Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biraz değişiklik yapıyım dedim

Konu, 'Balık Avında Kullanılan El Yapımı Sahte Yemler' kısmında Levrekspinner tarafından paylaşıldı.

1. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Kullanmadığım boyası hasarlı sahtelerimin bazılarını modifiye etmeye karar vermiştim ilk olarak seaspin bir sahteyi oje ve sim yardımı ile biraz makyajladım kullandım balıkta aldım tabi simler zamanla dökülmeye başladı bu sefer daha sağlam birşey yapabilmek için epoksi ilede çalıştım.

Çinden getirtiğim ve aksiyonunu beğendiğim bir sahte ile çalıştım seaspinde aksiyon bozulmamıştı deneyip bunuda göreceğiz.

İlk olarak şeffaf oje sahtenin istenilen bölgesine sürülüp hemen simleniyor bu şekilde tüm sahte istenilen renkteki simler ile kaplanıyor. Çalışmamda pek fazla ayrıntıya girmedim nede olsa bu bir testti benim için birazda eğlenme. Bir dahaki sahteyi daha ayrıntılı renklendirmeyi düşünüyorum kafamdaki bazı sahtelerin renklerini taklit etmiyi planlıyorum balık alırmı almazmı orasını görücez hihi

Belirli bir zamanda kuruduktan sonra simler iyice silkeleniyor fazlalıklar dökülene kadar sonra tekrar şeffaf oje ile tatbik ediliyor tüm yüzeye ve kurutuluyor. İyice kuruduktan sonrada epoksi kaplaması yapılıyor. Kullandığım epoksi 5 dk da kurayanından istediğim malzemeye tam olarak uymasada şimdilik iş gördü. En azından bir matlık yok gayet iyi parlıyor.

Resimler cep telefonu ile olduğundan yeterince net çıkmadı birde video yükledim bende

[YouTube]kAoTwqUdIv0[/YouTube]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Kasım 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fenerli

fenerli Aktif Üye

Gayet güzel olmuş hemde FB olmuş:D:D:D:D:D:D:D:D:p

4. todesangel

todesangel Üye

ellerine sağlık, renk uyumu süper sarı-lacivert :)

5. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

renginden dolayı iş yapacağını zannetmiyorum ama el emeği var yinede ellerine sağlık :D

6. Theseus

Theseus Aktif Üye

Simler sonradan yapıştığı için yüzey pütürlü di mi?
    Bu da havayla sürtünmeyi artırarak aerodinamiği olumsuz etkiler ve atış mesafesini düşürür.

Bunun yerine simleri cilaya döküp öyle sürerseniz daha az pürüzsüz olacak.

Elinize sağlık.

7. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Teşekkürler aksiyonda sıkıntı yok atımda fena değil ama mutlaka etkisi olmuştur.