Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir teselli :) levrek avı 3 kg

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

merhaba dostlar
    son zamanlarda başıma gelen talihsizliklerden dolayı bir süredir başımda ağrılar var malum kaçanlar göçenler :) aslında her kaçan ayrı bir tad ama elini uzatsan alacağın mesafeden gurbet daha bir ağız geliyor insana :)
    bu gün eşimle vardiyeler uyunca akşam yemeğinde güzel bir balık sofrası vardı dün tutulan alabalıklarla biraz tereyağı erittik :D sonrada içim kurtlandı hadi balığa gidelim dedik çocuk ta köyde olunca bize ayrılacak zaman kaldı hava bir hayli soğuktu sisliydi ama bana engel değildi o taşa çıktım yine :D hiç bu merada denemediğim yüzüşüne hayran olduğum arada bir çıkartıp parlattığım güzel bir yemim var daları çok olduğu için takılır diye korkuyordum bu akşam ona bir yol verdim atarı salınımı çok iyi ama daları fazla zaten zorla bulduk onuda kaybetmek istemiyordum doğrusu ilk bir saat değişik yemlerle silikonlarla vs derinlik taşlık kontrolünden sonra yemi değiştirdim eşim çok üşümüştü sis ve nem soğuğu iliklere kadar işletiyordu rüzgar tepeden inen klima fanı gibi daha da soğutuyordu bizi az daha avlanalım diye diretiyordum atabildiğim kadar ileri attım bir iki aksiyondan sonra bekledim tekrar harekete geçecektim ki olamaz takıldı mı demeye kalmadı o müthiş kafa atışları tekrar hissetmeye başladım o harika ses yine kulaklarımda nüks ediyordu cırrrrrrr cırr cırrr cırrrrrrrrrrrrrrrrrr harika işte yine mi o dedirtti bana gayet güzel basıyordu ama su üstüne çıktı abartısız 80 mt lerde parıldıyordu bir daha basmaya başladı harika mücadele ediyordu bu soğuğa rağmen diğer balığı aratmıyordu hemen o taştan indim (malum hata bir kere olur ) kenara çıktım mücadele güzel gidiyordu birden boşaldı bana doğru tüm hızıyla fişekledi harika bende karşılık verdim hiç boşluk vermeden sarmaya başladım yüksek devirli makine bir tek orada işe yaradı diyebilirim sonra tekrar basmaya başladı hemen bir tasma daha bastım ne olur ne olmaz :) ancak bir terslik var balığın kafasını istediğim yöne çeviremiyorum o kadar büyük değil ama harika mücadele ediyordu tam bir boğa diyorum :D bir tur daha attık beraber cırr sesi bitmedin diye dua ediyorum ama sonunda pes etti hiç çok sıkmadım balığı kıyıya aldım müthiş kavganın sebebi belli oldu balık yan yakalanmış :D gayet güzel balık bayağı teselli oldu bana hanım da dondum deyince avı tadında bıraktım balık 65 cm 3 kg olduğunu tahmin ediyorum daha iyileri sizlerin olsun ban dua edin de onunla tekrar karşılaşayım
    kullanılan ekipmanlar
    kamış savager predatör 20-60 gr 300cm
    makine shimano sahara 4000 fb 12 yıllık :)
    misine markasını hatırlamıyorum ,26 ama gayet iyi sayılır
    yem shimano hirame minnow 2
    daha iyileri sizlerin olmasını dilerim

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Vay be helal olsun bavulumu hazırladım geliyorum :D tebrik ederim kardesım cok keyifli bir av ve rapor olmus daha nicelerine rastgelsin:D

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Hızır telefon konuşmamızdan sonra çıktın balığa sanırım :)

Kısmetin açık olsun :)

5. hızır şeref gültekin

dakka 1 gol bir yine selahattin :D teşekkürler selahattin :D gel ama bağırmak yok bak kepçe mepçe karıştırma bizi vururlar burda :D

6. hızır şeref gültekin

aklıma ne geldi bal muhabbeti vardı ya abi ondan mı dersin :D ahahahaha

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Olabilir :p

8. mufitsa

mufitsa Aktif Üye

Tebrikler çok güzel bi Av heyecanı yaşamışsınız. Yenge çekse üşüme filan kalmazdı heralde. bi kamışta yengeye verseydiniz keşke :)

9. hızır şeref gültekin

oğlumun var ama hanım yemli avlanıyor :D teşekkürler o kadar olsun mangal başında ısınırız :D yemlik yok olsaydı kimse üşümezdi semaver le gidiyoruz çokta keyifli oluyor ama kışın değil :D

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hızır
    Yine güzel bir levrekle güzel bir mücadele etmiş ve onu yenmeyi başarmışsın.
    Her zaman rastgelsin

11. antisedenter

antisedenter Üye

tebrik ederim süper av olmuş raporu keyifle okudum