Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Boğaz için şunu önerir misiniz: Daiwa Cast IZM 25 QDA

anton

Aktif Üye
Adı
Adnan Yıldırım
Emblem'i palamuta ayırmışsın :) Ben de yemlide kullanırım belki...
Fliegen de 580 gramla hafif sayılmaz aslında, ama Emblem'den 100 gram daha hafif olduğu için kuş gibi gelecektir. Gerçi sana sormak lazım, Emblem'den sonra ağırlık farkı çok fark etti mi?
Ben 500 gramın altına düşmek istiyorum, ama o zaman fiyatlar fırlıyor; bununki makul geldi.

Magsealed diye yazıyor, acaba bu tuzlu suya karşı korunduğu anlamına gelmiyor mu?
Türkiye'den 870'e alınabiliyor.
emblemden sonra bu makine inanılmaz konforlu geldi. Ayrıca daha hafif dediğiniz gibi.Emblemin kullanılacağı yerler elbette var bana göre. Mesela çok akıntı olmayan yerlerde kaşık çekmek için, balığın yakında ve hızlı olduğu saatlerde seri çalışmak için çok rahatlıkla kullanılabilir. Balık yakında ve hızlı iken emblem ile 2 kat çok balık tutabilirsiniz. kısa at al balığı turbo modda sar at kovaya tekrar at...

anton

Aktif Üye
Adı
Adnan Yıldırım
ayrıca gümrükten korkmayın. 75 eu üstü tüm ürünler %99 takılır. Gider öder alırsınız. 5dk sürüyor ödemek ve almak. Takılmassa %20 kardasınız oda ayrı tabi :)

adbakt

Aktif Üye
Adı
Adil
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Arabasızım. Taksim'den kalkıp gitmek mesele. O yüzden kapıdan ödeniyorsa işime gelir.

adbakt

Aktif Üye
Adı
Adil
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bu arada senin çapari setin ile LRF setin eksik :)
Şaka bir yana ben gerçekten LRF için de malzeme aldım...
Allah sonumuzu hayır etsin :)

anton

Aktif Üye
Adı
Adnan Yıldırım
LRF ilgimi çekmedi. Kaya balığı çıkıyormuş :)

B

BS Okuru

Misafir
Boğazin neresinde avlaniyorsunuz bilemiyorum ama eğer bizim yaptiğimiz gibi 175-185-200-220gr agirliklari üsküdar şemsipaşa,kandilli akinti burnu gibi akintinin cok oldugu yerlerde haftada min. 2-3 gün ortalama 7-8 saat yapiyorsaniz, surf makinadan ziyade dünyada sıfırı kaldi mi bilmiyorum ama en sonuncusunu Ergin balikciliktaki kaan arkadasimiz aldi galiba Eski model SHIMANO STELLA (JDM) SW8000PG olmalidir. Ama almaya niyetliydim kalmadi diye biliyorum karbon topuzu gücü kalitesi bambaşka bisey ama onun bir ufak kardesim twinpover (JDM) SW8000PG de suan stella olmadigi icin en iyi tercih olarak görünüyor. Bogazin azgin sularinda eger haftada 1 av yapmiyorsaniz beni 5-10 yil götürsün bitek yüzüğünü yagliyim dicekseniz size nacizane önerim bu ikisi. Ben yüzüge de karismam 5 yilda 1 japonyaya gönderirim onlar halleder derseniz megseal özelliginden ötürü DAIWA SALTIGA 5000 bence en iyi tercih olucaktir. Saygilarimla...

adbakt

Aktif Üye
Adı
Adil
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Önerileriniz için teşekkürler.
Şunu merak ettim, Daiwa Saltiga neden en iyi seçenektir? 600 gram ile çok ağır gelmez mi?
Boğazin neresinde avlaniyorsunuz bilemiyorum ama eğer bizim yaptiğimiz gibi 175-185-200-220gr agirliklari üsküdar şemsipaşa,kandilli akinti burnu gibi akintinin cok oldugu yerlerde haftada min. 2-3 gün ortalama 7-8 saat yapiyorsaniz, surf makinadan ziyade dünyada sıfırı kaldi mi bilmiyorum ama en sonuncusunu Ergin balikciliktaki kaan arkadasimiz aldi galiba Eski model SHIMANO STELLA (JDM) SW8000PG olmalidir. Ama almaya niyetliydim kalmadi diye biliyorum karbon topuzu gücü kalitesi bambaşka bisey ama onun bir ufak kardesim twinpover (JDM) SW8000PG de suan stella olmadigi icin en iyi tercih olarak görünüyor. Bogazin azgin sularinda eger haftada 1 av yapmiyorsaniz beni 5-10 yil götürsün bitek yüzüğünü yagliyim dicekseniz size nacizane önerim bu ikisi. Ben yüzüge de karismam 5 yilda 1 japonyaya gönderirim onlar halleder derseniz megseal özelliginden ötürü DAIWA SALTIGA 5000 bence en iyi tercih olucaktir. Saygilarimla...

