Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bodrum / Güllük Balık Avım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ahmert tarafından paylaşıldı.

1. ahmert

ahmert Üye

Merhabalar 09.08.2014 tarihinde 1 haftalığına Bodrum / Güllükte ailecek tatil yapalım dedik. İşin ucunda deniz olunca oltalar bavuldan önce arabada yerini aldı . ilk 2 gün tatil yerine adaptasyon süreci ve nerde ne var olayını aşınca sıra geldi yem nerde bulunur ve nerede olta atılır olayını . Gerek otelde olsun gerek yemciden aldığım fikriler doğrultusunda Güllük'te kıyıdan hemen hemen her yerde balık yapıyor olmasıydı. İlk önce palet yem denemelerim hüsranla sonuçlandı yem hemen düşüyordu yada ben beceremiyordum sonra yemciye taze mamun ve yengeç gelmiş onlardanda biraz alıp ertesi gün kullandım 2 adet yengeç ile Çipura yakaladım. Gerçekten çok keyif aldım çekerken Marmarada kafa atan balık az olduğu için her kafa atışı kalbimde tarifsiz bir duygu yaşattı. Yemler bitince Kısa günün karı diyerek tatil moduna girdik tekrar. Bu arada tahminen 10 cm ve altı uzunlukta saldığım çipura sayısı belli değil Bütün mamunlarımı bunlar telef ettiler . Ertesi gün birisi kıyıdan salyangoz şeklinde küçük midyeler var onlarla dene dedi. Biraz onlardan toplayıp denedim yengeç kadar iş yapmasada yinede 2 çipura yakaladım onlar ilede. Bu ara bide arı soktu elimden nasıl bir arıysa elim balon gibi oldu 2 gün elimi yumruk yapamadım :( dr ilaç faslı derken tatili bitirip evimize döndük benim için oldukça keyifli ve eğlenceli bir tatil ve balık avı oldu. resimleri evde çektim. balıkları otelin derin dondurucusuna koyup buz çantamla eve kadar getirmeyi başardım ve ertesi gün bacanağım ve kayınpederim ile mangal başında balıkları üzmeyerek ve hakkını vererek mutlu sona ulaşmalarına yardımcı olduk.

androsam35, hakan4117, OnuR67 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Önder Kanığ

Önder Kanığ Moderatör Yönetici

Öncelikle geçmiş olsun,Güzel av olmuş, afiyet olsun. :)))

hakan4117 ve ahmert bunu beğendi.
  4. Akyosun

Akyosun Üye

Arılara DİKKAT :) Çok geçmiş olsun..
    Balıklarda gayet tatmin edici imiş tebrik ederim. Tatilinizin dahada iyi geçmesine vesile olmuşlar :)

5. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Tebrikler..Afiyet olsun..

6. CelalFİLİZ

CelalFİLİZ Aktif Üye

Bursa da bunları bulmak zor. Eminin bunları çekerken çok keyif almışsındır. Tebrikler.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Ahmet
    Güzel bir tatil avı olmuş.
    Afiyet olsun

8. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Geçmiş olsun abi Arıların sağı solu belli olmuyor gerçekten.
    güzel balıklar herzaman rastgelsin

9. davids

davids Aktif Üye

Ahmet bey tebrikler.Bende Pazartesi günü Didim'de olacağım kısmetse.Güllük ten olta atmayı düşünüyorum.Kıyıdan ve tekne deniycem.Kullandığınız takım ve avlanma zamanı hakkında bilgi verebilir misiniz?rica etsem.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. a-fisherman

a-fisherman Aktif Üye

Tebrikler.Daha iyileri rastgelsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. ahmert

ahmert Üye

Benim Balıkları yakaladığım yer daire içinde olan yer yem olarak küçük yengeç kullandım. ( oranın insanları büyük yengeci bacaklarını ve kıskaçlarını kesip yengeci ikiye bölüp o şekilde takıyorlar ) 2 numara iğne , 2 köstekli , 30-40 gr. kurşun , kurşun ile ilk iğne arası 30 -40 cm yukarda olmasında fayda var dibe çok takılıyor bazen.

ok işareti ile gösterdiğim yer ise güllük limanı merkezde içerde sahil güvenlik var onun hemen yanından el oltası ile atanlar var. oradanda atabilirsin. Genelde palet yem - tuzlanmış sardalye ve yengeç kullanıyorlar.

Sabah 5:00 ile 08:00 arası avlandım genellikle öğleden sonra çok dalga oluyor.

androsam35, hakan4117, davids ve 1 kişi daha bunu beğendi.