Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

boğazda 150 gr kurşunla uzun mesafe için kamış

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında mesut tarafından paylaşıldı.

1. mesut

mesut Üye

Merhaba arkadaşlar,

Son birkaç avımda iyice anladım ki şuan kullanmakta olduğum ALBA MEMBER 4.20 100-200 gram atarlı kamışımın ideal uzun mesafe atış potansiyeli 100-125 gram arasında,

nezaman iş açıktaki balığa akıntıda 150 gram kurşunla ulaşmak olunca kamış bayılıyor ve kısa mesafe atışlar yapıyorum, zaten atış konusunda da pek başarılı sayılmam,

anlayacağınız 100-150 TL arasında 150-175 gram kurşunla en uzak mesafe atış yapabilmeye uygun fakat odun gibi hissizde olmayan bir kamışa ihtiyacım var, kamışı ip misina ile kullanacağımı yüzüklerinde buna uygun olması gerektiğini de belirtmek isterim,

Lineaeffe ye yoğunlaşmış durumdayım, tabi güven veren farklı markalarıda değerlendirmek isterim,

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

kerdeş ben bu resindiki kamışı kullanıyorum yaklaşık fiyatı 150 tl 180 tl arası degişiyo 150 gr hiç zorlanmadan atarsın ben ucunu kestirmedim kestirenlerde var onlar daha saglam oldugu idda ediyolar ama istavrit avında kesilmeden istavritleri sayarsın umarım markayı anlamışsındır.
    bogazda kulana bilecğin en iyi ve en hesaplısı diye bilirim şahsi düşüncem tabi.

Ekli Dosyalar:

4. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Bende de aynı kamıştan vardı baktım bu zamanla yetersiz kalacak gittim shimano nexave 200 gr atarlısını aldım 175 gr abanabildiğim kadar abanıyorum banamısın demiyor üstelik yemlide de müthiş. Eee tabi bütçe ama almışken br kez almak ve uzun süreler kullanmak lazım.

5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

extreme kırılır fazla yüklenmemek lazım, bence ağır kurşunu zorlanmadan sadece parçalı kamışlar atar. 150 - 200 - 250 gr arası

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Aralık 2010
  6. mesut

mesut Üye

sanırım 250-300 tl vardır shimanonun böyle bir kamışı, şuan 150 TL benim üst sınırım ne yazık ki

sağol kardeş kamış sanırım lineaeffe extreme, al denecek kamış diyorsun yani
    netten detaylı bir inceleyeyim

sağol kardeşim, llüferoski den farklı bir yorum oldu bu,
    kamış için senin bu kamışı kullanmışlığın var mı, tecrübe üzerine midir bu yorum

7. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Extreme ile bir başla istersen en azından 15 20 metre uzağa atarsın, zaten sonrada gözün kalacaktır daha uzağa daha ağır kurşun atmak istersin parçalı kamış alırsın kamışı genelde yaz ayları al sezonda alırsan pahalı olur rastgele.

8. mesut

mesut Üye

bu aralar almayı planlıyorum kullanacağım çünkü, senin şuan kullandığın kamış nedir?

9. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Şuanda ferrari prestige 7000 kullanıyorum üç parçalı uzak atış için gayet güçlü ve verimlidir.

10. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

sen en son bütçem bu diyosan beni dinle kardeşim he daha fazla veririm dersen tabiki daha iyisi var furkan bu işte baya bi araştırmacıdır ve kullandıgı ekipmanda iyidir .

11. mesut

mesut Üye

boy nedir, hassasiyet nedir, şuan satışı yok galiba ve ağırlığı 600gr civarındaymış, yormuyor mu?