Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bilinçli ve duyarlı avcılık

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında barbaros17 tarafından paylaşıldı.

1. barbaros17

barbaros17 Üye

arkadaşlar bir süredir forumu takip edip raporları okuyorum.

ve gerçekten üzülerek söylemeliyim ki biz gerçekten doğada stres atıp temiz hava almaya,kafa dağıtmaya,eğer nasipte de olursa duyarlı bi şekilde balık avlamaya mı gidiyoruz.

yoksa sadece ama sadece balık avlamaya mı gidiyoruz,gerçekten iyiden iyiye düşünür oldum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. barbaros17

barbaros17 Üye

abi yazık günah değil mi o çinekoplara ya.bunlar da yavru.yazık günah ya.birçok yabancı ülkede yasak olan çinekop avını biz burda göğsümüzü gere gere anlatıyoruz.ya adamlar kofanaları,orkinosları yakalayıp tekrar denize salıyorlar.biz burda yavru lüfer (çinekop) katliamı yapıp havalara uçuyoruz...

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yasal olan bir durum karşısında onları yakalayanları bu şekilde suçlamak uygun bir şey değil.
    Hele hele gırgırların boğaz girişini neredeyse kapatarak avlandıkları bir ortamda biz amatörlerin yakaladığı 3-5 balığın lafı bile olmaz.
    Ama derseniz ki bu boylar tamamen yasaklansın, minimum boy 25cm hatta30 cm olsun ben de desteklerim.

5. barbaros17

barbaros17 Üye

işte bende tam olarak böyle bişey yapalım diyorum abi.keşke bunun bi yolu olsa.yani bişeyler yapabilsek.siz büyüklerimiz daha iyi bilirsiniz.ama bu iş toplumsal bilinçten bireysel duyarlılıktan geçmiyo mu abi.tabiki bende kimseyi suçlamıyorum.ama evrensel bakış açısıyla geleceğe dönük düşününce, diyorum ki abi bizden sonra ki nesillerde bbalık yiyebilsin.bizlerin yaptığı gibi birlikte balığa çıkabilsin.benim yegane amacım bu.bide zaten gerektiğinde ve daha hassas bi şekilde avlanmak ve avlandırmak tüm değerlerimiz için çok önemli değil mi?

6. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Türkiyede maalesef lüfer balığının soyu tükenmeden bir önlem alınmaz. Devletin hiç işi gücü yok balığı düşünecek :) Her işimiz böyle. Allah'tan familya olarak sağlam üreyen bir balık.

Rapalacı bunu beğendi.
  7. barbaros17

barbaros17 Üye

aynen abi işte sürüden bağımsız avare yaşayan bir kaç lüferin devamlılığı sürdürdüğü gözlenmiş...

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Sevgili barbaros biz amatör balıkçılar olarak inan elimizden gelen özveriyi gösteriyoruz, yasal olmayan boyutlardaki av raporlarınıda uyarıyor veya yayından kaldırıyoruz. Zaten burada bulunma amacımızda bu değilmi, bu işe gönül vermiş 16-17.000 kişi bir arada. Biz elimizden geldiğince çevremizi uyaralım geriye kalan bırak yasalara ugmayanların ayıbı olarak kalsın. Hassasiyetin için teşekür ederim.

9. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Yasak olmasına rağmen kontrol mekanizması işlemediğinden bunca yaprağın gırgırlar tarafından yüksek miktarlarda avlanmasına, trollerin marmarada boğazda kaçak avlanmasına rağmen lüfer balığı bu sene oldukça bereketli av verdi. Demek yasaklar düzgün uygulansa neler olacak...

Rapalacı ve oktay16 bunu beğendi.
  10. barbaros17

barbaros17 Üye

aynen bende bi haber okudum balıkçılığı bırakmak isteyen 15- 35 metre arasındaki balıkçı teknelerine devlet destekleme çıkarmış.bu tekneleri devlet satın alıp izmirdeki söküm tersanesine ya da su ürünleri fakültelerine hibe ediyomuş...inşallah bizlerinde sürdürülebilir balıkçılığa bi katkımız olur elbet.. :)