Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğaz Avcılığı için Yardım

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında keyvmen tarafından paylaşıldı.

1. keyvmen

keyvmen Yeni Üye

PHP:
    Herkese Merhaba ,

Geçtimiz gün , av sırasında eski kamışımın kırılması dolayısıyla , yeni bir kamış aldım(Lineaeffe spider surfer). Eski makinemi de üzerine koyup bir iki deneme yaptım ancak memnun kalmadım. Eski makinem yılların banax sx3.000 i:) Bir arkadaşım Amerika'dan kesin dönüş yapacağı için , fazla yük sorunu olur gerekçesiyle güç bela bir parça makine istedim , sonunda kabul etti getirmeyi:harika: Ben , boğaz'da genelde yemli , arada sırada da rapala ve kaşık için kullanabileceğim , atarı ve çekeri zorlamayacak , uzun lafın kısası güzel bir makine almayı düşünüyorum. Sizlerden ricam , aşağıda verdiğim linklerde bana güzel bir tavsiyede bulunmanız. Şimdiden ilgi gösteren herkese çok teşekkür ederim.
    Fishing Reels : Fishing Rods & Reels - Walmart.com
    Ve
    Amazon.com: fishing reels saltwater - New / Reels / Fishing: Sports & Outdoors

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Hiçbiri. Doğru düzgün tek makine var, o da Saltiga Surf güya ama onun da devir oranı 6.3 gibi bir garabet.

4. keyvmen

keyvmen Yeni Üye

İlginiz için teşekkür ederim Murat Bey.

5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Madem yurtdışından gümrüksüz getirebileceksiniz.
    Getirmişken "bütçeniz müsaitse" daha üst segment bir makara edinin.
    Shimano veya Daiwanın çok güçlü makaraları var.
    Kritik nokta şu:
    Rapala atıp çekecekseniz boğazda sığ kafalı (tahmin ediyorum ip misine kullanırsınız) devir hızı düşük (bir turda 3,5 ila 4,1 sarıp 80 cm. üstü misina toplayan) ve 500 gr. civarı olabilir mesela.
    Ben daha bugün teslim aldım Daiwa Windsurf 35 kalamasız modelini.
    Boğazda yemlide kullanmak için özel bir makineye ihtiyacın yok bence.
    Özellik isteyen disiplin surf.
    "Bence".

6. keyvmen

keyvmen Yeni Üye

Gürcan Bey Merhaba ,
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Avrupa ve amerika pazarında sanırım model isimleri farklı sunuluyor? Ben bir model buldum bakalım beğenecekmisiniz?
    Amazon.com: Daiwa EMP5000A Emblem Pro Salt Water Spinning Reel with Spare Spool: Sports & Outdoors

7. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

amerika deyince aklıma hemen PENN markası geliyor ister istemez :)
    özellikle bu markayı sıkı şekilde gelişmelerini takip ediyorum. yukarıda ki yorumlardan da anlaşılacağı üzere makinanın tuzlu erozyonuna dayanıklılığının yanı sıra boğaz avcılığında düşük devir tercihi söz konusu.
    bu bağlamda linkteki 8000 lik modeli senin için uygun olur kanaatindeyim. http://www.pennreels.com/products/reels/spinning-reels/pursuit-II
    PENN Pursuit modeli yada diğer modelleri içinden amazon linkinden tercih yapabilirsin amerika içinde ulaşabileceği bir showroom var ise daha ucuza mal edebilmesi mümkün bunuda göz ardı etme nacizane düşüncelerimdir
    ama bütçe yükseldikçe daiwa Shimanonun üst segment makineleri mevcut bu linklere bağlı kalmadan araştırmalarına devam edebilirsin

8. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

9. keyvmen

keyvmen Yeni Üye

10. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Amazon.com: Shimano (Shimano) 13 Super Aero Surf Leader Ci4 + 35 030 757 Fine String Specification: Sports & Outdoors

Amazon.com: Shimano Power Aero Albrid CI4 STD: Sports & Outdoors

Amazon.com: Shimano Power Aero free Gen TD thick thread specification(Japan Import): Sports & Outdoors

Yukarıda ki shimano makineler olabilir mesela.
    Daiwa içinde benzer özelliklerde araştırabilirsin.

11. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Merhaba Korhan bey ;
    Evet bahsettiğim ürün verdiğiniz linkteki üründür.
    Benim bu ürünü önermemde ki bir diğer faktör ise bir arkadaştan almasını rica ettiğiniz ürünün fiyat olarakta makul olması ;)
    bu kavramı göz önünde bulundurarak hem fiyat olarak cuzi hemde ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir makine olarak düşünüyorum
    Saygılarımla