Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bodrumda Kıyıdan Av

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında ser_kol tarafından paylaşıldı.

1. ser_kol

ser_kol Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba

Aranıza yeni katılmış olmama rağmen, küçük yaştan beri babam sayesinde amatör balıkçılıkla ilgilenmekteyim. 6 senedir bodrumda yaşamaktayım. Bodrumun bi çok bölgesinde kıyıdan bi çok yöntemi desemde, pek verimli olmadı şimdiye kadar.

16.04.2011 akşamı ilk defa gümüşlüğe gidip bide şansımı orda demek istiyorum. Forumdan okuduğum kadarıyla o tarafta iyi balık çıktığını söylüyolar. Bana kıyıdan at çek yapabileceğim ve dip oltası atabileceğim(Çupra ve levrek için), kum bi yer önerebilirmisiniz.

Ayrıca sonunda kendi teknemi yapıyorum sanırım 1,5 ay sonra 6 senelik emelime ulaşacağım. Olta takılkı,ufak balıklar yemleri yedi gibi sorunlarım olmıycak sonundaaa...

Hepinize Restgele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Eee Bodrumu pek bilmem o yüzden avlak konusunda yardımcı olamayacağım. Ayıca nasıl bir olta sistemi istediğinizide anlamış değilim spin ve yemli avcılık farklı disiplinlerdir ve bu yüzden ekipmanlarıda farklıdır. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi verirseniz daha kolay yardımcı oluruz. Son bir nokta tekne ile olta takılmalarız azalır ama yemleri götüren ufak balık olayından pek kaçış yok.
    :D

4. ser_kol

ser_kol Yeni Üye

Ben genelde avlağa gider gitmez süpye ile gezer kurşunlu çift iğneli olta atıyorum çupraya, onu ufak bi taşa bağlayıp biraz boşluk vererek sağlamlıyorum. Daha sonra görünürlerde yavru kefal varsa kıbrıs yoksa küçük iğneli ( 7 Numara ) dip oltası atıyorum yavru balığa. Çıkanıda yine gezer kurşunlu tek iğneli oltaya canlı yem yapıyorum levreğe.

Daha sonra keyfim yerindeysede arada denizdeki oltaları kontrol ederek, yapay yemle at çek yapıyorum.

Aslında at çekte çok tecrübeli sayılmam daha yeni başladım ve henüz bişey yakalamış değilim. Canlı yemle bi kaç defa Levrek aldım.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hayırlı olsun tekneniz.
    Şunu da unutmamak gerek her tür avın derdi de keyfi de bambaşka.
    Rastgele

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

bahsettiğiniz olta takımıyla kıyıdan yapacağınız avlarda sübye yerine kullanabileceğiniz çok alternatif yemler var,,
    tuzda sardalye,veya taze sardalye,tuzda kurutulmuş sülünez,madya veya ayaklı,(minare),veya canlı küçük yengeç,çimçim.,,boru kurdu da mırmır için olur..veya beklemiş ,biraz kokmuş sardalye ya bulanmış tavuk eti....

yer konusuna gelince bölgeyi hiç bilmiyorsanız ,,denize baktığınızda kumluk bölgelerde yer yer göreceğiniz aynalıklar(koyuluklar) varsa kıyıdada sazlıklar varsa hemen denemelisiniz...
    ılıman su,yarı çamur batak gibi bir bölge ise hiç denemeyin....