Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biomaster bilmecesi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Lüferman tarafından paylaşıldı.

1. Lüferman

Lüferman Aktif Üye

Hangi biomasterı seçmeliyim? Ya da başka bir makina :D

Yakalayabileceğim balık en fazla 7 kilo falan olur herhalde. Tamamen afaki tabiki... Şimdiye kadar yakaladığım en büyük balık 800-900 gramlık karagöz :D

Ağırlıklı hedef balık: levrek, lüfer, kofana, eşkina, mırmır, karagöz, istavrit :D
    Yöntem: çapari, sahte, yemli... bilinen sistemler işte.
    Bölge: bazen boğaz, bazen marmara ve bazen karadeniz kıyıları
    Not: Sörf için büyük makinem var (Daiwa EmblemPro)

Shimano Biomaster 5000 SW XG -

Shiamano Biomaster C5000FB -

PLAT/13 biomaster sw5000pg/saltwater fishing-Fishing Tackle Store-en

Bir de bunlar malezya galiba. Ne olur ki?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Malezya olmasından hiçbir şey olmaz demiyelimde çok da bir şey fark etmez. Faşo japonlar kendileri için daha iyi makineler ürettikleri bir gerçek lakin daiwa dışında shimano malezya olsa bile devamlılık ve sağlamlık olarak birçok rakibine bir çok açıdan fark atar.
    Tabii ki bütçen uygunsa sw almalısın sonuçta dişliler twinpower da kullanılan çok daha kaliteli metalden dişliler ve drag plakaları karbon, bunlarda önemli etken.
    Lakin bio fb alsanda yıllar yılı hatta bakımlarını tam yaparsan yıllarca hatta sıkılana kadara kullanabilirsin. Sonuçta bu makinenin dişlileride cold forged alimium xship ve bilmem ne var. Süper yani :)

Lüferman bunu beğendi.
  4. Lüferman

Lüferman Aktif Üye

Türkiye'de satılan sw ler 6.2 (XG)
    platta ise 4.8 devirlisi var. (PG)
    sanırım burada PG modeli satılmıyor.

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Evet tr de yok.. Nedense yüksek devir seven bir milletiz lakin 4.8 de bir çok zaman iş görür. Yüksek devire çok nadir ihtiyaç duarsınız. en azından ben pek duymadım açıkcası. Bio 4000 fb kullanıyordum. Hatta düşük devir sebebiyle ömrü çok daha uzundur yüksek devirlilere nazaran.

Lüferman bunu beğendi.
  6. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

SW PG alın derim, tabiki paraya bakar.Bende 4000FB modelini kullanıyorum hiç bir şikayetim olmadı sorunsuz bir makina.
    5000C FB ile 4000 FB makina kasası aynı sadece 5000C de daha fazla misina sipinde kullanıcak iseniz 4000 FB alın 5000 olana gerek yok.

Lüferman bunu beğendi.
  7. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Hangisini alırsan al, güzel bir seçim olacaktır. Lakin o ince nüanslar yok mu ? adamı yer bitirir.:confused:

Burada öncelikle dikkat etmeniz gereken husus, ağırlıklı olarak kullanım şeklinizdir. Ben ağırlıklı olarak at çek düşünürüm derseniz 5000 lik iyidir.

SHIMANO BIOMASTER JDM C5000 4.8:1 TUR 6 S-ARB+1BB 310 GR « Balık Av Marketi

Fakat ağırlıklı avınız tekne ve kıyıdan beklemeli ise 6000 - 8000 liği de portföyünüze alın.

SHIMANO BIOMASTER 6000 SW PG 6+1 BB SPIN MAKİNE -JAPON PAZARI- « Balık Av Marketi

Devir 4.8-5.2 arası iyidir. Daha fazlası balığı dökebilir.:confused:

PG serileri şu an itibarıyla bizlerde de var. Araştırmalısınız. Mesela şu sayfaları inceleyin.

MAKiNELER > Spinning Makineler « Balık Av Marketi

8. Lüferman

Lüferman Aktif Üye

Abi 5000PG yok maalesef

9. mizan

mizan Aktif Üye

Merhaba ben bir abim sayesinde yurt dışından yeni model 8000 pg aldım. Made in malasia yazıyor. Bunu türkiye distiribitörü okyanus marin'e sordum shimano bazı modellerini 4000 lik gibi parça ve üretimini japonyada yapıyor. Ama 8000 pg lerin parçalarını malezyaya gönderdiği ve bu parçalar ordaki fabrikalarda birleştirilif piyasaya çıktığı için menşei malezyq damgası vuruluyor. Yani kalitede bir düşüş yok aksine 2011 jdm biomaster 8000 modelinden albenisi daha fazla. Zaten japonyada bile malesia menşeili 8000 pg modeli satılıyor.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

merhaba;

genelde istanbul içinde avlanıyorsanız,köpek balığı çeken makinelerden kullanmaya gerek yok,ben olsam en hafifi olan hangisi ise onu alırım,

beni yormayacak saatlerce çalışmamı sağlayacak makine,doğru olan seçimdir;

hafif olacak,devri azcık yüksek olacak (kişiye göre değişir) birde shimano olacak :harika:

11. Lüferman

Lüferman Aktif Üye

biomaster 5000pg değil o zaman önerin...

technium 2500 ü de sen aldın :D