Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğaz için makine seçimi

Konu, 'Genel Konular' kısmında flos rua tarafından paylaşıldı.

1. flos rua

flos rua Misafir

Bütün ustalara merhaba; ben amatör balıkçılığa gönül vermiş, deniz havasını seven fırsat buldukça deniz kıyısında bulunmaya çalışan , balığı gerçekten zevk olsun diye yakalayan bir amatör balıkçıyım. Burada ki ustalara danışmak istediğim bir konu var; vercelli g2 kamış kullanıyorum fakat üzerine alacağım makine konusunda kararsızım fliegen mi yoksa kisu mg mi almalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Herkese rastgele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. exxper

exxper Daimi Üye

1 kisu = 2 fliegen demek
    O kadar parayi gozden cikardiysaniz
    Bence daiwa tournament surf 45qd son nokta
    yurt disindan 2,200 tl fiyata geliyor

ashraf ve flos rua bunu beğendi.
  4. flos rua

flos rua Misafir

Shimano olması taraftarıyım iyi yada kötü bir Türkiye distürübütörü bulunuyor yine de çok sağolun

5. Yusuf007

Yusuf007 Aktif Üye

Türkiye de distribütör olmasına ve yedek parçaya önem veriyorsanız Okuma ya göz atın derim. ki İstanbul dasınız, cengiz balıkçılığa uğrayın mutlaka.

6. mizan

mizan Aktif Üye

Bence o kamışa 2013 tournament surf 45 Qd yakışır. 2. Seçenek ya fliegen td 3. Seçenek 14 surf basia 45 qd

7. flos rua

flos rua Misafir

Her hafta Cengiz balıkçılığa mutlaka uğrarım rapala ve fırdöndü vs almak için, aslında raw II 55 alıcam bir tane yedekte kalsın diye ama bir türlü bulamıyorum

8. flos rua

flos rua Misafir

Shimano super aero kisu MG boğazda rapala için nasıldır?

ashraf bunu beğendi.
  9. mizan

mizan Aktif Üye

O makineyi biliyorum forumda bitane satılık var. Makine shimanonun en üst seviye surf makinesi ve güzel bi makine. Devride çok düşük bağaz akıntısı sana dert olmaz ama turu çok az. Boğazda akıntı olmayan yerde takılma yaparmı bilemedim. Ama shimano power aero fliegenin tur sarımı için bazı hobidaşlar sınır diyor. Bu makine sarımda ondan baya aşşağida. Hatta daiwa saltiga 6000 modelinden bile aşşağıda.

flos rua bunu beğendi.
  10. mizan

mizan Aktif Üye

Ama kimiside tur sarımı sorun değil diyor. Düşük devir makinenin rahat olduğunu ve kurşun yakına geldiğinde biraz daha hızlı çevirp sorun yaşamadıklarını söylüyorlar. Valla ben düşük devir makine kullanan gördüm. Ben biomaster 8000 ile balık alamazken adam daiwa saltiga 6000 ile çatır çatır balık alıyordu.

11. mizan

mizan Aktif Üye

Pardon düzeltiyorum. Daiwa saltiga surf 6000