Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bi yerde bi yanlış var ama çözemedim.

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında fatih çelikçi tarafından paylaşıldı.

1. fatih çelikçi

fatih çelikçi Yeni Üye

Selam Arkadaşlar.
    jig için kısa yardım isimli konuda bana yardımcı olan arkadaşlarım ve abilerim sayesinde düzdüğüm takım ile arka arkaya 2 gün biri 3 diğeri 2 kg sinarit aldım. (okuma salina 3, okuma cedros speed kamış)
    fakat son 1 haftadır her gün hergün aynı noktaya ve daha birçok açık sığ (80-85 m derinliklerden 25-45 m lere düşen taşlık bankolar tepelerin sonarda görülen dik duvarları etekleri ve düzlükleri) noktaya jig atmama rağmen tık demiyor.
    jig konusunda idda edebileceğim bir tecrübem ve bilgim yok. bu işin mevsimi varmıdır, elimdeki jiglerin denenmiş ve avcı jigler olduğunu araştırdım fakat daha avcı olan yada ben bu jigle çok balık avladım diyen varsa tavsiyesini alabilirim.
    ayrıca 30 hp mercury 4 zamanlı ve 4.50 fiber teknem var. balık bulucu ve navigasyonda mevcut. Ayvalık tarafına yolu düşen olursa seve seve misafir ederim.
    herkese kazasız ve bol balıklı avlar dilerim.
    Saygılar.

advedanta, NRT75, mrt55 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. havatemiz

havatemiz Aktif Üye

Jig ile iki sinarit yakalayan biri artık usta sayılır. Takım çok güzel. Şimdi, sizden bekliyoruz kullandığınız sahtenin kaç gram ve ne renk olduğunu, hangi ipi kullandığınızı, detaylı yazarsanız yeni başlayanlara sinarit avlamak isteyenlere iyi bir örnek olur.

4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Her avda olduğu gibi jigde de şartlar değişken bildiğim kadarıyla, bu yüzden devamlı farklı noktalar aramak gerekir diye düşünüyorum, balık bulucunuz taşlardaki balıkları göstermiyor anladığım kadarıyla

5. fatih çelikçi

fatih çelikçi Yeni Üye

Balık bulucuda sıkıntı yok.tepeleri ve tepelerin duvarlarını gayet güzel gösteriyor.zaten noktaların 60 m.lerine kadar dalışlar yaptığım için dipte hangi taş nerde duvar siglığın netarafinda kestirebiliyorum.
    Mera gezme konusuna gelince iyi bildiğim güvendiğim 3 nokta var.oraları yolladıktan sonra hala vurmadıysa depoya bakıyorum kalan benzinden tahmini yapabileceğim yolu kestirip günde max.22 mil yol yapıp tepe tepe geziniyorum.
    ayvalık'inda bu yani kötü.meralar hep çok uzak.
    sanırım suların ve havaların dengesizliğinden kaynaklanıyo balığın nazi,malum sonbahar bitti kış girdi mevsim geçmişininse etkisi var.
    ha "usta" yakıştırman için sağol kardeş ama daha çok acemiyim jigde.
    yolu ayvalığa düşeni beklerim

Ekli Dosyalar:

KİNYAS bunu beğendi.
  6. γavuz

γavuz Daimi Üye

slmlar.. marmarisde jig avı yaparken bir çorabın içine parçalanmış balık koyardık 3/5 tane agzını iple bağlar arkadan sarkıtırdık.. balık kokuya gelirdi oralarda gezinirdi acıckası.. tekneden 10 mtr aşşagıda 18 kilo akya aldıgımız bile vardır yani.. birde öyle dene istersen.. ayvalıgın denizini bilmiyorum fakat bi tanıdık var yazları sarımsaklıya gider bir iki ay kalır geir döner avcılıkda yapar bi sorim bakim denizi hakkında bilgi alim ondan akşama yazarım

7. burakkilic

burakkilic Üye

Tebrik ederim Fatih. Bu yaz ben de Ayvalık'ta jig le avlanmayı planlıyorum. Benimde hiç tecrübem yok henüz.

Bu arada Özkan' ın arkadaşısın sanırım. Selamlar.

8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Bir kaç adet daiwa pirates jig edinin.

9. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

Sende var mı :D

10. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Olmaz mı, Marmara da jig yapacağım onun için aldım biri 160 biri 200 gram :)

11. fatih çelikçi

fatih çelikçi Yeni Üye

daiwa piratesler güzel namını duydum.
    ben mesut abinin yolladığı prohunter funky leri kullanıyorum.memnunum ama nekadar çok değişik jig okadar çok ihtimal demek.

ozgurizmir bunu beğendi.