Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

boğaz için misina + lider

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında adil kaan tarafından paylaşıldı.

1. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

merhabalar,

kullandığım shimano spheros 5000 lik makinama boğaz'da kullanmak için misina saracağım. genelde 150gr nadiren 175 gr kurşunu yemli ve atçek avlarında kullanıyorum. biraz araştırıp trabucco surf cast sarmaya karar verdim. burada 2 opsiyonum var

1. kafaya 26 mm sarıp 30-35 şok kullanmak
    2. hiç uğraşmayıp 35mm i kafaya sarıp kullanmak.

1. seçenek erim mesafesi olarak daha iyi sonuç verecektir diye tahmin ediyorum. peki buna değermi? yoksa anlamsız mı kasıyorum.

şimdiden teşekkürler.
    rastgele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. γavuz

γavuz Daimi Üye

trabucco cast öncelikli olsun bulamazsan lineaeffe extrem cast misinasını kullan kardeş.. 150 grm üstü sallıyorsan boğaza 0,30 aa 0,40 shock yap derim

coner bunu beğendi.
  4. cemiltonguç

cemiltonguç Aktif Üye

Boğazda genelde 200gr atma ihtiyacı duyacaksın,kamış atarın nedir bilmiyorum, eyer atarı müsaitse,200 gr atacak şekilde düşünmeni tavsiye ederim

5. γavuz

γavuz Daimi Üye

IMG_20151121_121502.jpg
    bahsettigim bu misinalar

tabi durumun elverişli ise ip kullansan daha iyi.. fakat boğaz trafigi cok oldugu için acıkcası ben kullanmıyom boğazda ip kimseyede tavsiye etmiyorum

adil kaan ve coner bunu beğendi.
  6. strangolos

strangolos Misafir

Guzel bir oneri olmus

γavuz bunu beğendi.
  7. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

değerli yorumlarınız için saolun.

bahsettiğiniz iki misinadan birini sarıcam herhalde makinaya. daha pahalı ürünler var ama 3 günde haşatını çıkarıyorum misinanın o yüzden ucuz yollu monodan devam edicem.

avlandığım bölgeler çok sert akıntılı değil genelde 150gr yetiyor. ama en son kuleli avımda 175 i bile oturtturmakta zorlandım : )

kamış lineaffe furry caster. aslında 220 gr atarı var gözüküyor ama 150 gr dan sonra çok esniyor bende 175 i henüz geçmedim. yine de muhtemelen sorunsuz atıcaktır diye düşünüyorum. hatta test eden varsa bana da sölesin : )

8. γavuz

γavuz Daimi Üye

kamısın fury mi :) benim ikinci kamısım
    sana bişe diyim rüzgarlı sert havalarda onu alıyom yanıma 250 bile sallıyom banamısın demyio cok begendigim kamıslardan birisı furycaster

OMER77 bunu beğendi.
  9. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

İp misinaya geçince anlayacaksın balık tutmanın zevkini. Ama pahalı ip misinalar üzebilir. En iyisi şimdi monomisina sar ve hemen internetten 10-15 usd ye 500metre 0.18 lik ip siparişi ver. Surfte erimi gör, yemlide ise en küçük balığın tıklamasını hisset.

Tabiki ucuna şok olarak 0.35-.40 mono misina.

serkankyn ve YEKTA bunu beğendi.
  10. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

çok fazla kamış kullanmadım ama biraz esnek olması dışında bende sevdim. zaten çok sert atışlar yapmadığım içn aslında benim için uygun bi kamış olduğunu düşünüyorum. biraz daha hafif olsa süper olurdu

madem öle 200 denemelerine hemen başlarım ben : )

aslında iple ege taraflarında avlandım hem spin hemde yemli de kullandım. ama boğaz da akıntısı ve dip yapısı yüzünden çok misina kaybediyorum. 100 lira verip iyi bi ip sarsam bi dert ucuz yollu bişey sarsam ayrı dert diye düşünüyorum. yinede boğaz da ucuz iple avlananlar var. sanırım bi sonraki seçimim dediğin gibi ucuzundan bir ip olucak. ipin özellikle erim mesafesini oldukça merak ediyorum.

rastgele cümleten

11. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

trobucco surfcast in .30 luğunu sardım makinaya. bugün de test etme şansım oldu ilk izlenimlerm oldukça iyi. yumuşak kolaylıkla düğüm tutuyor. renginden kelli gece avlarında kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. makinamda sarılı bir önceki ne idüğü belirsiz misinaya göre atış eriminde gözle görülür bir artış var. şimdilik memnun kaldım.

cümleten rastgelsin.

γavuz bunu beğendi.