Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Cumartesi güncesi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında gurcansap tarafından paylaşıldı.

1. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Artık bir rutin haline gelen Cumartesi günleri avlarımdan biri daha gerçekleşmiş oldu. Cuma gününden arkadaşlarla son bir daha konuşup mekan tespiti yapılıp sözleşilir ve av günü sabahı sözleşilen yerde bir araya geliriz.
    Bu gün sabahın ilk ışıkları henüz yüzünü göstermemişken av yerimize vardım.
    Forumumuzdan Ahmet ve Erdem arkadaşlarımızı hummalı bir çalışma içinde buldum.
    Hazırlık yapıyorlardı. Ben de heyecanla hazırlıklarımı tamamladım ve yoldan aldığım poğaçalarımla kahvaltımı ayak üstü yapıverdim. Bu esnada Ahmetten ilk rapala şıngırtısı gelmişti. Limit altı olduğu için aynen iade etti
    Derken Erdem, Ahmet, ben istikrarlı bir at-çek eylemine girişmiştik ki sözleşmiş olduğum Yusuf (Forumumuzdan arkadaşımız)ta teşrif etti. :harika:
    Selamlar iyi dilekler derken fazlaca yanınızdakilerle ilgilenemiyorsunuz av esnasında :). İnsanın gözü dönüyor :eek:
    İki gün önce (Perşembe) yine aynı merada avlanmış ve ilk atışımla beraber at-çek yapmaya başlamıştım.
    Durum bu kez aynı değildi...
    Sanıyorum saat 8:00 gibi balık yapmaya başladı. Boylar çinekop ve arada yaprak olarak geliyordu. Elekten geçirip genç delikanlıları geldikleri yere iade ediyorduk.
    Derken sanıyorum saat 9:30-10:30 arası Ahmet ve Erdem balığın kesmesiyle beraber toplandılar mera değiştirdiler.
    Biz Yusuf ile ısrarla devam ediyorduk. Daha zorlu meralarda uzun süreli avlar yaptığımızdan kondüsyonlar yerinde idi :)
    Derken bir ara balık yine yanladı. Bu kez sabahkinden daha iyiydi hem de. Hatta diğer grup arkadaşlarımızı arayıp çağıralım dedim. Aradım, durumun aynı olduğu haberini alınca çalışmaya devam ettik.
    Öğle saatlerinde ise balık yine kayboldu. İstavritçilerin çaparisiyle iki kez temas yaşayınca topladım pılıyı pırtıyı merayı değiştirdim. Yusuf yerinde kalıp deneyeceğini söyledi.
    Sözün özü yeni merada arkadaşlarla hoş sohbet, balık yok. erkenden toplandım ve evin yolunu tuttum.
    Aşağıda resimlerini gördüğünüz balılar nasip oldu. Sahteler ise River2Sea, Pelikan ve Kendo. Kaşık neden bilmiyorum aldımı büyük balık seçiyor. Yine aynısı oldu...

Umarım sizlere daha irileri, daha bol denk gelir.

Sevgilerimle

ozgurarslan ve sabriyazici bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Millet izmit korfezinde balik bekliyor gurcan abi uyandirayim burayada kalsin biraz:)

4. cemkocabal

cemkocabal Yeni Üye

Afiyet şeker olsun kardeşim daha bol ve irilerine ...Yapraklara geri bırakma konusundaki duyarlılığınız için de ayrıca teşekkürler

Selametle

5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

:) Buyursunlar, beraber olsun.
    Balığı oraya gönderemem ama sizi buraya davet edebilirim.

6. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

bravo diyorum, afiyet olsun..

7. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Cem abi, teşekkür ediyorum.

8. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Teşekkürler Ahmet abi.

9. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Tebrikler güzel bir av yapmışsınız. Hafta sonları özellikle istenmeyen temaslar daha fazla yaşanıyor. Hafta içi iki gün avlandım hafta sonu macera ve trofe aradığım meralara doğru yol aldım... Böylece balıksız ve stressiz bir gün geçirdim :)

10. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Teşekkür ederim Gökhan.
    Benim daha önceki yıllarda istavrit avı için gittiğim bir yer burası.
    Mera hem çapari çalıştırmaya hem de rapala çalıştırmaya müsait olunca buluşmalarda kaçınılmaz oluyor haliyle.
    Hafta içi belki bir gün sabah 9:30 bilemediniz 10:00'a kadar tek gün fırsat bulabiliyorum. Dolayısıyla hafta sonu kurtları dökebilmek için de balık peşine düşüyoruz.
    Gerçi benim içinde stressiz bir gündü, çünkü pılıyı pırtıyı toplayıp yol aldım :)
    Sevgiler

11. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

Abicim tebrikler,balıklar fevkalade fevkinde :)

bu hafta güzel avların oldu;

artık yarın sıra bende diyeceğim ama rüzgar şartları kötü gibi görünüyor,

Afiyet şeker olsun :harika: