Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Levrek Hikayesi

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ykbilen tarafından paylaşıldı.

1. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Bir rapor yazmanın zamanı gelmişti artık,

15 gündür izinli olmamdan dolayı sürekli boğaza gidip bol temiz ava alıp kimi 3-5 sarıkanat kimi zamanlar 10-12 olmasına rağmen rapor yayınlamamıştım.

Cuma günü evde dinlenirkende cumartesi günü arkadaşlarla boğazamı gitsem yoksa izin bitiyor çocuklarlamı zaman geçirsem diye düşünürken,cumartesi günü daha önceden düşündüğüm sitemizden Emre bey (müthişaman) ile paylaştığım meraya gitmeye karar verdim. Cumartesi sabahı niyetim sabah suyuna yetişip,
    öğleden sonra dönmeyi pilanlamaktaydım, ancak cumartesi sabah 8 de kalkıp kahvaltı faslını geçip meraya varmam saat 11'i bulmuş akşama kadar denemeler yaparım,diye düşünmekteydim. Gider gitmez hemen sahili elimde kamış at-çek yaparak dolaşmaya başladım.13 cm lik maxraplar dalganın etkisiyle attıktan hemen sonra yavaş sarmama izin vermeden kıyıya yanıma geliyordu ve değişik sahteler deniyordum bir ara rüzgarın artmasıyla hava bulutlandı ve kapandı,yağmurmu yağcak derken 15-20 dakika sonra yağmur çilemeye başladı.Neyapayım diye düşünürken
    geçen sene fiyatı uygun olduğundan sadece çantamda daha büyük sahtem bulunması için aldığım 17 cm lik rapture sahtem aklıma geldi,denemenin zamanı geldi diye düşünerek sahteyi hemen değiştirdim.Yaklaşık yarım saatlik dolaşmadan sonra bir dalga kıranın yanına gelmiştim denize dikey olarak dalga kıranın boyunca atıp çekmeye başlamıştımki 3 veya 4 atışımı yaptıktan sonra 2 tur sarmıştım ki kamışın ucunda bir ağırlık hissettim takıldımı derken kamışın ucunun sert bir şekilde esnediğimi hissettim ve buarada hemen çok sıkı olmayan kalamayı yarım tur gevşetmemle birlikte ipin kafadan boşaldığın gördüm ve işte dedim sonunda 1 senedir peşinde koştuğum paşa oltamın ucundaydı, ancak ufak bir sorun vardı 2-3 gece Hızır arkadaşımızla görüşmüş ve kendisinin fluorocarbon dan şok kullandığını öğrenmiştim, bende daha önceden aldığım ve hiç kullanmadığım 0,35 fluorocarbonu kullanmıştım, acaba düğüm yerinden koparmı diye düşünürken dalga kıran boyunca hareket etmeye çalışan paşanın peşinden 2 saniye içinde çekirge gibi dalka kıranın üstüne zıpladım :D ancak zıplamamla birlikte kendimide suyun içinde buldum :D belime kadar suya batmış ve gelen dalgalarla göğüs hizasına kadar ıslanıyordum, burada aklımdan ilk geçen balıkmı beni aldi, benmi balığı aldı derken neyseki balığın çekmeyi bıraktığını ve kalamadan ses gelmediğini ama hala oltanın ucunda olduğunu farkettim ve sudan çıkmadan sarmaya başladım biraz sardıktan sonra balığın üst yüzgeçlerini suyun üstünde yan bir şekilde görünce birazdaha rahatladım ve hem sararak, hemde fırsat buldukça kıyıya doğru temkinli ve yavaş adımlar atarak kıyıya çıkmayı başardım, ancak sırada daha önce hiç denemediğim kepçeleme olayı vardı, allahtan kepçeyi açmış ve balık olmasa bile yanımda gezdiriyordum, kepçeyi kapmamla birlikte tekrar ayak bileklerime kadar gelen suya girerek paşayı biraz daha yaklaştırma çabasındaydım.Gelen dalgalarla birlikte balığa doğru kepçeyi alttan daldırarak balığı kaldırdığımda derin bir nefes aldım ve ıslanmamı unutmuştum ve adrenalin okadar artmışki üşüdüğümü bile hissetmeyerek 5 dakika kadar paşayı inceledim, hemen akabinde toplanarak arabanın yanına gittim allahtanki yanımda herzaman 1 takım üst kıyafet bulundururum, hemen üstümü değiştirerek atladım arabaya, ama balığı tartmam gerekiyordu ve eve kadar bekleyemiycektim,yolumun üstünde bir markete uğrayarak terazisi batacak diye tartmak istemeyen marketçiye poşetlediğim balığı rica minnet tarttırdım paşamız 2.790 gr gelmişti ve boyuda 55 cm.
    Gerisinide fotograflar anlatır artık arkadaşlar... Enkısa zamanda devamı gelmesi dileğiyle.

