Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bi kavuşamadık bu asil balıkla

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında alperenk tarafından paylaşıldı.

1. alperenk

alperenk Üye

Merhabalar ben eski foçada geçireceğim yazımı. kıyıdan jandarmanın plajından güzel mırmırlar aldım ancak spinle muradıma bir türlü eremedim. Yüzerken bir kere iskelenin altında 7-8 levrek görmüştüm bir daha da hiç göremedim. Onlar kefal olmasın diye sormayın ikisini ayıracak kadar balıktan anlıyorum :D. Artık ciddi şekilde levrek diye bir balığın olmadığına bunun sadece benim gibi azimli amatörleri kandırmak için uydurulmuş bir efsane olduğunu düşünüyorum:D. Şaka bir yana eski foçanın her yerine gidebilirim. Yöresel bir balıkçıyla tanıştım bana her şeyin tamamen şans işi olduğunu söylüyor :D. Bakın abilerim bırakma derseniz bırakma, spin derseniz spin... Başka bir yolla yakalayabilirsin derseniz o yolu da denerim. Merak ettiğim şey bu levrek denen balığı yüzerken görmüyor olmam bu balığın olmadığı anlamına gelir mi ? foçada turna var mıdır? tuttuğum yerin önemi var mı yoksa levrek bölgenin her yerinde aynı sıklıkta mıdır? Kendime sözüm var ilk levreğim 35 cm den küçük olursa gözümü kırpmadan geri atacağım ama artık bu balıkla kavuşma vaktimin geldiğini düşünüyorum. sizce mera değiştirmeli miyim? Sorularıma cevap verirseniz çok mutlu edersiniz :D

Hamdi bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

Bende hic tutamadim bi tane ufak yakalamistim ispendek saldim bildgim kadariyla kullanilan ekipman ozellikle hava ve su durumu ve sans bu isteki en onemli faktor :) sabirla denemelere devam rastgelsin

4. alperenk

alperenk Üye

abi tabii ki denemelere devam ama benimki artık denemeyi geçti umudu kesmek üzereyim sanırım :(

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Eski Foça'da mısın sen?

6. alperenk

alperenk Üye

Evet.

7. Azer

Azer Aktif Üye

ben ilk ve tek levreğimi teke ile tesadüfen almıştım :)

8. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

su üstü sahteler dene iş yapma olasıgılı yüksek

9. alperenk

alperenk Üye

strike pro bir sahtem var su üstü popper diyorlar sanırım kendi aksiyonu yok ama gelirken kamışı hareket ettirirsem su fışkırtıyor uygun mudur sizce :)

10. lufermania

lufermania Daimi Üye

Levrek ürkek hayvandır, popper pek olmaz, daha çok lüfer baracuda alırsın. Su üstü wtd yapabilecegin sahteler dene.

11. alperenk

alperenk Üye

rover dışında öneriniz var mı burada rover satan yer yok. maxrap ler var onlar iş görmez mi?