Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir kamış için 38 TL kargo ücreti

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında asa001 tarafından paylaşıldı.

1. asa001

asa001 Yeni Üye

İki hafta önce aldığım okuma helios kamışım sahte atarken birleşim yerinden çatladı.Cengiz balıkçılığı aradım sağolsunlar hemen gönder bakalım dediler.ben de kargo şirketine gittim,tabi kamışın giderken kırılmasından endişe ettiğimi söyledim,onlar da kesin zarar görür dediler ama havalı ambalajla sararsak sorun olmaz dediler,içime bi korku düştü tamam dedim.güzel bi şekilde ambalajını yaptılar.fiyatı duyunca içim cız etti açıkçası,evde atıl dursa bu kadar üzülmezdim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Hocam geçmiş olsun. Hocam gönderdiğiniz kamış spin kamışı ağırlık olarak çok hafif sanırım kargocu arkadaşlar biraz insafsız davranmış. Ben normal kamış-makina uçakla İstanbuldan-Adanaya o parayı istediler.

4. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Ptt kargo galiba 10 tl civarında bir ücret alıyor kendin güzelce ayarlayacak sin ama halkaları süngerle doldur v.s

5. asa001

asa001 Yeni Üye

abi hacim hesabı yaptılar heralde o yüzden bu kadar çok fiyat çıktı.geri dönüşte de aynı ücreti ödeyeceksem baya bi sıkıntı olacak

6. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Büyük bir ihtimalle ödeyeceksin. Cengiz balıkçılık o masrafın altına girmez. Yalnız onların anlaşmalı kargoları vardır biraz daha uygun olur ve eğer kargo şubesi size yakınsa şubeden teslim alırsanız daha uygun olur.

7. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Keşke Cengiz Balıkçılık adına gönderseydin,onların zaten her yere belli kiloya kadar sabit ücretli anlaşmaları var, ben o paraya 40 kilo hacimli kışlıklarımı yollamıştım Ankaradan İstanbula, anlaşmasız şekilde kargoları kullanmamak lazım Ptt harici..

lufermania bunu beğendi.
  8. asa001

asa001 Yeni Üye

cengiz balıkçılık adına derken karşı taraf ödemeli olarak mı gönderseydim

9. Selahattin

Evet karşı tarafa gönderecektin, problem yapmazlardı yapsalar bile 5 lirayı havale gönderirdin bu kadar fazla ödeme yapmazdın, iptal edebiliyorsan gidip iptal et, eğer bugün gönderdiysen hala iptal şansın var..

10. lufermania

lufermania Daimi Üye

Aynen, aslında keşke Cengiz Balıkçılığa sorsaydınız anlaşmalı kargonuz hangisi diye, giden gitmiş bari geri gönderirken arayında kargoyu kendi tarifeleri üzerinden yansıtmalarını sağlasınlar. Ya da kargo ücreti onların sabittir 5-6 lira gibi birşeydir tahminim, siz kargo ücretini hesaplarına havale etmek istediğinizi söyleyin, onlar yapsın kargo ödemesini(Yaparlar herhalde diye tahmin ediyorum)

Ben daha önce UPS'te çalışmıştım, oradan biliyorum; ürünün gerçek kilosu ile hacim kilosundan hangisi büyükse onu kilo olarak kabul ediyorlar. Yani hafif şey gönderiyorum diye sevinemiyorsun malesef o_O

11. Selahattin

Kargo yola çıktıysa bile çözme şansınız var, Cengiz balıkçılığı arayın, anlatın durumu, kargo şirketinden faturayı düzelttirsinler, parayı peşin verdiğiniz için baya zorlanacaksınız belki de olmayacak ama denemek lazım, parayı ödememiş olsanız her türlü hallolurdu..