Buarada unutmadan Emre beye (müthişaman) bana usanmadan yaklaşık 1 senedir,levrek için verdiği destek ve tiyolardan dolayı kendisine teşekkür ederim.
    Paşayı bunca zaman boşuna çok uzaklarda aramışız, sadece sabır ve doğru zaman arkadaşlar.

Paşa: 2,790 gr.- 55 cm
    Kamış : Nexawe Game Type 2.70-15-85
    Makina: Bıomaster 4000 fb
    Misina: Sufıx 832 0,18 mm
    şok: Heron %100 fluorocarbon
    Sahte : Rapture magnet-black sardıne 17 cm 32 gr.
    Mekan : istanbul

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Çok güzel bir av ..Anı yaşatan etkileyici bir sunum...biz levrek avcıları bu gibi raporlara bayılırız...Paşa gayet güzel...devamını dilerim..

4. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrik ederim Serdar devamlarını dilerim rastgele.

5. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Çok teşekkür ederim Murat bey, bu avın ilk olmasından dolayı benim icin önemi çok fazla, yaşadıklarımı dilim döndüğünde o heyecanla anlatmak istedim. İnşallah sizlerede daha iyileri rastgelsin.

Çok teşekkür ederim Recep abi inşallah hep birlikte daha iyileri nasip olur.

6. delipoyraz

delipoyraz Üye

Tebrik ederim güzel bir balık,
    Rapor içinde ellerinize sağlık,açıkcası okurken heyecan vericiydi.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Serdar
    Çok güzel bir levrek yakalamışsın.
    Yakınlardaki paşaya ben paşa demem paşa benim olmyınca demiş şairin biri.. :D
    Uzaktakini yakalayınca daha tatlı oluyor.. :D
    Kıskançlık kıskançlık... :)

8. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Sevgili Serdar,güzel güncen için kutluyorum.:)
    Bazen sen levreğe gidersin bazen de levrekler sana gelir.
    Ararsın bulamazsın,olmadık yerlerde atarken resital yaparsın.
    Bugün akşam suyunda ben de Karadeniz'de idim.
    Senin meranın karşı tarafında.
    Son demlerde hemen hemen aynı boyda güzel bir balığı kaçırıdım.
    Avlarının devam etmesi dileklerimle...

9. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler ustam demek faydasını gördün çok sevindim :) raptureler de gerçekten çok iyi yemlerden imiş bitince anladım kıymetini ama sana tavsiyem kesinlikle iğnelerini derhal değiştir yoksa çok üzülürde kendini derinlere atarsın :)

10. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Çok teşekkür ederim arkadaşım.

11. caner88

caner88 Üye

çok güzel bir paşa tebrik ederim :) bende dün sans eseri attıgım dip oltasına geldi ve benzer duyguları bende yasadım ve sizin raporunuzuda soluksuz okudum daha irileri rastgelsin inş :)