Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Levrek Hikayesi 2 (Şafak Vakti)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ykbilen tarafından paylaşıldı.

1. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Hafta içi birkaç arkadaşı balık için yoklayıp sonuç alamayınca Cuma gecesi sabaha karşı düştüm yola, saat 05:20 gibi gideceğim yere merama ulaştım. Havanın tahminimden daha fazla soğuk olduğunu görünce arabanın içinde sıcakta oyalanıp, termosuma hazırladığım sıcak kahvemden bir fincan içip çıktım dışarı.Tulumumu üstüme giyip, kamış ve sahteleri kaptığım gibi hızlı hızlı ıslak yamaçtan sahile doğru inerken havanın soğukluğundan dolayı bir yandanda hep kendime ne işin var burda gecenin bu saati diye sorarak kendi kendime söylendim. Sahile ulaştığımda denizin çok sakin olmadığını dalga yeterli miktarda olduğunu gördüm, bazen dalga artıyor bazen yavaşlıyordu.Başladım atıp çekmelere orayı dene burayı dene derken şafak sökmeye başlamıştıki oltanın ucunda balığı hissettim ancak tasma yapıp 2 tur makinenin kolu çevirmemle balığın gittiğinide fark ettim, kısmet değilmiş diyerek sahteyi dışarı alıp, hemen sahtemi değiştirdim. Biryandan hayırdır deyip, bir yandanda söylenerek başladım atıp çekmeye tekrar.
    3. veya 4. atıştı balık yapıştı, bu sefer tekrar kaçmasın diye panik yapınca tasmalamayı unuttum sarmaya başladım, 4-5 tur sarmıştımki tasma yapmak geldi aklıma hafifçe kamışa asıldım ve tamam dedim bu sefer sağlamda, ufak ufak sarmaya devam ederken ve balık bana yaklaştıkça balığın iri olduğunu fark ettim. Kıyıya iyice geldiğinde bende biraz suya girip kepçeyle balığı aldığımda tamam dedim, gecenin bir yarısı aradığım şeyi bulmuştum sonunda, ancak öğleye kadar başka takip veya vuruş alamadım,Erhalde balığı sudan çıkarınca sevinçten fazla gürültü yapıyorum, olan balıklarda kaçıyor.:D

Öğlen gibi avı sonlandırdım ve evin yolunu tuttum eve gelene kadar ısınamadım, galiba soğuktan dolayı rahat durabilirmiyim bilmiyorum ama nisan-mayısa kadar ara vericem galiba balık işine.

Balık: 44 cm-1.83 kg
    Makine: Bıomaster 4000 FB
    Kamış : Catana 2.40 10-30
    Sahte: Maxrap 13 cm
    İp: sufıx 832 0,18
    Şok: Heron %100 fluorocarbon
    Balığı kaçırdığım sahte:rıver2sea trıo

ellidokuz bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. aslankıral

aslankıral Aktif Üye

tebrikler güzel bir av olmuş..

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Serdar
    Üşüdüğüne değmiş..
    Daha da iyileri rastgelsin

5. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Serdar, afiyet olsun.

6. lodos24

lodos24 Üye

tebrikler bende 2 gündür gidemiyorum delirmek üzereyim güzel av çıkarmışsın afiyetle yersin artık..

7. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrik ediyorum Serdar.
    Harika bir levrek,çok güzel bir günce.

8. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

maxrap yapmış yine yapacağını :)
    ama alan avcıya da hakkını vermek lazım.
    tebrikler.

9. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Çok teşekkürler daha iyileri sizlere denk gelsin.

Şeref abi çok teşekkür ederim, okadar üşümüşümki yazıyı yazarken bile o anı yaşadım, birden içersi soğudu sanki.:D
    İnşallah hepimize daha iyileri denk gelir.

Teşekkürler, Sabahattin bey.

Çok teşekkürler, üşüdük biraz ama deydi. Bu akşam yemeğinde son yolculuğuna afiyetle uğurladık.

Emre bey teşekkürler, sizden aldığım tiyolarla yoluma devam etmeye çalışıyorum. 18-19-20 ocakta 3 gün çalıştığım bankanın yatılı eğitimi var yanımda malzemelerle gidicem bakalım, daha öncede konuşmuştum sizinle.

Teşekkürler arkadaşım, maxrap gerçekten fiyatına göre çok iyi sahte ama bazen içlerinde bozuk çıkanlar olabiliyor, alırken iyi incelemek gerek.

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Güzel balık almışsın Serdar tebrik ederim.
    Havalar soğuk aman dikkat balık tutacaz diye hasta olmamak lazım....

11. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Teşekkürler ULUç, evet hava çok sogdu, dikkat etmek gerek artık, balik uğruna sağlığımızı kaybetmeye gerek yok.