Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir öptüm, bir öptüm bir daha öptüm :-)))

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Tarık ERSAL tarafından paylaşıldı.

1. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Üye

Bu sene yağmurların hız kesmemesi ve dolayısıyla yazın geç kalması beni her ne kadar endişelendirse de, aşağıya aktardığım 2 günlük ala avımızda 4 mevsimi yaşamış olsak ta K.Maraş derelerinde en güzel avlarımdan biriydi.

K.Maraş’ta ikamet eden sevgili Melih MERCAN ve Tezcan AVCILAR ile iki ay önceden haberleşip, mayıs ayının sonunda buluşmak üzere sözleşmiştik.

28 mayıs sabahı K.Maraş havaalanındaydım.
    Melih ve Tezcan bey ile buluşmamı takiben hemen sarp dağların bağrında yer alan alabalık derelerine yöneldik.
    Bendeki özlem büyük. Kavuşma arzusu had safhadaydı. :D
    Tabii ki diğer yanda tabiat ananın değişkenliklerinin haricinde yaşanabilesi olumsuz durumlar için birçok endişem vardı. :confused:

Ya sezon açılmadan yapılan serpmeli, germeli, tırıvırılı acımasız balık toplayıcılığı bu sene de yapıldıysa.
    Ya yörede kurulumları hızla devam eden dere tipi HES’lerin doğal yaşam üzerindeki tahribat daha da arttıysa.
    Ya akarsularda canlı yem ile avcılık yasak olduğu halde solucan ile avlanan ve parmak boyundaki doğal alaları çantalarına atmakta bir sakınca görmeyenler yine iş başındaysa.

Endişelerimde haklı çıktım.
    Bunların hepsi ne yazık ki vardı.

Yine de iki gün boyunca güneş, sis, yağmur ve şiddetli dolu yağışı gibi değişken hava şartlarında olmamıza rağmen oldukça fazla sayıda doğal alabalığı öpme ve suyuna uğurlama şansım oldu. :p

Tezcan beyin avladığı porsiyon üzeri gökkuşağı alalar ve 25 cm civarında gelen toplam 4 adet doğal ala hariç, bizlerce ele geçirilen tüm doğal alabalıklar itina ile suyuna iade edildi.

Aman dikkat suyuna iade edildi dedim......

Son zamanlarda moda olduğu üzere bu işlemin kesinlikle başka kaynaklara yapılmaması gerektiği, ele geçen balığın suyuna iade edilmesi denilince mutlaka avlanılan kaynağın anlaşılması gerektiği çekilen videoda güzelce vurgulandı. Bu vesile ile önemli olan bu hususun altını bir kez daha çizeyim.

İki gün boyunca 3 ayrı derede avlandık ve hepimiz ava, o mükemmel doğaya ve muhabbete doyduk.

Siz benim doyduk dediğime bakmayın.
    Üzerinden henüz 4 gün geçmiş olmasına rağmen bu gün hadi deseler aynı şevk ve heyecan ile oralarda olmak isterim. :)

Tezcan bey sağolsun. Bir elinde olta, diğerinde kamera iki günü de video kaydı ile ölümsüzleştirdi.
    Melih kardeşim ise az önce telefonla öğrendiğime göre görüntülerin montajını tamamlamış. Son rütuşlardan sonra CD yi YABAN TV ye iletecek.

Ben avın ve doğanın güzelliğine kendimi kaptırıp, Tezcan beyin de elinden kamerayı düşürmediğini görünce 4-5 poz fotoğraf çekip, fotoğraf makinemi kılıfına koydum.

Aşağıdaki fotoğraflardan ilk 3 kare benim makineden olup, diğerleri video kayıtları arasından seçerek buraya aktardıklarımdır.

Tek kelime ile MUHTEŞEMDİ.

Harika arkadaşlıkları, misafirperverlikleri ve ideal amatör balıkçı kişilikleri ile bana ev sahipliği yapan, avda eşlik eden sevgili Melih MERCAN ve Tezcan AVCILAR’a tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız.
    İyi ki sizleri tanımışım.

RASTGELSİN.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Üye

..

4. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Üye

..

5. Tarık ERSAL

Tarık ERSAL Üye

..

6. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Tebrikler.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Tarık Bey
    Keyifli günler geçirmişsiniz.

8. konevii

konevii Aktif Üye

Tebrikler abi. kısmetiniz dâim olsun.

9. turna

turna Aktif Üye

Anlatım ve fotolardan her şey belli, çok keyifli av olmuş, ellerinize sağlık. Avınız daim olsun.

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler Tarık bey, devamına rastgele.......

11. Orhan Küçükbiçmen

Orhan Küçükbiçmen Daimi Üye

Sevgili Tarık kardeşim, çok iyi bir balık avcılığın yanısıra böyle örnek davranışların içinde sonsuz tebrikler, sevgiler, hoşçakal.:):):)