Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

birkaç parça balık

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında inculy tarafından paylaşıldı.

1. inculy

inculy Aktif Üye

kullanılan yem: sülünez
    takım : 3 köstekli klasik dip
    köstekler : asso 16mm fluoro carbon
    kamış : 1.20 silverstar
    makine : okuma safina pro
    iğne : beyaz sinek
    tutulan balık : gopez,izmarit, isparoz, 2 adet mercan

Öncelikle birkaç aydır siteyi takip etmeme rağmen aktif olamadığım ve raporlarımı gecikmeli vereceğim için şimdiden affınıza sığınırım. Ağustos ayının son günleriydi ayvalıkta temmuz ağustos ayları biraz bazende sert poyrazlı geçer. Bazı avlarım oldu havaların sıcak ve denizin genelde patlak olmasından dolayı çok başarılı avlar yapamadım, tavalık bişiler dışında hep aynıydı. Bulunduğum bölge de genelde gopez çıkıyordu, her gün pilav yenmez hesabı bende gopezden sıkılmıştım. Kuzenim geldi Eskişehir den, balığa çıkalım falan dedi hava süt liman olmasına rağmen yorulmuştum balık peşinde koşmaktan. Tabi inceden zehri akıtınca kolay şeylere kanı veriyor insan söz konusu sevda olunca düşülüyor yollara. yemlerimizi aldık saat 17.00 gibi çıktık denize. açıldık her zaman avlandığım noktadayız, saat erken tabi balık yapmaya başlamadı, öle nazlı bir kaç vuruş acıkmamış keratalar, derken kuzen aldı bi iki tane bende tık yok. Neyse dedim bari bende keyif yapıyım bıraktım kendimi ufka.saat 18.30 gibi baktım 150-200m ileride sıralanmış tekneler,bişiler dönüyor dedim oralarda bizde uygun bi yer bulup yanaştık. balık başladı noktayı da bulduk balıklar gelmeye başladı. Farklı olarak izmarit geldi heycanlandım farklı bir balıktı benim için güzel oldu. noldunu şaşırdım balıklar 2 şer üçer geliyodu, çok sağlam bi vuruş aldım, tasmayı koydum kafa atıyoru,güçlü asılıyordu merakla sarıyorum misinayı çipura diye tahmin ediyordum çok güzel bir mercan aldım ve keyfim zirve yaptı. Heyecanım arttı çünkü altta mercanlar olduğunu düşünüyordum. kuzende aynı güzel balıklar çekiordu. boş yok attığımızı çekiyoruz. çok güzel bir mercan olduğunu zannettiğim balık kaçırdım aceleci davrandım çünkü heralde ağzını yırtı balığın.kuzende bir mercan aldı. Hava karardı kararacak fener falan yok, balıkta kesmiyor. Hava karardı balık kesti heyecanlı ve mutlu dönüş başladı. heyecanlı çünkü görüş net değil. Bölgeye hakim olmama rağmen zorlu bir dönüş oldu ama çok keyifli bir avdı iyiki gitmişim dedim.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Görkem
    Güzel bir av olmuş.
    Her zaman rastgelsin

4. m1976k

m1976k Aktif Üye

Daha ne olsun maşallah şansın daim olsun

5. inculy

inculy Aktif Üye

inşallah, iyi dilekleriniz için teşekkürler.

6. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Görkem, afiyet olsun.