Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir ahşap sahte de benden :)

Konu, 'Kendin Yap, Keşfet, El Becerini Geliştir Köşemiz' kısmında yigit_t.r. tarafından paylaşıldı.

1. yigit_t.r.

yigit_t.r. Yeni Üye

merhaba abilerim ben de yapımına başladığım ahşap rapalam hakkında sizlere biraz bilgi vermek hemde sorularımı sormak istiyorum.

sadece maket bıçağı ve zımpara ile kabasını oluşturduğum bu rapalam 8 cm uzunluğunda.

Bu aşamadan sonra ne gibi bir yol izleyebileceğimi sizlerden öğrenmek istiyorum iğne ekleme ve boyama işlemlerini nasıl yapmalıyım.

not: ilk denememdir (inşaat kalasının bir parçasından yonttum)

görüş ve düşüncelerinizi aynı zamandada tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim :)

RAPALA.jpg

hakan4117 ve around deep bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. around deep

around deep Aktif Üye

Eline, emegine saglik. Oturup ugrasman, emek etmen bile takdir edilesi.
    Oncelikle hatlari ovallestirmeni oneririm sonrasinda da gaga(dil) icin biraz kafa yorabilirsin.
    Sahteyi yekten yaptigin icin hlkali vida kullanman gerekecek igneler icin. Turkiye'de elbet bulunur fakat ben suan yasadigim yerde bulamadim ve Ebay'den siparis verdim. Hatta onlar da olmazsa Amerika'dan getirtecegim.
    Ugrasa ugrasa daha iyilerini yapacagindan emin ol.
    Ornek teskil etmesi acisinda bir link;
    HANDMADE LURE - YouTube

hakan4117 bunu beğendi.
  4. yigit_t.r.

yigit_t.r. Yeni Üye

mert abi açıkçası senin çalışmanı gördükten sonra bu işe giriştim ayrıca doğru deil ama ben kancalı vida bulamadığımdan değişik bir yol izledim resmini buraya koyacağım ama kancalı vida bulunca daha da işe yarar bir rapala elde etmiş olurum sanırım :)

hakan4117 bunu beğendi.
  5. yigit_t.r.

yigit_t.r. Yeni Üye

bu arada ben şu an ankaradayım burada bulma şansı daha yüksek gibi gelio eğer büyük yapımarketlerde bulursam haber veririm sende internetten alırsın abi

hakan4117 bunu beğendi.
  6. yigit_t.r.

yigit_t.r. Yeni Üye

mert abi ben şimdilik ilk deneme olarak üçlü kancayı vidayla tutturdum balığın yakalanma olasılığı nedir ?

rapala 2.jpg

hakan4117 bunu beğendi.
  7. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba Yigit,
    ignelerin o sekilde durusuyla balik yakalanmaz degil ama ihtimali dusuk olur. Acikcasi pek te saglikli olacagini sanmiyorum.
    Yeni yaptigin sahteyi gordum o daha da basarili olmus ayrica halkali vida bulmussun.
    Nereden nasil temin ettigini paylasirsan beni de buyuk bir sikintidan kurtarirsin.

hakan4117 bunu beğendi.
  8. yigit_t.r.

yigit_t.r. Yeni Üye

mert abi kancalı vidayı bauhaus yapımarketten aldım galiba internet alışverişi de var yardımcı olduysam ne mutlu :)

hakan4117 bunu beğendi.
  9. yigit_t.r.

yigit_t.r. Yeni Üye

ancak ankaradan aldım abi oralarda varmıdır bilemem en iyi yol senin için internet gibi :)

hakan4117 bunu beğendi.
  10. around deep

around deep Aktif Üye

Tesekkur ederim yigit, internet magazasinda bulamadim. Neyse artik Istanbul'a dondugumde bakacagim.

hakan4117 bunu beğendi.