Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir anlık dalgınlık ve giden 2 takım

Konu, 'Sohbet' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Evet arkadaşlar hep güzel şeyler paylaşım isteriz ama bu sefer başımdan geçen kötü bir olayı paylaşacağım. 23 Mart pazar günü hanım ve oğlumla B.paşa ikeaya bir tv ünitesi almak için gittik. Biraz uğraştan sonra orta karar bir modele karar verdik ve satın aldım. En büyük 1,9 metre olan 8-9 parça ürünü mal yükleme kısmına getirdim ve sonra arabamı mal yükleme kısmına park ettim. Parçaları ağır olduğundan sürekli bagajda duran DAM spin setimi ve Lineaeffe surf setimi ilk iş bagajdan çıkarıdım ve hemen arkamda duran direğe yasladım. Yaslarkende aklımdan inşallah unutmam diye geçirdim. Velhasıl kelam başladım parçalar ile puzzle oynamaya. Birçok parça bagaja sığmadı ve ön koltuk ile iki koltuk arasındaki boşluğa yerleştirdim. Yaklaşık bir 10-15 dakikalık uğraştan sonra sığdırbilmiş olmama sevinerek arabama bindim ve evin yolunu tuttum. Eve gidip malzemeleri indirmeye başlayınca birden aklıma oltalar geldi ve eyvah dedim. Aslında ilk başta çok endişe yapmadım zira yükleme yerinde bir sürü güvenlik ve market arabalarını toplayan arkadaşlar gibi çok sayıda mağaza personeli vardı. Hemen müşteri hizmetlerini aradım ve böyle 2 takım olta olup olmadığını sordum. Maalesef şu an için böyle bir buluntu olmadığını olursa arayacağını söyleyip numaramı aldı. Ben parçaları boşaltıp hemen ikeaya dönmeyi düşündüm fakat babam biraz keyifsizdi ve onu devlet hastanesine götürdüm. O akşam arayan soran olmadı. Pazartesi günü için işten izin aldım ve babamı daha önce uzun süre tedavi gördüğü yedikule göğüs hastalıkları hastanesine götürdüm. Ordan da babam bizim iş uzun deyince baba ben bi ikeaya gidiyorum işiniz bitince arayın deyip doğru ikeanın yolunu tuttum. Orda ki güvenlik ve müşteri hizmetleri ile tekrar görüştüm ve hala böyle bir buluntu olmadığını söylediler. Kamera kayıtlarından bakabilirmiyiz deyince Forum Avm bakıyor dediler ve forum müşteri hizmetlerinin yolunu tuttum. Orda durumu belirttim. Onlarda kamera kayıtlarına ancak polisten bir yazı getirebilirsem bakabileceklerini söylediler. Düştük ya bir kere peşine üşenmedim gittim polis karakoluna. Öncelikle bir polis yazı yazarsa tespit halinde arkadaşın hırsız damgası yiyeceğini söyleyip beni baya bu işten soğuttu. Akabinden tam dönecek iken durumu anlattığım başka iki memur benim için yazabileceklerini söylediler. 45 dakikanın sonunda ilgili kamera kayıtlarının karakola gönderilmesine dair bir yazı ile çıktım ve hem forum avm hem de ikea da ilgile yerlere bu yazıyı bıraktım. Derken babamları eve bırakıp akşam 3 gibi işe geçtim. İşte de senin iznin çokmuş bu ara sen bir izin kullan deyince iyi dedim siz beni bugünden izinli sayın ben bu hafta gelmiyim dedim. Böylelikler bir hafta izne çıktık ama elde olta molta ya. Tam fırsatı bulmuşken takımlar gitti. Polis memuru arkadaşı 1-2 sefer aradığımda henüz kendilerine bir şey ulaşmadığını söyledi. Salı ya da çarşamba günü bizim muhitteki bir dükkandan idareten de olsa birsey alayım bari deyip bir 10-30 atarlı fladen vantage ve shimano 4000 RB bir takım alıp çıktım. Ama nerde benim DAM nerde bu. Neyse perşembe günü memur arkadaş aradı ve ona ellerine bir kamera kaydı olmadığına dair yazı geldiğini söyledi. Halbuki yükleme alanını net bir şekilde gören bir kamera mevcuttu. Neyse bu görüşme ile benim oltalara kavuşma hayalimde son buldu. Tam da sezonun kıpırdandığı bu dönemde oltasız kalmak benim açımdan baya kötü oldu. DAM kamışta siftah yapmadan gitti. Lineaeffe ile ise birkaç gelincik ile biz vatoz tutmuştuk bari. Neyse bu bana baya bir ders oldu. Sıkılmadan okuyan arkadaşlarımda umarım bu konu kulaklarına küpe olur.

hızır şeref gültekin bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. despiro

despiro Aktif Üye

geçmiş olsun, kısmetten çıkmış demek ki...

4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Sağolun. Dediğiniz gibi kısmetten çıkmışlar.

5. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Çok geçmiş olsun. İnsanın gözü gibi baktığı takımlarının elden çıkması çok kötü olmuştur. :(

6. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

çok çok geçmiş olsun abi

7. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Geçmiş olsun Murat bey.İnşallah geri dönüş olur.

8. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla inşallah ama bu saatten sonra hiç umudum yok açıkçası.

9. senihcan

senihcan Daimi Üye

Çok geçmiş olsun Murat bey, Belki hatırlarsınız benimde bbaşıma geldi rapala çantasını 40 tane rapalayla bıraktım ama umudu artık kesmişken 3,4 ay sonra bana geri döndü. İnşallah sizinde kamışlar geri döner. Çok geçmiş olsun.

10. Fishcatcher81

Fishcatcher81 Yeni Üye

Dostum çok geçmiş olsun :(

11. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Murat'cım,

İnan çok üzüldüm ve keşkelerle seni daha da üzmeyeceğim. Herşeyde bir hayır vardır, yenilerini alırsın, olaya bu yönden bak ve fazla takılma ;)