Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Emeklinin öğle sonrası

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Yhy tarafından paylaşıldı.

1. Yhy

Yhy Aktif Üye

05.11,2014 Salı
    Sabah geç kahvaltı, hanımla kahve keyfi derken öğle oldu.Hava güneşli ve çok güzel, evde oturulacak hava değil.Emekli bir arkadaşımı telefonla arayıp balığa çıkmayı teklif ettim,işi olduğu için gelemedi.Ama ben kararlıyım yalnızda olsa gideceğim.Takımlar zaten hep arabada hazır,kabanımı alıp çıktım.Yemleri tedarik edip, meraya gitmem saat 13,00 ü buldu. İki kamış açtım, birini tekeyle yemleyip Mırmır'a, diğerini istavritle yemleyip Kırlangıç'a attım. Kampetimi açıp oturup çayımı yudumlarken 13,30 olmuştu. İlk bir saat oltalar kımıldamadı bile,ama benim için hiç sıkıntı değil,amaç bu güzel güneşli havada deniz kenarında olmak en büyük keyif.Birkaç kez yemler değişti derken güzel bir vuruş ve ilk mırmırımız kovamızda, yemler tazelenip olta tekrar suya iner inmez ikinci mırmırıda kıyıya çekiyorum.Keyfim yerinde, termostan bir çay daha koyuyorum.İkinci kamışın yemini tekrar yeniliyorum
    fakat hiç bir hareket yok.Derken diğer kamışla 3. ve 4. mırmırlar 10 dakika arayla kovaya giriyor.Saat 16.30 gibi takımları toplayıp,akşam suyu dişliye bakmak için mera değiştiriyorum.Önce 45 dakika kadar spin kamışla kaşık ve rapala denemeleri sonuç vermeyince, mantarlı takımla yemliye bakıyorum.Saat 18.00 gibi birde dişli yakalayıp , akşama misafir geleceğinden avımı sonlandırıyorum.Bir emeklinin yarım günlük av raporuda bu kadar oldu,sevgilerimle,herkese rastgelsin..
    http://i.hizliresim.com/VyJZ5v.jpg
    [http://i.hizliresim.com/MlMz9M.jpg

gürbüz, hakan4117, sabora ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. adbakt

adbakt Aktif Üye

Daha ne olsun ki? :)
    Tebrikler güzel bir av, güzel bir gün olmuş.

4. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Valla Yahya abi biz gençken bu kadar tutamadık en iyisi hemen emekli olmak:) tebrikediyorum bu güzel av için.

sabora bunu beğendi.
  5. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

6. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Maşallah abi elinize sağlık tekrari herzaman rast gelsinnn

7. karatepe

karatepe Aktif Üye

tebrik ederim abi.

8. Yhy

Yhy Aktif Üye

Teşekkürler Adil kardeşim,güzel yazılarını takip ediyorum,sanada rastgelsin..

adbakt bunu beğendi.
  9. Yhy

Yhy Aktif Üye

Teşekkürler Coşkun, Allah sizede emeklilikte güzel avlar yapmayı nasip etsin,bu taraflara avlanmaya gelirsen tanışmak isterim.

10. Yhy

Yhy Aktif Üye

Teşekkür ederim Tahir,sanada güzel avlar diliyorum.

11. Yhy

Yhy Aktif Üye

Teşekkürler Sabri, senin herkese yazdığın güzel tebrik mesajlarını okuyor ve çok takdir ediyorum.Fakat bazı arkadaşlar, yazılan onore edici tebrik mesajlarımıza,ne yazık ki, adam seçerek ,sadece forumda fazla adı geçen kişilere teşekkür mesajı yazıyorlar.Halbuki tebrik mesajı yazarak,seni onore eden kişiye , teşekkür etmek, çok zor olmasa gerek.Her şey gönlünce olsun kardeşim,rastgelsin.

slamduncan bunu beğendi.