Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bodrum Gündogan ve Yalikavak hakkinda bilgi lazim

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında taylan26 tarafından paylaşıldı.

1. taylan26

taylan26 Yeni Üye

Merhaba Arkadaslar,
    Bodrum Kizilburunda bir yazlik aldik ve zaman buldukca orada olacagim...
    Sizlere birkac sorum olacak yardimci olabilirseniz sevinirim..

Simdiye kadar hic denizde avlanmadim...oltayla kiyidan avlanacagim am zehirli baliklarinda oralarda olabilecegini duydum bu konuda hic bilgim yok...nasil anlarim zehirli baligi ve buralarda cokmudur ?

Göllerde genelde atcek veya dibe atip bekleyerek avlaniyordum,,denizde tafsiyeniz nedir hangi kalinlikta misine ve uc ???

sizin tavsiye edeceginiz yerler varmi ??

Gece de avlanabilirmiyim,,nelere dikkat etmem lazim ??

Ha birde yakinlarda ufak bir kayik falan kiralama sansim varmi ve tahminen fiyati nedir...
    simdiden tesekkürler...

Ya belki biraz cok oldu ama size almanyadan yaziyorum ve malzemelerimi yanimda getirmek istiyorum...bodrumda nereden olta malzemeleri alabilecegimide bilmiyorum ??

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Hoşgeldiniz Taylan Bey.Bodrum konusunda yardımcı olacak cok arkadasımız var forumda ayrıca forumun saglık bölumünü ıncelersenız zehirlı balıklar konusunda bilgiler mevcut.Alman malı cormoran kamışı ben dahıl cok arkadasımız kullanıyor rastgele.Saygılar

4. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Selam Taylan foruma hoşgeldin,

Ben Bodrumda yaşıyorum. Sanırım yaza geleceksiniz ama şimdi Kızıl burunda Levrek kaynıyor suan:)

Almanyadan makine kamış vs... getirirsiniz diğer parçaları buradan alabilirsiniz.
    Öyle zehirli balık felan korkma "Deli sarpa" dedigimiz dikenleri batınca elinizi sızlatır o balıktan vardır. Tamam denizden kork ama bu kadar da degil:)

Gündoğan limanda Arkadaşlarım var Fish trip yapıyorlardı gecen yıl bu yıl balık ekmek felan bişeyler yapıyorlar sana yardımcı olurlar o konuda.

Her konuda yardımcı oluruz forumda oldukca cok Bodrumlu var...

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoşgeldin Taylan
    Forumda kıyı balıkçılığı ile çok şey var, yetmezse seve seve yardım edecek arkadaşlar var..

Madem Almanya'dan geleceksin, taşımaya değer malzemeler getir.. :)

6. taylan26

taylan26 Yeni Üye

@sunny tesekkürler
    @swordfish yazi bekleyemiyecegim subat sonu bodrumdayim ;-)
    makine kamis ve misine kalinligi hakkinda bilgi verebilirmisin ? hangilerinden alayim yada tavsiye edersin..
    bodrum gündoganda kiminle görüsebilirim ayrica uc vs.hangi büyüklük ve bodrumda nereden alabilirim ?
    @agartan abisi bende bosuna yük tasimamak icin oralarda ne gerekli onlari bir bilsem zaten sadece onlari getirecem..:) bende balzer cormora vs. 8 tane olta var ama hangi uzunluk uygundur vs. bilmiyorum...

7. SworDFish48

SworDFish48 Aktif Üye

Elindeki malzemeleri getirebildigini getir, eksikleri buradan temin edebilirsin. Ben yonlendiririm seni. Sıkıntı yapmana gerek yok. birkac sahte balik siparisi versem sana gelince odemesini yapsam olurmu:)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

O zaman şöyle özetleyelim:
    Spinning için:
    210-270cm arası 10-30, 15-40, 15-60gr atarlarında en azından bir kamış, tercihen parçalı olanlardan. Özellikle 2,40 ve 2,70m olanlardan birer tane olsa iyi olur.
    Bu kamışlar için 2500,4000 kafa arası makinalar kullanmak gerek..

Kıyıdan yemli avlar için:
    3,60m ve üstü 100-200gr atarlı kamış ve buna uygun 6000/8000 kafa makina

Tekne avları için:
    1,50-2,10m arası tekne kamışı. Bu kamışla spin makinanı ya da yemli takımdakini de kullanabilirsin.

Spin makinalar için gam yapmayan 0,25-0,28 mm misina, yedek kafaları da varsa yedek kafaya 20lb çekerli ip misina.
    Berkley fireline crystal, Berkley Whiplash, PowerPro güvenilen ve tercihedilen markalardan birkaçıdır.

Yukarıdakiler benim genel tercihlerimdir.

9. taylan26

taylan26 Yeni Üye

@swordfish olur.. bulabildiklerimi getiririm... tüm malzemelerimi getirme sansim yok..20kg yük hakkimiz var..ve bu hesaba göre elbise vs. getirmemem gerkiyor cünkü sadece balik malzemeleri nerdeyse okadar tutar..(diger bir sorunda hanima 20 kg balik malzemesi aldim...ben elbise götürmeyecegim dedigimde verecegi tepki.. :) )
    en azindan 1 pantolon 1-2 kazak alayim yanima degilmi ?:)

@agartan tesekkür ederim...dedigin sekilde 2-3 olta getiririm...sanirim yeter..
    bölgenin taslik ve kayalik oldigunu gördüm..sanirim ögrenene kadar kayalara bayagi bir takacagim...ben bol igne (uc) getireyim...

10. taylan26

taylan26 Yeni Üye

arkadaslar subatta geldigimde ne zaman nede havadan dolayi firsat oldu....
    hayirlisi ile sali sabahi oradayim...bu demektirki sali aksami bir sahilde ilk denemelerimi yapiyor olacagim.... bir cok malzememi beraberimde getiriyorum... ama yalikavak veya bodrum civarinda balik avi icin gerekli malzemeleri ve birazda bilgi alabilecegim neresi var bilginiz varmi ???

11. sunny1403

sunny1403 Daimi Üye

Bodrum merkezde otagarın hemen yanında malzemeci var eksiklerini oradan tamamlayabılırsın..