Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

BERKLEY NANO FIL UNI-FILAMENT

arifengin

Daimi Üye
Adı
Arif ENGİN
Lrf icin kac lb tavsiye edersiniz. Ebay den alan oldumu.fiyatlar cok uygun gibi fark varmidir acaba

Son düzenleme:

Elixer

Aktif Üye
Adı
Ahmet Demirkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yanlış hatırlamıyorsam 0.004" idi. O da 0.10 mm trkabül ediyor. 26 cm istavriyi ve yarım kiloluk iskorpiti Aldı. Daha büyük bir balıkta ne yapar bilemem.

Düğüm zor oturuyor diyorlar ama ben hiç sıkıntı yaşamadım.

Önerim leader kullanmayacaksanız koyu yrşil olanı almanız.

arifengin

Daimi Üye
Adı
Arif ENGİN
Yanlış hatırlamıyorsam 0.004" idi. O da 0.10 mm trkabül ediyor. 26 cm istavriyi ve yarım kiloluk iskorpiti Aldı. Daha büyük bir balıkta ne yapar bilemem.

Düğüm zor oturuyor diyorlar ama ben hiç sıkıntı yaşamadım.

Önerim leader kullanmayacaksanız koyu yrşil olanı almanız.
0.6 nanofil yeter diyorlar lrf icin .bu 10 mm berkley nanofil mi yoksa normal misinami . Yani kac lb 0.6 mm ye tekabul ediyor .

Mektupla

Daimi Üye
:okyrm:
:tskler:
Deneyen arkadaşların, Berkley Nanofil için
ne düşündüklerini öğrenmeyi çok isterdim

Berkley Nanofil hakkinda

arkadaşlar bu örgü ip nanofil tarzı genel adları ip olan misinalar da şöyle bir sıkıntı var.
aslında sıkıntı misinalardan ziyade kullanmış olduğunuz kamışların yüzüklerinde. yüzükler bu misinaları aşındırıyor. belli bir zaman sonra çok kaliteli olarak bildiğiniz ürün bile bırakın kayaya takılmasını elinizle bile çok rahat kopartabiliyorsunuz. o yüzden kamış ve kamışın yüzükleri kaliteli olacak. örgü ip misinaları aşındırmayacak. bu konu tecrübe edilmiştir.

tek avantaji ,0,10 luk kalinlik ile ,0,25 lik monofilament kadr cekis sagliyorsunuz bu da erim mesafesini arttiriyor. zaten berkleyin sitesini dikkatli okudugunuzda adamlarin iddiasi en saglam en kopmaz misina bu degil. adamlarin iddiasi en uzun erim mesafesi olan misina diye. yoksa kopma olsun dugum mukavemeti olsun belki braid misinalar veya monofilamentler daha iyidir.
adamlarin slogani 1 mil erim mesafesi mumkun.....
Berkley Nanofil hakkinda linkinden alıntıdır...

örgü kadar hassas ama mono kadar hızlı çürüyor. Çoğu çöpe atıldı!
https://www.balikavi.net/konu/berkley-nanofil-hakkinda.61778/ linkinden alıntıdır...

Son düzenleme:

mardek

Aktif Üye
Adı
ali sür
Yeni gördüm ve ilgimi çekti bu misina. Surf makinelerim ve spindeki boştaki kafalardan biri için mono misina arıyordum, inceledim hoşuma gitti ama başka bir sitede (altta linkini ekledim) bazı olumsuzluklardan bahsediliyor. Kullanan arkadaşların bu konularla ilgili tecrübeleri nedir acaba.

Berkley Nanofil hakkında?