Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir varmış, bir yokmuş (LEVREK)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında dr.zeki tarafından paylaşıldı.

1. dr.zeki

dr.zeki Aktif Üye

Yorucu ve yoğun bir haftanın ardından negatif yükleri boşaltmak, topraklamak daha doğrusu biraz denizlemek :) gerekiyordu. Usta levrekçi bir abimiz ile ilk defa gittiğimiz bu merada, misinasını kopartarak kaçan levreklerin ne denli büyük olduğunu; yakaladığı 2,5 kg ve 4,5 kg olmasından kabaca tahmin edebiliyordum:)

İp misina ya da doğru adıyla örgü, geçen haftalarda şampiyonlar ligi çeyrek finaline adımı yazmama yardımcı olsa da, sanırım aşırı levrek yükünden dolayı kamış kılavuzu (sanırım ilki) iyi derece aşınmış, makinemi sardıkça hışır hışır öttürüyordu.Aslında kayalık- taşlık olmayan meralarımda iyi bir seçenek iken, sanırım shimano catana kamışın yüzükleri berkleyin örgüsüne uygun değildi. Trofe levrekleri kaçıran Abimizin önerisiyle 0.35 misina sarıp meraya gelmiştim ama ilk defa 0.30 üzerinde misinayla atçek yapıyordum. Pek istikrarlı av olmayacağını düşündüğümden ve memnun olduğum asso ultra 0.26 misinanın sarılı olduğu yedek kafayı takarak, Bismillah deyip atçek keyfine başladım. Uzatmayayım, yarım saat sonra 1200 gr lık levrek sahteye bindi. Ama indirmek ne mümkün :)
    sahtedeki iki üçlünün toplam 5 iğnesini balıktan kurtarmak 5 dk. mı aldı. Sonra atçek , at- çeke me!! neden çünkü Burak Yılmazdan sonra Umut bulut da sakatlandı :), Ne kadar uğraşsam da sahaya geri dönemedi.
    Neyse ilk maçtaki golünü attı ya, gerisini Schalke düşünsün :) RÖvanşa da galibiyet parolasıyla çıkacağız.
    Zamanım az Levrek peşinde koşup, evde de internet başında çok takılınca İçişleri bakanlığı av ruhsatımı iptal edebiliyor :) Bu nedenle kısa bir av hikayesi oldu; keyif verdiyse ne mutlu bize...

kAMIŞ: ilk yüzüğü yaralı 270 MH
    makine: exage 2500
    misina: asso ultra 0.26 (iyidir)
    sahte: sırtı mavi ve sırtı siyah

Bu da geçen haftanın levreği- Levrek peşinde... vakitsizlikten raporlayamadım:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Tebrikler DR bereketli olsun.

4. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Tebrikler, Levrek Çok harika gorunuyor kuzu gibi:)

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Zeki,
    Bu sene levrekler çok çekti elinden, daha da çekecekleri var gibime geliyor.
    En kötü avların böyle olsun..

6. lodos24

lodos24 Üye

tebrikler güzel av olmuş

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

çok güzel bir rapor harika bir levrek tebrik ederim :) takımınız sağlam olsun :)

8. nuri deniz

nuri deniz Aktif Üye

Harika bir rapor ve harika resimler için çok teşekkür ederim....Doktor..

9. Hayri Karaca

Hayri Karaca Aktif Üye

Tebrikler Zeki bey, her zaman rasgelsin....

10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Dr. Zeki
    Ne diyeyim helal olsun levrekler sana. Kendim tutmuştan çok sevindim çünkü sana buluşma sözü verip bölgeden umutsuzca tüymüştüm.

Anlattığım yemlerle ben de bu sabah İstanbul'un ortasında bir tane yakaladım.
    Yanımda balığı koyacak poşet olmadığından iki solungaçından hayvancağızı kavrayıp arabaya kadar sallaya sallaya yürüdüm. Aslında sallanan oydu.
    Arabada da poşet bulamadım koltuğun üstünde eve giderken sağa sola bakıp dünyanın diğer manzaralarını göremedi.

Konu açmaktansa senin raporuna levrek resmi eklemeyi yeğledim. Borcumu gelince ödeşiriz. En geç 15 gün içinde Cahit Acun, Burak Karadeniz birlikte geliyoruz.
    Su sıcaklığı hakkında her gün bilgi alıyoruz, uygun zamanı bekliyoruz.
    İp: powerpro 0.19
    Makine: her turda tıkırtı sesi veren arızalı exage 4000
    Kamış: okuma v system
    Yem: uskumru üzerinde kurşunlu ve üçlü 2 adet Eagle Claw
    Av: boy 60 cm, ağırlık tartılamadı

İnsanı üzen taraf onbinlerce havyar