Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bıktım kurşun kopmasından

Konu, 'Misina Düğümler, Düğüm Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında sademrt tarafından paylaşıldı.

1. sademrt

sademrt Aktif Üye

internetden bilimsel deneylerine baktım düğüm çeşitlerinin, ama halen kurşunun olduğu yerden kopuyor arkadaş beden, bir çaresi yokmu bunun. en iyi misinayı kullanıp kurşunu da hafif tutuyorum üstelik.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SaWYeR53

SaWYeR53 Yeni Üye

Firdondu takip kullanmayi deneyin gene koparsa sorun sizde degil misinededir.

Ben bazen oltayla deniyorum capari takmayip direk firdondu ucuna 150lik kursun takip ileri firlatma antremani yapiyorum ve hic bir kopma olmuyor. Ustelik tum gucum ile firlatiyorum kursunu henuz kamis kirilmadi umarimda kirilmaz :)

4. forkill96

forkill96 Aktif Üye

merhaba bence sizin sorununuz ya ince mısına kullanıyorsunuz ya da kamışınızın özellikle uç fincan porseleni düşmüştür böylece atarken misina demire sürtüyor ve kopuyor 0.35mm herhangi bir misina rahatlıkla 100 150grkurşunu sorunsuz atar

5. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam öncelikle selamlar ben normal kuşun düğümü kuş gözü düğümü atıyorum. Yaparken birkere uzunca tutup katlıyorum sonra bir kez daha katlayıp öyle düğümü atıyorum. 2 adet yuvarlak oluşuyor. Beden için 0.35 ten aşşağı misina veya flora kullanmıyorum. Çoğu zaman atışı gerçekleştiremeyip şok binse bile kopma sorunu yaşamıyorum . Birde şöyle bir durum var dikkat edin çok yaşadım daha önce kullanılan takımlar tuzdan dolayı çabuk dezenformasyona uğruyor .

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Bende ilk öyle düşündüm Burak. Fakat sadece kurşunun takılı olduğu düğüm patlıyor diyor . Kısaca yüzüklerin zaten dışında . Enteresan bir durum bana misinadan gibi geliyor ama farklı misinalarda kullandım diyor . Bir diğer olasılık düğümleri yaparken tükürükle ıslatıyormusunuz çünkü düğümü tam sonlandırırken ıslatmazsanız misina yanar. Bir diğer olasılık misinayı açılmasın diye taktığımız o kısımda misina zarar görüyor eğer o zrar gören kısım kurşunu bağladığınız yerdeyse ondan dolayıda patlama yapabilir.

7. zıpkıncı

zıpkıncı Aktif Üye

Senihcan çok basit çözümü.
    1- Düğümü ikili yapma gerek yok.Tek olsun.
    2-Klipsli fırdöndü kullan. Klips kurşuna gelecek şekilde.
    3-Hala kopma yaşıyorsan misinede problem vardır. Değiştirmelisin.
    Ayrıca kurşunun olduğu yerden koptuğuna göre Fincanlarında problem yok. Zaten fincanla temas etmiyor. Fincanda problem olsa bedenin üst kısmından kopmalar yaşarsın.

Kolay gelsin.

8. sademrt

sademrt Aktif Üye

öncelikle herkese teşekkürler, fırdöndü kullanıyorum, tükürük içinde bırakıyorum düğümü, misinada oskardan, nippona kadar hepsini denedim, sanırım attığım düğüm modelinde sorun var, iyi bir düğüm öğrenmem lazım gıbı, sizler ne kullanıyorsunuz düğümde.

9. senihcan

senihcan Daimi Üye

Hocam klasik kasa gözü düğümü diye aratırsan ben onu kullanıyorum . 4 veya 4 defa çeivirp sıkıyorum.

10. SaWYeR53

SaWYeR53 Yeni Üye

Ben poset baglar gibi dugum atiyorum 15 senedir hic kursunun kopmasi gibi bir olay olmadi. Bence senin sorun bagda degil misinanin kalitesizliginde