Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğaz kıyısından istavrit için acemiye tavsiye

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında volkanerguner tarafından paylaşıldı.

1. volkanerguner

volkanerguner Yeni Üye

İyi avlar herkese....Ben İstanbul'a yeni taşındım.Bir arkadaşım sayesinde (kendisi de oldukça acemi) beşiktaş-istinye arasında çeşitli yerlerden kamışla balık tutmaya gitmeye başladık.Beni de sardı bu hobi ve artık kendi takımımı kurmaya hazırım. Bana 200-300 tl arasında birmaliyetle kamış ve makara tavsiyesi verir misiniz.Boyum 1.77m ve istavritle çinekop tutacam.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

volkanerguner bunu beğendi.
  4. volkanerguner

volkanerguner Yeni Üye

5. volkanerguner

volkanerguner Yeni Üye

Shimano Alivio DX Surf Kamış 4,20mt 170gr kamış,
    Shimano Nexave 10000 FC 3XSSS 1 BB makina.
    ikisi 365 TL nasıl?

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Volkan abi merhabalar. Bu konuda sana yardımcı olabilecek İstanbul Boğaz balıkçısı , işin piri çok arkadaşımız var. Balıksevdam büyük bir aile ve baştan söyleyim; bağımlılık yaratır. Mutlaka yardımcı olunacaktır, lakin sorulan sorulara hemen yanıt gelemeyebilir. Sabırlı olmanı nacizane öneririm. Baktın ki senin bu konuna cevap gelmiyor, 1 gün sonra ''arayışım günceldir'' yazıp konuna eklersen, sorunu görmemiş konuya vakıf arkadaşlarımız elbet yardımcı olacaklardır. Ben İzmir'de yaşıyoruım ve Boğaz balıkçısı olabilmem için çok çalışmam lazım çoook :) Yanlış tavsiyelerle yanlış yönlendirmek istemem. Tekrar aramıza hoşgeldin...

7. budak1903

budak1903 Aktif Üye

Shimano marka ürünler kaliteli olsa da alivio akmış pek tavsiye edilmiyor. Makine de keza öyle. Onların yerine linaeffe spider surf kamış ve ryobi ecusima 6000vi daha güzel bir ikili olabilir. Spider surf hem hafif hem de kaliteli bir kamış sizi de yormaz.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. yersel907

yersel907 Aktif Üye

Volkan Merhaba ilk önce ailemize ve şehriistanbulumuza hoş geldin zehri almışsın oda hayırlı olsun artık bizler gibi iflah olmaz bir avcıya dönüşmen kaçınılmaz bizim ailemizin en büyük ve en önemli özelligi limitlere uymaktır senin de bu degerleri göz önünde bulundurman ve güzel Avlara keyifli sohbetlere ve paylaşımlara imza atman dileklerimle Gelelim sormuş oldugun soruya ilk önce sörf disiplini cok farklı bir disiplindir bu konuyu sitemizde araştırarak be bu konuda kendini geliştirmiş olan abilerimiz kardeşlerimiz ile bol bol istişare yapıp kendine öyle bir takım hazırlamanı tavsiye ederim herkesin kendine göre bir fikri ve deneyimi vardır sende bunlardan bir kombine cıkartıp bir takım hazırlayan bilirsin mesela yukarıda shımano Alviol demişler bu kamış at cekte rapala yüzdürmekte hatta istavrit Bile avlarken seni cok yorucak bir kamıştır ancak beklemeli avlarda 100 150 gram kursun arası kalana bilecegin bir kamıştır boğazda kulanacagın kamışın değerlerinin en az 180 gram atarlı olması lazım malum Bogaz avcılıgı helede rapala at cek cok zor ve yorucudur akıntı atılan kursun hepsi toplamda sana guc ve enerji harcatacaktır helede eskisi gibi balık olmadıgı icin uzak atışlar yapman lazım oldugu icin buna göre bir kamış ve makına kombinasyonu ona göre bir ip yada fulora misina alman lazım yani senin anlayacagın biraz bütçeyi yüksek tutucan yoksa benim gibi istedigin seni yormıcak bir kamış ve makinaya sahip olmak icin cok malzeme alıp satıp tekrar tekrar buda olmadı deyip durursun hoş sonunda kendime en uygun kombini yaptım dene yanı dinle bak yöntemiyle şimdi rahatım darısı başına makınan sörf makınamı olacak yoksa dragı yüksek bir makına mı onada karar vermen lazım vede en güzeli makına ve kamışı deneme imkanı yaratman ve buna göre karar vermen gerekli dilimin döndüğü kadar yardımcı ola bildiysem ne mutlu bana tekrar aramıza hoş geldin ignelerin sivri avların kanlı olsun

9. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

hedef balıkların birbirine yakın görünsede esasen çok farklı 2 kamış ve makineden bahsediyorsun derimki yolun düşerse uğra benim oltalardan at eline ne uygun

Yhy, sabriyazici ve volkanerguner bunu beğendi.
  10. volkanerguner

volkanerguner Yeni Üye

KalamA, Budak1903, yersel907, camlibahcedenahmet'e sonsuz tesekkurler. Sizlerin yonlendirmeleri dogrultusunda istoca gittim ve asagidaki kombinasyonu 380tl ye aldim. Iyi yapmus miyim?
    Lineaeffe Surf Mill 4.20m 220gr.atarli 335gr agirliginda kamış,
    Shimano Beastmaster 6000 XSA 685gr. Makina

yersel907 bunu beğendi.
  11. eylmz

eylmz Daimi Üye

Hayırlı olsun hocam bol balıklı avların olsun oltan boş kalmasın