Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilgili Arkadaşlardan Kamış Tavsiyesi Bekliyorum...!

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında i_gulistan tarafından paylaşıldı.

1. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

ŞİMDİ BEN LİNEAEFFE SERİSİ SURF KAMIŞ BAKIYORUM LAKİN BEN BU OLTAYI HEM YEMLİ VE KAŞIK RAPALA ÇEKERKEN KIYIDA KULLANMAK İSTİYORUM YENİ KAMIŞ ALANA KADARDA ARADA TEKNEDEN SARI KANAT TA KULLANACAM.MAKİNE OLARAK GÜÇLÜ AGIR Bİ MAKİNE ISMARLADIM ADINI BİLE BİLMİYORUM KORE MARKASI AGIR İÇİ SARI (PPİRİNÇTEN) PASLANMAZ Bİ MARKA ALMIŞ BULUNDUM GELİNCE ONUDA PAYLAŞACAM.OZAMANA KADAR NE TÜR Bİ OLTA DÜŞÜNÜRSÜNÜZ.BÜTÇE 50-100 MAX 100 VERMEK İSTEMİYORUM BAŞLANGIÇ İÇİN İLŞERDE LENEAEFFE 15 KG TARTAN KAMIŞA GÖZÜ DİKTİM.BAŞLANGIÇ İÇİN KIRMAKSI ZOR İLERDE YEDEKTE BEKLİCEK GENEL KULLANIM İÇİN SAHTE AT ÇEK CANLI YÜZDÜRÜRKEN NE DERSİNİZ D.A.M. MARKA UYGUN KAMIŞLARDA VAR ÖZELLİKLERİ İYİ OLAN LAKİN LİNEAEFFE BU OLAYIN ÖNDERİ GİBİ PİYASADA.MAKİNE SÖYLEMEDEN KAMIŞ SORULMAZ AMA MAKİNEM GELİNCEDE PAYLAŞACAM FİKİRLERİNİZ BENIM İÇİN ÖNEMLİ.ÇÜNKÜ DAHA ÖNCE EL VE KASNAKLA AVLANIORDUM HATAY DA BURDA OLTA SETİ ŞART GİBİ

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

İbrahim, bir çok soruyu ve malzemeyi peş peşe yazmışsın. Ne sormak isteğin tam olarak anlaşılmıyor.

Daha net bir şekilde sorarsan yardımcı olacak bir arkadaşımız çıkar.

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Birde küçük harf kullan canım kardeşim. Nokta ve virgül işaretlerini de kullanırsan karşılıklı yüzyüze konuşuyormuş gibi anlaşabiliriz.

Forumlarda büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir. Sen bağıra bağıra anlatıyosun hoş olmuyor.:)

5. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Ben forumlarda yeni birisiyim, onuda balık sevdamdan dolayı kaydoldum. pek kullanamıyorum forum sitelerini.aranızda bi kaç değerli arkadaşımızın faydalı bilgilerinden dolayı aranızdayım.büyük harflerinde o sebeple kullanmadığımı bilmenizi isterim.ben şuan surf kamışı alacam lakin ben bunu kıyıdan yemli ve at çek kaşık ve çapari olayında kullanacagım.bunun için surf kamışı uygunmudur lineaeffe marka düşünüyorum bunun için suan uygun fiyatlı bişey düşünüyorum 50-100 tl arası başlangıç için sizce surf kamışı bu kullanımlar için uygunmudur.bi kaçtane 60 tl civarı lineaeffe marka kamış beyendim ama emin değilim sizce ne marka ve neçeşit kamışlar uygundur.ve D.A.M. marka uygun fiyatlı kamışlarda mevcut hangisini seçmeliyim

6. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

bu arada bu konularda yeni oldugum için bilmeden eski marka kore malı bi makara sipariş ettim.ne markasını bilirim nede adını sadece baktım bayag agır saglam bişi direk sipariş verdim mecbur onu kullanacagım artık en azından kamışı bilinçli alayım diyorum.makinem gelince sizinle paylaşacagım bilgilerinizi alırım artık bi kere bilmeden bi iş yaptık bundan sonrası bilerek yürüyelim bu yolda.(normal de ben hataylıyım adana ve iskenderunda kasnakla elle avlanırız istanbula geldim 6 ay oldu artık balığa başlamak istiyorum lakin burda herkes kamışla avlanıyor bende özendim bi set kendime yapmak istedim olay burdan başlıyor.)oyüzden olaylar karıştı....

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Merhaba ibrahim.:)

Amacımız asla tenkit etmek değil, sadece bilgilendirmek, Bu platformda hepimiz, hoş sohbet etmek, bilgilerimizi paylaşmak ve birşeyler öğrenmek için burdayız. Sorduğun sorulara cevap verecek, bir çok arkadaşımız var. Emin ol tüm samimiyetleri ile seni yönlendireceklerdir. Aramıza hoşgeldin. Güzel raporlarını okumak dileğiyle, Selamlar.:)

8. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Merhaba İbrahim,

Yazdıklarından anladığım kadarı ile surf kamış işini görecektir. Kamışlarda ağırlık önemli uzun süreli ( istavrit avı gibi ) avlarda ağır kamışlar kolunu fazla yoruyor. Kamışlarda hafifledikçe fiyatı yükseliyor bu da senin bütçeni etkileyecektir. Ayrıca boy olayı diğer bir faktör, ben yıllarca 3.90cm kullandım. 4.20cm kamışlarla yapamam derdim ama zamanla kamışa alıştıkça işi kapıyorsun. Ortalama 90 gr- ile 120 gr arasında kurşun kullanırsan sana tavsiyem 3.90 cm bir kamışla işe başlaman. Verdiğin bütçe doğrultusunda aşağıda linkini attığım kamış işini görecektir diyorum.

LINEAEFFE SPIRIT SURF 390 50-150 GR - nceizgi Amatr Balklk Malzemeleri

Diğer arkadaşlarda çeşitli tavsiyelerde bulunacaklardır. Ortalama bir kararla yola devam edersin.

Rastgelsin, umarım güzel raporlarla geri dönersin.

9. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

Bahsettiğin kamış S-Flex kamış sanırım bu kamışı bana göre sadece yemlide kullanabilirsin kaşıkta falan işine yaramaz çok esnek bir kamıştır.Extrem kamış var ben size onu öneririm

10. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Şemsipaşalı olma farkı :) doğrudur hocam.

11. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

Takdirlerinize layık olmaya çalışıyoruz bir zamanlar bende öğrenciydim bu sitede şimdi kalfa olduk bilenlerin sayesinde:harika: