Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğaz için kamış tavsiyesi (Makine: Shimano Ultegra 10000 XSC)

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Oktay34 tarafından paylaşıldı.

1. Oktay34

Oktay34 Üye

Merhaba üstatlar, konu başlığında da bahsettiğim gibi İstanbul boğazında kullanmak üzere kamış arayışındayım. Yine konuda belirttiğim gibi makine olarak Shimano Ultegra 10000 XSC 2S-ARB+1BB sahibiyim. Bu makineye uygun kamış tavsiyelerinizi sabırsızlıkla beklemekteyim. Makine ağırlığı 635g olunca kamışda ağırlık göz önüne alınma zorunluluğu doğdu. Ben forumda araştırmalarım sonucu birkaç seçenek buldum. Ancak ne kadar doğru bilemem, çünkü tecrübem çok değil, bu işinde ustası olmadığım için sizlere, bilenlere danışmak istedim.
    Benim seçenek olarak düşündüklerim:

Okuma Savant Surf 420cm 200-250 Surf Kamış Okuma olta kamışları AVmarketi.com (200-250g atara sahip, üst sınır iyi görünüyor ama 200gr altında sağır olur mu sorusu var?)

Lineaeffe unicast kamış 4.20 Lineaeffe olta kamışları AVmarketi.com

Lineaeffe extreme compezitione kamış 4.20 Lineaeffe olta kamışları AVmarketi.com

Lineaeffe prestige x factor kamış 4.20 Lineaeffe olta kamışları AVmarketi.com

Okuma Salina 42800 3 Parça Surf Kamış 420cm 100-200g, Fiyatı 208,47 TL | SpotBalik.com.tr

Seçeneklerden düşündüğüm fiyat aralığı da çıkıyor, ancak tavsiyeler üzerine biraz esneme olabilir bütçede. Bu seçeneklerden bilgi sahibi olduklarınız konusunda yorum yapar ya da başka alternatifler sunarsanız güzel olur. Çok tecrübesi olmayan birini üzmeyecek, makinem ile uyum sağlayacak kamış tavsiyelerinizi belirtirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler herkese.

Not: Salina için 200g hatta üstünü bile rahat atar gibi yazılar okudum. Kullanan arkadaşlar bu konuyu da yorumlarsa sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. γavuz

γavuz Daimi Üye

slamlar.. oktayım bende salina vede lineaeffenin fury caster var 3 parçalı,ikiside çok iyi kötü havada fury casteri alıyom atarı daha cok.. dicem şuki salina surf avcılıgında fiyatına göre piyasanın en iyisi savant kamış hantaldır vede bi çapari filen atsan oltada 3 çinekop olsa belkide anlıyamazsın ama sağlam kamış allah için eğerki aklında salina varsa hiç düşünme al derim cengiz balıkcılıkda 180 tl nakite veriyo..Fakat üzerine biraz daha koyup iyi bir surf kamış alayim dersen iki tane sölim sana
    okuma trio rex 430cm 100-250 atarlı (20 gün önce dayım aldı bir kaç el atış yaptım fena :D )
    shimano forcemaster bxg 3 parçalı / bu kamışda harika fiyatı 350 tl civarlarında
    uygun kamış arıyorsan lineaeffe vede spro daha iyi işler cıkarmasını istiyorsan okuma,shimano,daiwa
    salıcakla..

Oktay34 bunu beğendi.
  4. Oktay34

Oktay34 Üye

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler @massarti . Şuan için bana en uygunu Salina gibi duruyor. Kullananlardan her hangi bir şikayet okumadım hiç bir yerde. Sizinde bahsettiğiniz gibi fiyat/performansta sınıfının en iyilerinden olduğu söyleniyor. Müsaadenizle bir soru daha sorayım size Salina kullanırken 200g kurşun ile herhangi bir sıkıntı yaşamam değil mi?
    Diğer alternatifler içinde çok teşekkür ederim. Umarım ileride biraz daha tecrübelenince onlar hatta daha iyileri nasip olur bana da ve hepimize.

5. γavuz

γavuz Daimi Üye

yaşamazsın..boğazda avlancaksan zati durgun suda 150/160 grm yetiyo akıntı oldugunda 200 grm atarsın.. vede bi tiyo verim sana hazırlıyacagın takımı 0.60 0.70 örgü ipden yap,normal makara misina kullanıcasan eğer lider shock yap vede makara misina alırken cast yazanlara yönel :=)

rafrafi ve Oktay34 bunu beğendi.
  6. Oktay34

Oktay34 Üye

yardımlar ve tiyo için çok teşekkürler:) takım hazırlama videonuz vardı yanılmıyorsam bugün izledim onu faydalı bilgiler, sağolun:)

γavuz bunu beğendi.
  7. Oktay34

Oktay34 Üye

Arayışım sürüyor, şimdilik Salina kafama yattı gibi ama alternatif sunulursa ustalar tarafından yada bu daha doğru olur denirse o ekipmanada yönelebilirim.

8. bahattin_akkaya

bahattin_akkaya Yeni Üye

Okuma trio rex tavsiye ederim bugun 3 parcali olani 290 tl fiyat aldim. Taksitte yapiyor bu fiyata

Oktay34 bunu beğendi.
  9. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Neden parçalı olanı teleskopik olsa arasında ne gibi bir fark olur işin doğrusu ben de alıcıyım kararsızim.

10. anton

anton Aktif Üye

Merhaba,

Bütçeniz eğer uygun ise size kendi kullandığım ürünleri tavsiye edebilirim.

Kamış : Vega Potenza Supercore 4.20. 100-270 atabiliyor. Bugün ilk defa 220 denedim. Bu ağırlığıda 100 gram atar gibi sorunsuz ortadan esnemeden attı. 100 gramı da 220 gramı da kendinizi kasmadan uzaklara atabilirsiniz.

Makine : Shimano Power Aero Fliegen TD. Boğaz için biçilmiş kaftan. 570 gram agırlığı var. 3.4 devir. 1 turda 81cm topluyor. Japon malı. 220 gram + sağa basan kuvvetli akıntı + balığı hiç zorlanmadan yormadan çekebiliyor.

Sitede ürün yorumlarını bulabilirsiniz, Ayrıca internette fiyatları var. Makineyi yurt dışından almanızı tavsiye ederim. Daha ucuza mal edersiniz. 1 kere alın , ömür boyu kullanın.

11. bahattin_akkaya

bahattin_akkaya Yeni Üye

Valla bence cok bir farki yok ben 3 parcalisini inceledim. Teleskobikte zamanla fincan bolgeleri iyi bakilmazsa daha cabuk zarar görüyor diye satici görüşü var.