Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğaz dolgu alanlarından gagalı sahte aksiyonu..

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında MFatihBayramoglu tarafından paylaşıldı.

1. MFatihBayramoglu

MFatihBayramoglu Yeni Üye

Arkadaşlar son günlerde muzdarip olduğum hususların en başında geliyor bu sorunsal..
    biliyorsunuz ki güzide boğazımızda yapılan dolgular neticesinde, oltayı savurduğumuz avlaklar su seviyesinden bilumum 3 ila 4 metre yükseklikte oluyor..
    oltayı yere dik açıyla indirerek sahtenin yüzeye çıkmaması için uğraş veriyoruz..
    bulunduğum mera ara ara balık yapmakla birlikte maalesef çok uğraşmama rağmen, ufak vuruşlar karşısında seyrek balık alıyor, bazende onlarca vuruşu duruş pozisyonumdan kaynaklı doğru tasmalama işlemi gerçekleştiremedim için kaybediyorum..
    işte bu noktada siz değerli avcı arkadaşlarımın yorumlarına ihtiyaç duyuyorum..
    olta tamamen yatık olduğunu varsayalım.. nasıl bir aksiyon vermeliyim ki, sahte su yüzeyine çıkmadan gerçek balık izlenimi versin?
    ikincisi ise; bunları yaparken aldığım vuruşlarda nasıl bir manevra kabiliyeti ile tasmalama olayını gerçekleştireyim?
    şimdiden vakit ayırıp sorularıma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim..
    (konuya münhasır sahteler; duo tide minnow slim 120-175, ima sasuke 120, savagear prey 130, kendo seabass 125)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

Açıkcası benim aklıma çözüm olarak dalarli sahteler ve daha uzun spin kamislari denemek geldi

4. ozkan_askan

ozkan_askan Aktif Üye

Muhtemelen 2,40 yada 2,70 kamış kullanıyorsunuzdur. Bunun da uzunu zaten spinden çıkıyor. Ben de aynı sorunu yaşadığımdan kendimce 2,70 olan spin kamışıma aynı surf rapala takımında olduğu gibi kamışın ucundan makineye kadar pay bırakıyorum ve makineden gelen misinaya / ipe max. 30 gr. lık kurşun takıyorum. Ağır kurşun arkadası rapala takıp kullandığımız takımın spin kamışa uyarlanmış hali. Tabi tam bir spin avı olmuyor ama yüksek yerlerden yapılan rapala atışlarında verimli olan bir yöntemdir.

5. enginson

enginson Daimi Üye

Ben böyle yerlerde genelde duo realist baitjerk 120 kullanıyorum 2 metreye kadar dalarlı ama illaki sizin kullandığınız sahteler için çözüm bulan arkadaşlar vardır. birde aklıma şöyle bir şey geliyor özkan beyin de dediği gibi kıstırma değil de sırtı kurşunları satılıyor 20 gr 10 gr ben almıştım lazım olur diye o tarz bir şey kullanabilirsiniz. bu kurşunların iki tarafında da fırdöndü oluyor kullanımı kıstırmaya göre daha kolay. linkdeki kurşunun daha hafifleri oluyor üsküdardan almıştım ama nereden aldım hatırlamıyorum.
    FIRDÖNDÜLÜ SIRTI KURŞUNU 80GR SIRTI KURŞUNLARI MARKASIZ AVmarketi.com

6. ottoman

ottoman Aktif Üye

çözümü furkan bilir kesinnnnnnnnnnnn