Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir bakabilirmisiniz

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında TROFER tarafından paylaşıldı.

1. TROFER

TROFER Aktif Üye

Arkadaşlar ben surf kamış ve makina ve ona ilgili misina almaya karar verdim fakat alacağım bu ürünler yurtdışına çıkacağım oradan temin edeceğim

avlayacağım balıklar kalkan pisi lüfer sarıkanat vb...ek olarak ağırlıklı kaşık ve rapala at çekte kullanabileceğim tarz

düşündüğüm kamış

SHIMANO BEAST MASTER CX TELE SURF 4,30 MT 200 GR

düşündüğüm makina

SHIMANO ULTEGRA 14000 XSB 4+1

kullanacağım misina hiç bir fikrim yok

tek istediğim hakikaten ömürlük sürekli kullanabileceğim gözüm gibi bakabileceğim bir şey

yorumlarını esirgemezseniz sevinirim yada sizin katmak önermek istedikleriniz olursa onada açığım.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Eğer yemli avlar için düşünüyorsanız bu kombinasyon oldukça iyi.

4. TROFER

TROFER Aktif Üye

selam erdal evet hem yemli yani bırakma takımla hemde kurşun+sahte ile at çeklerde kullanabileceğim tarz,

bazı shimanolarda değişik özellikler varmış mesela 2 kalama,içten kalama vs bunda neler var bu makina işimi görürmü aslında bunun için sormak istedim.

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

14000XSB modelinde çift kalama dediğimiz kalama yok.XTA modelinde var ancak XTA modeli daha eskibir model.İşin aslı bırakma avında çokda uygulanılabilir bir tarafı yok.Çünkü içteki kalama minimum kalamayı ayarlıyor (Dıştaki kalama içtekinin ayarı kadar kalamaya müsade ediyor.)ve sonuna kadar gevşek olsa bile bırakma avlarda balığı huylandıracak kadar yüke sebep oluyor.Kısacası çok kullanılan,ihtiyaç duyulan bir özellik değil.

6. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Bence kamışta çıtayı bir üste taşıyın ve SPEED MASTER 4.50 200.gr atarlı olan modeli tercih edin. Böylece halkaları ve fincanları paslanmaz FUJİ olacaktır. Ben kullanıyorum ve tavsiyem bu yönde.

7. TROFER

TROFER Aktif Üye

sağol popeye bak bu iyi oldu hemen speed master olarak değiştirileim bu arada ilk halka katlanabilir halkamı ?

popeye kamış bu değilmi

SHIMANO SPEEDMASTER AX SURF TELESKOPİK 4,3 mt CW 2OOG

8. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

SHIMANO SPEED MASTER AX SURF TE 430-200 kamış budur. Şimdi üzerini okuyarak yazdım..

9. TROFER

TROFER Aktif Üye

sağol popeye ben bunu ve makinayı yurtdışından alacağım sende makina ne var abi ve misina

10. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Bende senin gibi makinayı dışarıdan getirtmek taraftarıyım. Aklımda 2 model var; SUSTAİN 8000 veya STRADİC 8000 FI, ikisideyüksek devirli. Rapala avcılığı için mükemmel olduklarını düşünüyorum

11. TROFER

TROFER Aktif Üye

yurtdışında nereden alsam acaba,popeye sanada gönderebilirim oradan istersen,

önce belçika almanya fransa sonrada diğer çevre ülkelere gitmek istiyorum hatta gitmişken oranın sularınıda denemek istiyorum

peki popeye buna uygun misina ne oolur sence