biraz kalın çıkmış ve bu daha önceden bi forumda okuduğum kritikle uyuştuğu için. oraya göre spiderwire, Berkley Wihplash dan daha uzağa atış imkanı veriyor
    American braid Line fiyatı diğerlerinin yarısı gibi galiba teknolojisi/kalitesi, bilemiyorum tabi, orta gibi...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Temmuz 2010
  8. zafersat

zafersat Aktif Üye

Spiderwire'ın eklemiş olduğunuz modelini değil ama code red modelini kullanıyorum çeker konusunda memnunum ama kullanmaya başladığım gün itibariyle tülermeye başladı. Bence kaplaması pek başarılı değil.

Birde eğer yurt dışından getirtecekseniz Daiwa samurai braid çok rağbet görüyor. (umarım iyice kafanızı karıştırmamışımdır).

9. ahmetozdemir16

ahmetozdemir16 Aktif Üye

berkley'in sitesinde cyristal ve orginal fused modellerinin spin makinalar için uygun olduğu yazıyor.:rolleyes:

10. whitefoxss

whitefoxss Aktif Üye

Berkley Crystal kullanıyorum ve çok memnunum.Spiderwre kullanmadım,yorum yapamayacağım.Berkley sorunsuz kullanıyorum şu ana kadar.Hem tatlı hem tuzlu suda uzunca süreden beri sorunsuz kullandım.

11. çağrıbey

çağrıbey Üye

Bu örgü misinalardan kullanırken shok misina kullanmaya gerek varmı? örgü misina yüksek çekerli oldugundan shok emici görevini görürmü
    Bu aralar çaat, çaat diye takım koparmaktan bıktımda örgü misinaya geçmek istiyom