Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biz avcılar kötü insanlarmıyız acaba?....

Konu, 'Sohbet' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Sitede son birkaç gündür akvaryumla ilgili mesajlar yer alıyor çok severek ve çokta ciddi olarak çocukluktan beri uğraştığım bir hobidir akvaryum.Sitemizde akvaryum severlerin çok olması doğaldır, doğayla avla ilgilenenler, her ne hikmetse doğada peşinde koştuğu canlıyı evinde hükmü altında da beslemek istiyor, yaman bir çelişki aslında, eskiden babamlarla ava gittiğim çantacılık ( aman ha bohçacılıkla karıştırmayın, bohçacılık lafıda bana itici geliyor yaban tv çıkarttığı için her halde ) yaptığım zamanlar kanat kırığı bıldırcın düşsün diye can atardım elma sandığının üstüne kümes teli gerip kafes yapar beslerdim arkadaşları fırında pişerken,:( bu iyimi kötümü ikilemde kaldım şimdi gerçekten.Biz avcılar kötü insanlarmıyız acaba:confused::confused::confused:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

kötü insanlarız yakala, yarala, yem yap, canlı canlı kes, akvaryuma at vs.. avcı olmayanlardan daha çok zararımız var. acıma duygusuda yok. kaç hayvanın canını aldın bir hesaplasana nejat abi?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2012
  4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Uyyyyy suss suuss ensem buz gibi oldu.:(:confused::confused::confused:

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Kim demiş hatırlamıyorum ama

"Balık balığı yemese deniz et yığını olur" demiş.
    Kurallara uyarsak kötü adam değiliz, uymazsak...

KAra avlarında çok daha dikkatli olunmalı dengeler konusunda..

6. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Deniz avcılığını ve avlanma stilini ele alırsak eğer pekte kötülükle alakası yok. Özellikle sahte balıkla ve avcı balığı kandırmaya dayalı avlarda herhangi bir vicdan azabı duymuyorum. Sonuçta ava gideni avlıyoruz.
    Lakin kara avcılığında bence çok ciddi sınırlamalar getirilmeli bence. Boşu boşuna canlar alınmamalı.

7. Volkan

Volkan Daimi Üye

Doğanın bir kuralı bu, ancak ve ancak, karnını doyurmaya yetecek kadar avladığın sürece. Fazlası canilikten başka birşey değil.

8. sabora

sabora Daimi Üye

Hohaha yaşasın kötülük...:D

9. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

sonuçta bir canlının canına kastediyorsun, bu balık olsa bile. o hayvan bazen kaçıyor ve yaralanıyor, bazen oltan kaplumbağaya bazende fok balığına takılıyor... ayrıca hayvanlara zarar vermenin 450 tl cezasıda var. yani biri balığa zarar veriyor şikayet etse adamlar artık seve seve cezayı kesiyor, üstelik bu ceza hayvanları korumaktan çok devletin kasasına kar.
    Ayrıca ağcılarca şikayetçi oltacılardan, balıklara eziyet ettiğimizden şikayetçiler (tabi hiçkimse kendisini görmek istemez).
    şu aralar kıbrıs oltası bile atmaktan soğudum, vazgeçtim çünkü birini tutarken ötekini yaralıyorum.
    artık sadece rapala atıyorum, o da balık var sa var yoksa yok, havamı alıp geliyorum

10. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

Derın mevzu bunlar ben kendımı kandırdır balık avcılıgı gunah degıl.Ama kara avcısının yatacak yerı yok :)

11. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

Dlnen bı sakıncası yok maııde suresı 96. Ayette helal kılınmıs.Vlcdan da rahatsa rastgelsın