Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beykoz sahili olta önerisi & tavsiye

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında feendronk tarafından paylaşıldı.

1. feendronk

feendronk Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba :)
    Aranıza bugün katıldım ve siz ustalardan tavsiye ve öneri istiyorum.Öncelikle daha önce 2-3 sene balık tuttuğumu belirttikten sonra asıl konuya geçeyim.Geçen hafta İstanbul/Beykoz'a taşındık.Beykoz sahiline ilk defa gittim ve buradan ne çıkar hiç bilmiyorum.Eğer daha önce veya hali hazırda Beykoz'da balık tutan kardeşlerim, abilerim varsa sizlerden buradan hangi balığın çıktığını ve ne tür bir olta almam gerektiğini söylemenizi rica ediyorum.Bütçem kamış,makina vs. vs. toplam 150 tl dir.Hayırlı günler :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Öncelikle aramıza hoş geldin feendronk istanbul boğazında dönem dönem balıklar farklılık göstermektedir ama başlıcaları istavrit sarıkanat lüfer sülalesi palamut kefal vs. vs. bu bölgede kullanman gereken kamış ve makinaya gelince kendi boyunlada alakalı olarak ve avlanacağın yerin kamışı kısıtlayıp kısıtlamayacağıda önemlidir bir nebze ama genel kullanım için surf diye tabir ettiğimiz kamışlardan kullan 420 boy 200 - 250 grama kadar atarlı kamışlardır genelde .

Yardımcı olması açısından link atıyorum buradan okuyup biraz daha fazla bilgi sahibi ola bilirsin buradaki makina linkleri surf makinadır normal makinada tercih yapabilirsin. İnşallah yatdımcı olabilmişimdir.

nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri

4. frenist

frenist Aktif Üye

En kolay yöntemlerden biri de, İnce Çizgi ve Cengiz balıkçılık gibi bu işi iyi bilen malzemecilere gidip, bütçeniz doğrultusunda sizi yönlendirmelerini istemenizdir. Her iki mağazada da bu anlamda yardımcı olabilirler.

5. feendronk

feendronk Yeni Üye

Öncelikle hoş bulduk ve cevabınız için teşekkür ederim.Bugün Beykoz sahile inip balık tutan arkadaşlara baktım ve bahsettiğiniz surf atış tekniğini kullanıyorlardı.Verdiğiniz linkteki makineler güzel ancak bazılarının fiyatlarına ulaşamadım, ulaştığım 1-2 tanesi de pahalı geldi :) Ayrıca kamış içinde marka model vermemişler.Acaba siz bu doğrultuda 150 tl bütçeye denk gelecek şekilde makine ve kamış önerir misiniz ? Satıldığı sitenin direk linkini atarsanız daha iyi olur.

Bahsettiğiniz mağazalar tam olarak nerede bilmiyorum maalesef.Beykoz veya çevresinde var mı acaba bilginiz var mı bu konuda ?

6. frenist

frenist Aktif Üye

Google amcaya sorarsanız yerleri konusunda sizi bilgilendirir. ;)