Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bodrum Spin Av Raporu

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Equ tarafından paylaşıldı.

1. Equ

Equ Yeni Üye

Merhaba,

Spin stiline yeni başlayan amatör bir balıkçı olarak gittiğim Bodrum tatilene takımlarımı da götürdüm, meralar hakkında hiç bir fikrim olmadığı için gözüme kestirdiğim yerlerden hem sabah hem akşam suyunda avlanmaya başladım, ilk 2 gün 8-10 tane küçük balık tutmuş çoğunu suya geri iade etmiş ve 2. günün sonunda hiç tutamamaktan iyidir en azından keyif aldım diye düşünürken, gezi teknesi sahibi abilerden birinin karşı kıyıdan deniz turnası çıkıyor demesiyle gözlerim parladı, ekipmanları toplayıp sabah 5:00'da sahteyi suya değdirdim. Daha ilk atışımda yapıştı namuzsuz:) Hem bu stil de yeni olduğum hemde daha önce bu stil de hiç bu kadar büyük balık yakalamadığım için balığın kamışa uyguladığı kuvvet oldukça şaşırttı ve heycanlandırdı. Büyük şaşkınlık içinde balığı çıkarttım koydum kenara, artık içim rahattı, odaya elim boş gitmeyecektim ve akşam ne yiyeceğimiz de belliydi:) Sonraki atışlar spor amaçlıydı, sonraki yarım saatte 1 tane daha baraküda aldım fakat ilkine nispeten daha küçüktü. Sabah güneşin doğuşuyla ortalık sakinleşti, bende ekipmanları toplayıp döndüm.

Ekipmanlarımı yakın süre içerisinde forumdan 2. el olarak edindim, bu hobiyi yeni başladığım ve yolun başında olduğum, ne kadar sürdüreceğim belli olmadığı için başlangıç sürecinde her farklı still için farklı bir takım almak biraz fazla masraflı olacağından ötürü shore jigging ve spin stillerinde ortak kullanabileceğimi düşündüğüm ekipmanlar aldım(ekipmanlar daha çok shore jigging için uygun), dolayısıyla spin'de iş yapıp yapmayacağı konusunda soru işaretlerim vardı (makinenin devri biraz düşük kalıyor ayrıca takımın toplam ağırlığı da olması gerekenin bir tık üzerinde), av yapmam en azından kafamdaki soru işaretlerini sildi fakat yakın sürede ayrıca bir spin takımı da yapacağım gibi gözüküyor:)
    20160716_142047.jpg 20160718_091016.jpg 20160718_091033.jpg 20160718_091157.jpg 20160724_211408.jpg

Ekipmanlar:
    Tailwalk Manbika 96M Shorejig 292cm Max.45gr (245 gr)
    RAW II 40'lık Makine (300 gr)
    Sahte - Node 130 mm 18gr

NRT75, BoLCaN, Hamdi ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Tebrikler Ahmet... Balıklar sudan kafayı çıkarıp bu shore jig takımı ben spin takıma atlarım dememiş :) Şaka bir yana elindeki takımla da balık avlarsın takımın biraz daha hafifletirsen spin yapma süren daha az yorucu ve uzun olabilir... Gerçi bu yorucu olma işi biraz hırsla ilgili... Bazen öyle hırs yapıyorum ki bir avda toplam 8 saate yakın at çek yaptığım oluyor... Ama şu da bir gerçek ne kadar uzun süreli at çek yaparsanız balık alma ihtimaliniz de o kadar yükseliyor...

4. vLnc

vLnc Üye

Ortak bodrumda herkesin konuştuğu adam sen misin acaba ? Sahillerde " PELERİNLİ BARACUDACI" efsanesi dolaşıyormuş bu aralar :)

Balıklar canavar, rapor da güzel..

Equ bunu beğendi.
  5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler güzel balık :)

6. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Tebrik ederim, guzel av olmus.. İlk atista gelmesi de ayri keyif.. En kotu aviniz bu olsun :)

Equ bunu beğendi.
  7. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Aktif Üye

Tebrik ederim güzel balıklar

8. Equ

Equ Yeni Üye

teşekkürler, daha iyileri sizlerin olsun...

9. muhsin5791

muhsin5791 Aktif Üye

TEBRİKLER.