Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğazda av..

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında dguneyi tarafından paylaşıldı.

1. dguneyi

dguneyi Yeni Üye

Merhaba,

Benim de Makina-Kamış ve sarılması gereken misina tavsiyesine ihtiyacım var, ancak gidip alelade bir yerden almak istemiyorum artık.İsmini bile hatırlamadığım makina ve kamışlardan uzak durmak bu hobimi daha keyifli hale getirmek istiyorum.İnanın bu takımlar ile balığa çıkmak içimden gelmiyor.

Genellikle tarabya yeniköy tarafında avlanmaktan keyif alıyorum.İstavrit ve zamanına göre çinekop favorilerim ve 100 -120 gr arası atıyorum yerine göre.
    Zaten şu ana kadar kullandığım makina ve kamışlarla birkaç atıştan sonra kolum kopma derecesine geliyor ve ızdırap olmaya başlıyor.2 3 tane de iri istavrit bindiyse hepten kötü durum.Bir de avı kıyıya çekmek mesele sar babam sar..Kurşunu ileri atmak için olimpiyatlara mı hazırlanıyorum balık avlamaya mı çalışıyorum bende şaşıyorum..

Yüksek bir bütçem yok, ancak ilerletmek istiyorum kendimi, öğrenmek markaları tanımak misina kalınlığı ne zaman hangi şartlarda nasıl kalınlıkta olmalı gibi bilgileri öğrenmek istiyorum.

Bu geçiş dönemimde hafif, böyle çoook uzun olmayan ancak rahatça ileri atabileceğim, 150gr atamam ancak bu grama kadar atarı olan bir kamış ve rahatça sarılabilen insanı canından bezdirmeyen bir makina (bazı makinalara baktım tam olarak anladığımı söyleyemem ancak bir turda sarılan cm önemli sanırım) ihtiyacım olan.Yakalamaya çalıştıklarımda istavrit ve çinekop (yemli rapala çapari).

Çok uzun oldu biliyorum kusura bakmayın.Yarın gidip Albastar'dan yeni malzemeler alayım diyorum karaköy'de (tek bildiğim daha önce alışveriş yaptığım yer orası).

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

İyinin fiyatı vardır malesef.
    Bahsettiğin makina Shimano ultegra sxa..400 TL civarında fiyatı var.
    Daha ucuzu Titanos modeli, o da işini layığı ile görür...
    Hafif ve ileri atan kamış ararsan (kısıkta/albastarda var) İtalcanne'nin Combat modelini tavsiye ederim.Kuş gibi hafiftir ve iyi atış performansı vardır.
    350 TL civarında fiyatı vardır...
    Misina olarak Penn'in Albashopta misinası var, 300 metresi 20 TL altında bir fiyat.
    0,30 sardır makinaya,işini görür...

Bunlar tuzlu bana dersen Üsküdarda cengiz balıkçılıktan lineaefffe kamış, okuma makina bakmanı öneririm.

4. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

Bütcen nedir bilimiyorum ama bi kere al almısken tam olsun sende böyle düsünüyorsan shimano naxvage önerırım bogazda her türlü işini rahatlıka görür.Makina olarak ta yine shimano nun titanos xsa olayı kökünden cözer bu ürünleri de istoç ta okyanus marin var fiyatta ellerınden geldklerince yardımcı olurlar.

5. dguneyi

dguneyi Yeni Üye

Merhaba,

Önerdiğiniz "SHIMANO NEXAVE - BX TELE SURF 4,20 MT 150 GR ile SHIMANO TITANOS 4500 XSA MAKİNE" gibi bir takım mıdır?

Kamış için 4.20 nasıl olur tarabya yeniköy sahil hattını biliyorsanız?

Çok teşekkürler.

6. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

fazla lükse kaçmadan ve detaya inmeden 150 liralık şöyle bir sette işini layığıyla görür. okuma ve lineaffe kaliteli markalardır. 0.30 güzel bir misinede sarıldımı üstüne 100-150gr ağırlıkları uçurur bu takım. tercih meselesi tabiki.

7. cogito74

cogito74 Aktif Üye

huseyinle benzer bir seyi onerecektim. kamis baska birseyde olabilri. turnafresh /baigrande/oyster cast.. bu takimda bir zaman isinizi gayet iyi gorur..

8. dguneyi

dguneyi Yeni Üye

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Saygılar.

9. red baron

red baron Aktif Üye

GOLD FİSH BLACK HAWK 4.20 KAMIŞ VE RYOBİ EXSUMA 6000veya8000lik Makinayı önerebilirim,güzel kombinasyon olur.

10. tanbays

tanbays Aktif Üye

Sevgili dguneyi bilhassa boğazda avlanacağım ve yorulmak istemiyorum diyorsan balık avlamayı unut, veya 2.500 TL ve 3,000 TL lik pahalı markaların Ultra hafif kamış ve makina takımlarından edin.

Ki Onları da getirtmen veya edinmeye çalışman demek bu sezonu takımsız tamamlaman demek.

Benim sana tavsiyem 250-400 grlık bir spin takım bir kafaya 0,10 bir kafaya 0,26 misina sardırıp akın zamanı Arnavutköy veya sair avlaklarda kalın kafayla uzaktaki, lüfer çinekopu ince misina+1 cmlik bir slikon montajıyla hemen önünden yırtıcının kenara sıkıştırdığı istavriti oyun oynar gibi alman mümkün, dalga geçmiyorum mümkün...

Yok bu bana gelmez diyorsan... Kas yapmaya devam kardeşim.

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Cengiz balıkçılığa 310 gr. lık okuma surf kamışlar gelecek. Birde hafifçe ve düşük devirli bir makine bulursanız kolunuz pek yorulmaz.