Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir bu kalmıştı yakalamadığım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

İki yıl önce makineyi sararken kamış bir darbe yedi, sonra suyun içinden çıkıp birkaç metre yükselip suya düşen tekrar uçan karabatak. Güçlükle Bağlarburnu’nda kıyıya çektim. Elimi ısırdı tekrar tekrar kaçtı, ama gagasının altından giren iğneyi çıkarıp koca kuşu serbest bıraktım.

Geçen yaz arkamda gözü benim sahtede, sarı beyaz besili ve çok sevimli bir kedi tenis maçı seyreder gibi kafası hareket halinde takipte. Kovalıyorum tekrar geliyor her atışta kediyi gözlerken bir süre sonra hayvanı unuttum atıp çekiyorum. Ve Shimano spin breez’e tam atacakken atlamış. Bu sahteyle binden çok atış yaptım sadece sarmanı yakalayabildim. Önce kaçtı kaloma aldı ben de elimde kamış peşinden koştum. Sonra durdu ve sırt üstü yatıp bekledi. Kenan yanımda , sırtına kollarından boynuna bağlı hırka veya kazak vardı çıkar kedinin üstüne ört ve tut dedim. Kediden iğneleri bağırta bağırta çıkardım şimdi aklıma gelince yine üzüldüm.

Bugün Dr. Zeki ile balıkçı arkadaşın teknesinden silüne ile yemli ava çıktık. O üç karagöz yakaladı. Ben iki minik hanozu saymazsak sıfır çektim. Kıyıya yanaşıp ayrıldık Zeki evine onun yaptığı çiğ köftelerden artan 6 tanesiyle eve.
    Sonra dere kıyısına at çek yapmaya gittim. Hava kararana kadar hiçbir şey yok. İçimden son beş atış deyip ilkini salladım. İkinci, üçüncü, dördüncü beşinci atış da boş. Hadi bir tane de cabası dedim sahte fırlar fırlamaz havada küt bir ses. Ve biraz öteye düştü. Dala çarpıp kopan dalla birlikte çektiğimi sandım. Sahte bir yarasayla geldi. Eve getirdim, kapı önüne bıraktım. Birkaç arkadaşı arayıp anlattım. Konu aç dediler, son günlerde başıma gelenler nedeniyle kimse inanmaz böyle saçma olaya dedim ama sonuncunun ısrarı ile yazıyorum.
    Ağartan kuduz riskinden söz etti, ben de bahçe girişinde dışarıda demiştim.

Şimdi resmini çekecektim yarasa yok, kedi mi götürdü ne? Kuduz varsa kediye oradan bana. Ya da ben kediden önce kapmış olabilirim.
    Bunları artık bana kimse gelmesin diye yazmadım, böyle bir olasılık yok denecek kadar az. Amazon ormanları mı burası.
    Zaten yarın Tekirdağ'a gidiyorum. Bir ay yokum buralarda.

Kamış Shimano Technium 270 MH
    Makina Shimano Twin Power SW 4000
    İp Daiwa Morethan Branzino PE 1.5
    Sahte Ima Komomo 12cm yeşil :D

Merak ediyorum şimdi, arkadaşımız Gürcan Sap hangi ayeti yazacak acaba.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Şubat 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

:D tabi ilginçliklerin sonu gelmiyor sizde maaşallah.
    Kaleminizde bir o kadar etkili. Ki yorumlarınızı konularınızı okurken ister istemez yüzümde bir gülümsemeyle buluyorum kendimi.

Bende sizi seviyorum :)

Rapalacı bunu beğendi.
  4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

İlk yanıtın sizden gelmesi ne güzel.

5. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Karabatak marti ve kedi bende tuttum mutlaka bi yarasada ben yakalayim esitlik saglansin yarasada kafa darbeleri nasil sertmi :)

6. spinseabass

spinseabass Aktif Üye

Azmin elinden ne kurtulur abi :) İlla bişey tutacam deyince Allah boş çevirmiyor :) Daha irileri rast gelsin :)

7. cihan33

cihan33 Aktif Üye

Bülent Bey,bence siz herşeyden önce bu balık tutma işindeki o tarif edilemez zevki yakalamışsınız:D.Zaten gerisi hikaye bence.Güzel paylaşımınız için teşekkürler.

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

abi sesli gülüyorum :) avdan geldim şimdi :)
    benimde başıma tuhaf bir hal geldi :) taktığım yemliğin yarısı kadar kaya balığı tuttum geldim :) yemlik canlı balıktı haa :) oda olmasa sıfır dı :)

9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Hah siz yazın burada neler yakaladığınızı.

Yoksa bırakın dünyayı bu yarasadan sonra galakside kendimi yalnız hissetmeye başlamıştım.

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

:) galakside yanlız değilsin abi :)

11. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Yok yok daha irilerini istemem, karabatak kötüydü. Bu ölü olarak geldi.
    Oradan bisikletle dönen birisi abi onu yem yapsana fareye benziyor, levrek gelir belki dedi.

Allah sana da balık yerine toy kuşu nasip etsin. Bir zamanlar sizin oralarda vardı.