Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Klips

Konu, 'Fırdöndüler, Klipsli Fırdöndü çeşitleri ve işlevleri' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bezen yazdıklarımız çok önemli oluyor. Bunlardan yararlananlar da oluyor, yanlış bilgiler sonucu önemi zarara uğrayanlar da çıkıyor.
    Konuyu açmam Xorus’un Patchinko su üstü hibritlerinde kullandığı Decoy üçlü iğneler.

Decoy; bazı ürünleri nedeniyle, o ürünleri biz kullanıp denememiş olsak da bizlerin kafasına buralarda yazılanlar nedeniyle kaliteli ürünler üreten bir firma.

Yüksek kaliteli olarak kafalarımıza soktuğumuz belki o kadar kaliteli olmayan ürünleri nedeniyle Decoy Türkiye’de balık avı tutkunlarının üstün ürünler üreten firması olarak bilinir.

Şimdi diğer konuda üçlü iğnelerini almak istediğimiz Decoy'un sahte klipsleri artık benim için bir felaket.

Decoy markasını görünce Egg Snap ve Round snap olmak üzere iki model klipslerini almıştım.

Önce EggSnap kullandım ilk avda klips deforme olmaya başladı. Bir sahte değiştirme sonrası takıldığı tırnağından çıkarınca yumuşak telden yapılmış gibi açıldı, elimle düzetip diğer sahteyi taktım. Görünüm fena olmayınca idare eder diye düşündüm. Eve gidip takımları yıkarken üzerindeki sahteyi çıkardım Klipsin durumu hoşuma gitmedi. Yenisini bağladım.
    Birkaç gün sonra tekrar sahilin yolunu tuttum sahtelerden birini atıp çekiyorum. Sonra aklıma yeni aldığım patchinko II yi denemek geldi. Klipse ilk kez kullanacağım patchinko II yi takıp attım. İkinci atışımda arızalı kolumu test etmek için abanınca klips açıldı 80 liralık sahte aldı başını gitti.

Bugün Tekirağ’da sabah daha güvenilir ve eskiden beri kullandığımız diğer markaların formuna benzer Decoy Round Snap’ı kullandım. Akşam üzeri de aynı klipsi kullanmaya devam ettim. No 1.5 klips bu kez kırılıp Daiwa Z120F SSR sahtemi denize uçurdu.

Her iki model de tel çapı çok ince, form güzel ergonomik vs. Ancak mukavemet malzeme ve malzemeye uygulanan ısıl işlemlere ve kesit alanına bağlıdır.
    Bu klipslerde kullanılan malzeme uygun olabilir ancak kullanılan telin ince olması yani kesit alanı bizim işimizi görecek dayanımı sağlamıyor, yeterli değildir. Ancak LRF ye uygun olabilir.

Bunu her türlü ölçüm ile kanıtlayabilirim. Çünkü elimde her iki paket de içlerinden birer adedi eksilmiş olarak duruyor. Her bir paket içindekiler aynı şarj malzemeye aittir ve aynı ısıl işlemi görmüş, aynı plastik biçimlendirme işleminden geçmiş ürünlerdir.

Şu anda iç piyasada da pazarlanan bu ürünleri bence almayın. Alanlar dikkatli kullansın.
    Bunları yazmadan az önce yabancı bir forumda benim kadar ayrıntılı yazmasa da Egg Snapı kötüleyen bir konu gördüm.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Eylül 2014
    kekadam, hakan4117, MhsN35 ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bunlardan kullan, başın dişin ağrımasın.. :D

Ekli Dosyalar:

kekadam, hakan4117, Plankton ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Tendonlarım da kopmaz zedelenmez. Ancak geçirmesi zor.
    Birçok popper için olanaksız. Ancak popperın ağzına halka gerek.

Zeki
    İstersen aldığım Decoy klipslerin hepsini sana verebilirim.:rolleyes:
    Bozuk para gibi sahte harcarsın. Sen hafif sahteler kullandığın için
    atarken sorun olmaz ya koskoca 0.5 kglık bir ispendek sahteni kaparsa
    ağzın piercing ile denizde dolaşır.

Tel çapları 0.4mm, Egg Snap kiliti U biçiminde olmasına rağmen bükülüp ikiye katlanmış tel ve bunun arasında diğer tele geçen boşluk olmasına rağmen her türlü sahtenin halkasına sokmak mümkün ve çok kolay.

Ancak küçük kesit nedeniyle hemen yamulup açılıyor.
    Ve ben en büyük boyutunu aldım size 1.5
    bunun 000, 00, 0, ve 1 boyutu var ki 00 boyutunu hamsi bile açar.

Tam 11 ay önce, bir zamanlar piyasada olan şimdi nedense getirilmeyen Okuma klipsi bir levrek açtığında
    Okumaya iyi niyetlerimi okumuştum. Tüm okuduklarımı geri alıyorum.
    Tüm okuduklarımı 10 ile çarpıp Decoy'a gönderiyorum.:D

kekadam ve hakan4117 bunu beğendi.
  5. agartan

Popperlara takmak biraz zor, haklısın.
    Diğer sahtelere sadece el yordamıyla takıp çıkarmak son derece kolay.

Diğerlerinde kilpsi açıp düzgün kapatmak çık daha zor. Üstelik küçük klipslerde rahat takmak için bir miktar da esnetmek gerektiğini ve bu yüzden de çok kolay kırıldığını düşünürsek sağlamlığı da tartışılmaz. Hele hele bazı klipslerde bir de çengel yok mu, işte onlar ölüm. :)

hakan4117 bunu beğendi.
  6. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Abi ne varsa yine okuma"da var... sen en iyisi bu de-coylara coy gitsin :)

7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Önce soydum sonra neler coydum bir bilsen.

8. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

hakan4117 bunu beğendi.
  9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ben hiç kullanmadım. Paketteki çeker değerlerine göre yeterli gözüküyor.
    Şu ana kadar önce Okuma kullanırken piyasadan yok olunca Owner2a döndük.
    Sonra ıma, Decoy'a da rastlayınca Ima çok pahalı olduğundan aldım. Alırken Edremit Körfezinde klips bulunmadığından arkadaşlara da vermek üzere fazlaca aldım.

Ama ne kendim kullanacağım ne de onlara verebilirim.

kekadam ve hakan4117 bunu beğendi.
  10. YEKTA

YEKTA Daimi Üye

Remixon 2 paket aldım ya benim aldığım parti sıkıntılı yada hepsi öyle 1mikronnile elle kapanmadı karga burunla kapattım dahada kullanmıyorum bülent abi sana gönderdiğim resmi eklesen şyi olur telefondan ekleyemedim

hakan4117 bunu beğendi.
  11. agartan

Sen TAPATALK kullanmıyor musun? :)

hakan4117 bunu beğendi.