B

BS Okuru

Misafir
Yüzük problemi yasayip, japonyadan sırf yüzük icin 100tl ödeyip getirttiren biri olarak daiwa yi Mag seal özelliğinden dolayi 1 adim öne ciktigi icin yazdim :) 600gr cok demeyin dengeli bir kamisla mesela vega potenza supercore ve ya vercelli G2...vb gibi hafif ama dengeli kamislarla size o agirligi cok hissettirmez. Bullseye 9080, shimano spin pa power,filegen gibi makinalari da deneme sansim oldu lakin BENİM KİŞİSEL DÜŞÜNCEM ağır bogaz sartlarinda,haftada bir gün değilde min. 3-4 gün baliğa çikip akintinin çok olduğu meralari 200-220gr ile dövüyorsaniz( emirgan,arnavutköy,tarabya...vb nispeten akintinin az oldugu yerleri ayri tutuyorum) surf tipi makinalar yerine JIG tipi makinalari tercih etmeniz yönündedir.Uzak atis düşüncesi inanin teferruat olarak kaliyor. " İş bilenin kılıç kuşananin" atmasini bilen misina seçimini iyi yapan kamişin,makinanin hakkini veren icin cok fark yok belki 3-5 metre o kadar... Hem shimanonun özel kafa yapisini nedeniyle -AC Spool diyorlar galiba- bu sorun iyice azalmistir.Bogazda yaptigimiz av stili surf casting değildir. Kullanim amaci itibariyle surf makinalar uzaga at ve kamisi kumsala dik ve bekle seklindedir. Tutma topuzlari bile buna göre ayarlanmis 7-8 saat elde tutmak icin ergonomik olmayan,kisa,yassi,ele oturmayan tiptedir( bullseye hariç).Bogaz avciligini icin yaptiğimiz surf tipi spin gibi bisey diyebiliriz. Belkide dünyanin hicbir yerinde bu tip bir avlanma stili yoktur. Üretici firmalarin shimano,daiwa...vb bizim avlanma stilimizi,kullanilan ekipmanlari görseler çok şaşiracaklardir.Bu av stiline en uygun fiyat performansi acisindan da tercihim (Eski stella JDM sw8000pg için) twinpower JDM sw8000pg yönündedir.O da yakinda eski stella gibi malesef tarih olup piyasada tükenicektir. Saygilarimla...

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hem hafif hem ağır devirli hem de uygun fiyatı ile ülkemizde satılmayan 2014 shimano sa surf leader sd olabilir. 4.3 devir 430 gr veya 3.5 devir 530 gr modeli mevcut fiyatı 250 usd olması lazım

adbakt

Aktif Üye
Adı
Adil
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Şimdilik Plat'tan iyi bir makine alana kadar kullanmak üzere "Okuma Raw 55 FD" aldım. (Raw II değil; Okuma sevenler yenisinden çok bu eski modeli tavsiye ettiler.)

Kağıt üstünde devri 4.8 olarak biraz yüksek, ama yine de hemen her gün yanımda kullananlardan övgü dolu şeyler duyuyorum. Tuzlu suya dayanıklı, 11 kg çekerli light bir Jig makinesi.
Çok hafif, 10+1 bilyalı ve ömür boyu garantili olduğu için güvendim. Ve satışı kolay... talibi çok olduğu için sonradan elden çıkartabilirim. Piyasada yok, ben tesadüfen bulabildim, ilgilenenler takip etsin, çok temiz kullanıcam :)

Sadece erteledim... Şimdi biraz para biriksin, sonra kralını alalım :)
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleme: